П'ятниця
12 квіт., 2024
     

Ukrainian English

10 найпопулярніших IT-напрямів у львівських вишах

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

it-lviv-specialnosti-u-vuzah

Україна відчуває помітний сплеск ІТ-індустрії. Спеціалісти у галузі інформаційних технологій відіграють ключову роль у різних сферах і задіяні всюди. Однією з найбільших та найпотужніших технологічних кузень України є Львів. Майже усі великі українські, і не тільки, ІТ-компанії мають свої офіси у Львові. Тож пропонуємо добірку з 10-ти найцікавіших та найперспективніших ІТ-спеціальностей, які пропонують для навчання ВУЗи Львова.


Кібербезпека

Кібербезпека 125

Кібербезпека - надзвичайно цікава і перспективна ІТ-галузь, яка поєднує у собі і технічну, і гуманітарну складову. Має безліч напрямів, наприклад: Інформаційна безпека, Безпека веб-додатків і програмного забезпечення, Безпека комп'ютерних пристроїв і мереж, Digital-форензика, Реверс-інженерія та багато інших. Перспективи кібербезпеки: ви можете займатися безпекою інформаційних систем в компаніях, організаціях, навчальних установах, державних службах/органах. Фінансово-економічною безпекою в банках і комерційних установах. Бути керівником ІТ-відділів та програмних комплексів, адміністратором комп'ютерних мереж тощо.

ЛНУ ім.І. Франка 
Спеціальність: 125 Кібербезпека. Навчальна програма Кібербезпека.

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.
Спеціальність: 125 Кібербезпека. Навчальна програма CyberSecurity.

НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 125 Кібербезпека. Навчальна програма Cybersecurity.

Data Science

rsz how-to-become-a-cloud-engineer

Data Science (Наука про дані) - є одним із ТОП-напрямків ІТ, який стрімко розвивається і має великий попит на ринку праці. Випускники навчальних закладів за спеціальністю Data Science можуть працювати аналітиками даних, бізнес-аналітиками, фінансовими аналітиками в державних і приватних компаніях. Також Data Science-спеціалісти легко адаптуються до роботи в IT-компаніях різного рівня, фінансових установах, високотехнологічних виробничих комплексах, аналітичних відділах установ державного управління, екологічних і енергетичних об’єктах тощо.

ЛНУ ім. І. Франка
Спеціальність: 112 Статистика. Навчальна програма Statistics and Data Science.
Спеціальність:126 Інформаційні системи та технології. Навчальна програма Data Science&Intelligent Systems.

◉ НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 124 Системний аналіз. Навчальна програма Business Analysis & Data Science.

Український Католицький Університет
Спеціальність: 124 Системний аналіз. Навчальна програма Computer Science: Комп’ютерні науки та ІТ і бізнес аналітика.

Hardware Engineering and Robotics

rsz depositphotos 410283444 xl

Hardware Engineering and Robotics (Апаратна інженерія і робототехніка) - ще один надзвичайно цікавий і актуальний напрямок. Можна стати інженером-розробником високого класу, ІТ-винахідником і науковцем, проєктуальником апаратних засобів. Керувати роботами, цифровими пристроями та комп’ютеризованими системами. Випускники цього напряму будуть підготовлені в напрямках сенсорики, біомедичної електроніки, валідації і тестування для проєктування та розробки технічних систем різної складності і призначення.

 ЛНУ ім. І. Франка
Спеціальність: 171 Електроніка. Навчальна програма Electronics and Computer Systems.
Спеціальність: 153 Мікро- та наносистемна техніка. Навчальна програма Sensor and Analytical Systems.

 НУ “Львівська політехніка”
Спеціальність: 152 Інформаційно-вимірювальні технології. Навчальна програма Robotics.

Internet of Things

48-486353 s

Internet of Things (IoT, Інтернет речей) - дисципліна, яка вивчає комп'ютерні пристрої та мережі. Фахівці з IoT працюють над створенням, розробкою та інтеграцією так-званих "розумних" (smart) пристроїв, підключених до мережі: розумні годинники, розетки, Wi-Fi-камери і таке інше. Спеціалісти цього напряму можуть працювати на підприємствах у відділах АСУ-ТП, на технологічних заводах у відділах розробки і тестування, науково-дослідницьких Research Develop (RD) центрах великих ІТ-компаній, які зацікавлені у подібних фахівцях й регулярно пропонують роботу.

 НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології. Навчальна програма Internet of Things.

DevOps

1622544135323

DevOps (Development and Operations) - це напрям в IT, який поєднує у собі одночасно розробку (програмування) та системне адміністрування. Надзвичайно, затребуваний та високооплачуваний напрямок. Адже, DevOps - це універсальна особа, без якої на сьогодні не обходиться жодна IT-компанія. DevOps покликаний оптимізувати усі процеси під час створення продукту/функціоналу/додатку та забезпечити якісну взаємодію між розробниками та кінцевими користувачами. DevOps-спеціаліст залучений до всіх етапів створення продукту, включаючи безпеку і комунікації між розробниками. Якість DevOps визначає технічну якість розробленого продукту, його реалізацію та відповідність стандартам.

НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 126 Інформаційні системи та технології. Навчальна програма DevOps&Project Management.

Artifical Intelligence

0 OGLCMg79Uj-fuNOG

Artifical Intelligence (AI, Штучний інтелект) - це сучасний напрям в ІТ, який вивчає та створює системи штучного інтелекту. Спеціаліст з AI аналізує та впроваджує такі функції як: розпізнавання мовлення та обличчя, лінгвістичний аналіз, алгоритми пошуку та обробки текстів, керування робототехнікою. Artifical Intelligence охоплює такі спеціальності як: Big Data, Data Science, Machine Learning.

НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 122 Комп’ютерні науки. Навчальна програма Artificial Intelligence.

Український Католицький Університет
Спеціальність: 122 Комп’ютерні науки. Навчальна програма Computer Science: Комп’ютерні науки та ІТ і бізнес аналітика.

Software Engineering

rsz software-source-coding-panel-metallic-floor 1

Software Engineering (Інженерія програмного забезпечення) - це напрям, який охоплює усі цикли створення ПЗ. Кваліфікованих інженерів з програмного забезпечення  беруть "з руками і ногами" в великі ІТ-компанії. Окрім того такий фахівець може займатися будь-яким іншим напрямом, пов'яззаним з комп'ютерними науками: аналізом, тестуванням, технічним супроводом, кібербезпекою, системним адмініструванням тощо.

ЛНУ ім. І. Франка
Спеціальність: 121 Інженерія програмного забезпечення. Навчальна програма Software Engineering.

Human Resources

Recruitment

Human Resources (HR, людські ресурси) - це напрям, який відповідає за підбір і оцінку працівників. HR-менеджери відповідають за пошук співробітників, проводять співбесіди, керують процесами, що пов'язані з наймом і працевлаштуванням. Випускиники HR-напряму можуть працювати ІТ-рекрутерами, спеціалістами з побудови бренду роботодавця, аналітиками в різних центрах/агенціях, на державних посадах, фахівцями з оцінювання та мотивації персоналу, проведення корпоративного навчання, керівниками відділу кадрів.

ЛНУ ім. І. Франка
Спеціальність: 281 Публічне управління та адміністрування. Навчальна програма HR Management.

IT Sales Management

mat 62522

IT Sales (IT продажі) - це напрям, який займається продажем і просуванням ІТ-продуктів. Випускники цього відділу можуть піти працювати менеджерами, інтернет-маркетологами, можуть бути бізнес-аналітиками і комерційними директорами. Спеціальність має великий попит на ринку ІТ-послуг, адже ця людина має мати повний запас навичок, перебувати в постійній комунікації з клієнтами і супроводжувати весь процес співпраці компанії та замовника. Від успішності цього фахівця залежить економічний поступ компанії.

ЛНУ ім. І.Франка
Спеціальність: 124 Системний аналіз. Навчальна програма IT Sales Management.

UI/UX дизайн

User Interface / User Experience (UI/UX) - це перспективний напрямок, який дозволяє працювати з різними типами комп'ютерного дизайну: від розробки фірмового стилю (бренд-буку) до проєктування веб-інтерфейсів. Такі фахівці знають усі тонкощі роботи із брендингом та айдентикою. Від них також у чималій мірі залежить успішність бренду, впізнаваність компанії.

Львівська Національна Академія Мистецтв
Спеціальність: 028 Графічний дизайн. Навчальна програма Графічний дизайн.

- За матеріалами itcluster.lviv.ua

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber