Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

10 найдовших річок, що протікають Львівщиною

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

10-naydovshyh-richok-lvivshchyny

Територією Львівщини протікає 8950 річок. Щоправда, лише 216 з них мають довжину понад 10 кілометрів. Загальна протяжність річок Львівською областю – 16343 км. Оскільки Львівщиною проходить головний європейський вододіл, то річки належать до басейнів двох морів – Чорного та Балтійського. Пропонуємо своєрідний ТОП-10 річок за довжиною, які, зокрема, протікають на території області.


Дністер

dnister-richka-pryroda

Дністер – третя ріка за довжиною на території України (після Дніпра і Південного Бугу) і дев'ята в Європі. Довжина Дністра складає 1362 км (в Україні — 705 км). Площа басейну, який лежить у трьох країнах – Україні, Польщі та Молодові – 72 100 км2. Витікає Дністер з невеличкого джерела поблизу села Вовче на Турківщині на висоті 818 метрів і аж до Старого Самбора в’ється серед карпатських гір. Впадає у Чорне море, утворюючи при впадінні дністровський лиман.

Західний Буг

zahindyi-bug-lvivshchyna

Річка довжиною у 772 кілометри протікає територіями України, Польщі та Білорусі. На Україну припадає 392 км її русла. У басейні річки на території Львівської області є 7 водосховищ загальним об’ємом 31,4 млн м³. Найбільші з них: Добротвірське — 14,8 млн  та Сокальське — 11,05 млн м³. Витікає ж Західний Буг у селі Верхобуж на Золочівщині. Впадає у штучне Зегжинське озеро на території Польщі, звідки його води далі через Віслу потрапляють у Балтійське море.

Стир

Richky3 Styr

Довжина Стира 483 кілометрів. Річка бере початок бере початок з численних джерел, які виходять на поверхню в сильно заболоченій балці, розташованій біля невеликого села Видри на Бродівщині на висоті 257 м над рівнем моря. Стир протікає через міста Львівської, Волинської та Рівненської областей, в тім числі й через Луцьк, і Білоруссю. Впадає у притоку Дніпра – Прип’ять.

Сян

1200px-San z Sobnia

Найбільша карпатська притока Вісли витікає у Східних Бескидах біля Ужоцького перевалу на висоті 950 метрів. В сучасній Україні протікає Турківським районом. Більша ж частина Сяну нині знаходиться на етнічних українських землях на території Польщі. Загальна довжина річки, оспіваної в українському гімні, 444 кілометри. На Сяні, зокрема, розташовані Перемишль та Ярослав.

Серет

Ua river seret mouth

Річка є важливою водною артерією Тернопілля, на ній, зокрема, розташовані Тернопіль, Чортків, Микулинці. Проте свій початок вона бере у Бродівському районі на Львівщині. Довжина лівої притоки Дністра – 248 кілометрів. Власне повноцінною великою рікою Серет стає біля села Ратищі на Зборівщині, де в неї вливаються кілька дрібних річок – Серет Правий, Серет Лівий, В’ятина та Грабарка.

Стрий

Ukraine-Stryi River-3

232-кілометровий Стрий є правою притокою Дністра і протікає Сколівським, Турківським, Дрогобицьким, Стрийським і Жидачівським районами Львівщини. Площа басейну Стрия – 3060 км2. Ріка бере початок біля карпатського села Верхнячка, між північно-західними схилами г. Явірник та південно-східною частиною хребта Бердо. Впадає у Дністер за 10 км на схід від Жидачева.

Іква

ikva-richka

Притока Стира витікає у селі Черниця у Бродівському районі. Довжина Ікви 155 км, площа басейну 2250 км2. У межах Львівської області тече зі заходу на схід, у Тернопільській області повертає на північ та північний схід, а від міста Дубна (Рівненська область) до гирла тече на північний захід. Впадає у Стир поблизу села Торговиці на Рівненщині.

Золота Липа

zolota-lypa

Золота Липа протікає територіями Львівської (Золочівський і Перемишлянський райони) та Тернопільської областей. Ріка утворюється злиттям Західної Золотої Липи і Східної Золотої Липи, які беруть свій початок на південних схилах Головного європейського вододілу, між лісистими пагорбами Гологір. Витоки Золотої Липи (головна притока) розташовані в с. Майдані-Гологірському. Впадає у Дністер на схід від села з такою ж назвою на Тернопіллі. Довжина річки 85 км (разом із Західною Золотою Липою — 127 км), площа басейну 1440 км2. На Золотій Липі розташоване місто Бережани.

Свіча

svicha-richka

Права притока Дністра має довжину 107 кілометрів., Площа її басейну становить 1493 км2. Протікає Івано-Франківською та Львівською областями. Бере початок на північних схилах центрального вододілу Східних Карпат, неподалік села Мислівка. Свіча впадає у Дністер на південний схід від Журавно.

Стривігор

800px-Strwiaz Kroscienko west

Ліва притока Дністра протікає в Середніх Бескидах у Польщі (там її називають Strwi??) та по території Самбірського і Старосамбірського районів Львівщини. Довжина Стривігора – 94 кілометри, 77 з яких територією України. Свій початок річка бере в околицях Устриків Долішніх. В околицях села Загір’я приймає свою найбільшу притоку Болозівку, відтак повертає на південний схід і в околицях села Долобова впадає у Дністер. На річці розташований Хирів.

Читайте також: 24 гірських річки Українських Карпат

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber