П'ятниця
20 трав., 2022
   

Ukrainian English Polish

Козаки - нащадки саків?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Саки

На сьогодні існує безліч теорій з історії виникнення козацтва. Офіційні загальноприйняті версії вже не витримують жодної критики. Адже в основному вони не мають будь-якого документального підтвердження і ґрунтуються лише на загальноприйнятій історичної теорії. В основному всі версії появи козаків зводяться до того, що козаки з’явилися на території півдня сучасної України та нижньої течії річки Дон. Але подивімося на карту 1570 року з атласу Абрахама Ортеліуса, складену в Лондоні. 

На ній територія козаків вказується починаючи з правого берега річки Об. А сама територія входить до складу Великої Тартарії. Південні землі біля Чорного моря позначаються як Crimea, причому одяг та амуніція вершників, зображених на цій території, явно мають схожість зі скіфськими:

1602  Abraham OrteliusМапа Абрахама Ортеліуса з атласу 1570 року.  Абрахам Ортелій (англ. Abraham Ortelius, 2 квітня 1527 - 28 червень 1598) - фламандський картограф. Ортелій склав перший в світі географічний атлас, складений з 53 карт великого формату з докладними пояснювальними географічними текстами, який був надрукований в Атверпені 20 травня 1570 року. Атлас був названий Theatrum Orbis Terrarum (лат. Видовище кулі земної) і відбивав стан географічних знань на той момент часу. Цей атлас неодноразово доповнювався і перевидавався і став свого роду "географічної біблією" для мореплавців кінця XVI - початку XVII ст.  Поряд з атласом Меркатора він також зіграв важливу роль в розвитку картографії.

Це підтверджується і картою Європи, яку в 1570 році склав Sebastian Munster. На ній більша частина території сучасної Росії позначається як Scythia і Tartaria. Сама Московія позначається тут як прилегла, провінційна зона відносно величезної Скіфії:

Europa regina in the 1570 Cosmographia.

На карті світу, складеної за описами Геродота, область Північного Причорномор’я також є місцем проживання скіфів.Тобто, практично майже у кожній карті, землі сучасних України і Росії позначені як територія панування Скіфів, які є нашими пращурами, пращурами козаків.

Давайте розберемося в походженні самого слова «козак». В описі відомого арабського історика, географа і мандрівника Абу-Аль-Хасана Масуді, що жив в 896-956 рр., Сказано:

«За царством аланів знаходиться народ, званий Кашак (Касак) і живе між горою Кабха (територія сучасного Кавказу) та Румський (Чорним) морем».

У стародавніх греків назва племені Касак писалося як «кос-сахі». Саме так древній географ Страбон, автор відомої праці з географії Європи та Азії, називав войовничий народ, що живе в районі Кавказьких гір в I столітті до нашої ери. При цьому сама область проживання вказувалася як «область саків». А грецька назва «касакос» збереглося аж до Х століття, після чого почало змішуватися з іменами касогов і казяг. Більшість античних авторів стверджували, що саки і скіфи є синонімами, тобто представниками однієї народності. Так, Геродот зазначає, що стародавні перси іменували всіх скіфів саками.

Цікаве й трактування Аврелія Августина, який у своїй праці «Дослідження до Семикнижжя» («Книга VII: Дослідження про суддів») пише: «Бо в історії народів вважається, що скіфи колись оволоділи майже всією Азією, коли пішли назустріч тому єгипетському цареві, який без всякого з їх боку приводу оголосив їм війну, причому він, переляканий їх наближенням, повернувся в своє царство».

Однак на мапі Тартарії, складеної в 1570 роках, явно видно назви Scythia і Sarmatia, а Північний Льодовитий океан називається Oceanus Scythius. Це означає лише те, що дані народності ще мали домінуюче значення у Великій Тартарії.

ОртеліусМапа Абрахама ОртеліусаМапа Абрахама Ортеліуса.  Oceanus Scythicus: Скіфський Океан згідно Плінію наповнений солодкою водою, він також говорить, що океан містить багато островів, що підтверджує М. Паулус (Марко Поло), але жоден з них не вказує їх число і місцезнаходження.

Тепер спробуємо розібратися з походженням слова «Касак». Воно перекладається досить просто. На думку більшості дослідників, «ка» перекладається як «великий»: каган – ка-хан (великий хан). Відповідно, і «ка-сак» перекладається як «великий сак». Донські козаки, до речі, теж відносять своє походження до царських скіфів. Підтвердженням цьому служить схожість етнонімів «козак» і «кайсак». А на скіфській мові слово «кайсак» позначає не що інше, як «царський (благородний) скіф». Таке трактування підтверджується і казахською мовою, в якому приставка «кас» означає «справжній», «справжній» (самоназва "кай-саки", "кай" - царські, "саки" - скіфи, що трансформувалося в "козаки"). Інакше кажучи, «кас-сак» є не що інше, як «справжній, дійсний сак». А взаємодія двох приголосних «с» в середині слова і додає звучання як у приголосної «з».

Тепер повернемося до Великої Тартарії, на території якої принаймні до 1578 року проживали скіфи і сармати.

У «Нової хронології» академіка А.Т. Фоменко підтверджується існування величезної централізованої імперії, очолюваної руськимии ханами. Від цієї імперії і відкололася західна частина, яка на всіх картах XVI-XVII ст. позначається як Московія. А ось що говориться в географічному додатку до праці «Opus de doctrina temporum» Діонісія Петавіуса, виданим в 1659 році в Лондоні:

«Тартарія, відома в давнину як Скіфія (за їх першого царя Скіфа). Ця велика імперія простягається на 5400 миль із заходу на схід і на 3500 миль з півдня на північ. На заході імперія обмежена Уральськими горами, а на сході – Китаєм ».

Знищення цієї великої імперії і було однією з ключових завдань Московії, котра свого часу відокремилася від Тартарії і взяла хибний курс розвитку. Результатом численних війн і внутрішніх міжусобиць стало ослаблення Великої Тартарії.

На карті 1644 року, випущеної в Амстердамі, велика частина Північного Причорномор’я носить назву Crimea Sev Tartaria:

crimeasevtarttaria

Адже саме ця територія і вважається основним місцем проживання українського козацтва і взагалі колискою українського роду!

Карта Причорномор’я 1730 року чітко показує незалежні від Росії території Незалежної Тартарії, донських козаків і Кубанської Тартарії. Хоча за офіційними джерелами донське козацтво вже з 1721 року безпосередньо підпорядковувалося царю. Козацтво не входило до складу Російської імперії аж до закінчення так званого бунту. І навіть на карті Російської імперії 1780 року ще присутні кордону маленької Тартарії і Незалежної Тартарії.

І версія академіка Фоменко зайвий раз підтверджує це. Адже пугачевский бунт по суті і масштабами був повноцінною війною, спрямованою на знищення Великої Тартарії. А козацтво аж до першої половини ХIХ століття намагалося відстоювати свою незалежність. І лише з 1827 року отаманом козачого війська став призначатися спадкоємець царського престолу, що і поклало кінець незалежним козакам.

Так що сучасні козаки – це прямі спадкоємці великих скіфів і сарматів, які й були чільною частиною населення роздробленої і знищеної імперії Велика Тартарія.

А всі офіційні надумані теорії намагаються лише принизити велич цього народу і остаточно стерти пам’ять та існуючі звичаї наших прадідів.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Поділитись статею у соцмережах:


Підписатись на електронну розсилку нових матеріалів:

blog comments powered by Disqus