Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

Вчений з Торонто набив собі скіфські тату

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Тату скіфів

Вчений з Торонто відтворив татуювання з 2500-річної мумії скіфського воїна, знайденої в Пазирикському похованні, на Алтаї. Дейв Мазерськи, ілюстратор і фахівець в галузі біомедицини, поставив собі за мету відтворити давні малюнки за допомогою сучасної техніки нанесення тату. 

Вчений знайшов орнамент в книзі 1970 року антрополога Сергія Івановича Руденко, збільшив зображення на комп'ютері і на їх основі створив ескіз, який в точності повторює розташування малюнків на тілі воїна.

Скіфські тату

Його науковий керівник Стів Гілберт виявився не тільки великим фанатом палеонтології, але і тату-майстром і сам набив Дейву перше його татуювання - дракона на правому плечі.

«Спочатку я не намагався перетворити себе в "замороженого" скіфа. Я просто подумав, що ці малюнки унікальні і красиві. Але тепер, коли я запозичив усе його татуювання, про які нам відомо (все ще сподіваюся, що в забутих архівах Ермітажу знайдуться малюнки з лівої руки... ставлю на те, що у нього був птах і на великому пальці лівої руки), я в деякому роді став цією людиною», - розповів Мазерськи куратору виставки скіфської культури в Британському музеї.

За словами вченого, лише мало хто здогадується про походження орнаменту, більшість помилково приписують малюнки іншим культурам: згадують кельтів, вікінгів і древніх китайців.

6-CL1aabPVk

Прочитати статтю про тату скіфів з Пазирикського поховання>>

- Культурно-просвітницький центр "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber