П'ятниця
19 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Як рятувати лелек від холоду?

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 5

Як рятувати лелек від холоду

Лелека - символ України і дуже прикро, що через погодні умови, ці птахи подолавши такі великі відстані, змушені боротися за виживання. Деякі не витримують підступного морозу і вмирають. Тому, ми розкажемо: що робити, як рятувати лелек від холоду - список дієвих та корисних для природи порад.

  1. Організуйтеся із знайомими у невелику групу і зробіть розвідку чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек. 
  2. Якщо ви знайдете кілька чи більшу групу птахів, то вам потрібно буде оперативно діяти. Окрім того повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, просто небайдужих людей. Інформуйте інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу. 
  3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою. 
  4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від снігу: саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Саме на це місце ви будете носити птахам їсти. 
  5.  Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін. 
  6. Небезпечно, коли до місця їх розташування добиратимуться собаки (!). 
  7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.  

- За матеріалами екологічного клубу "Край" з міста Бережани на Тернопільщині


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber