Субота
22 черв., 2024
     

Ukrainian English

13 грудня - Андріївські ворожіння

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 6

Андріївські вечорниці

Аби Андрій був прихильний до вас, до ворожіння потрібно ставитися серйозно, стверджує хмельничанка Лариса Кондратюк На Андрія, 13 грудня, можна і треба ворожити, вважає цілителька, особ­ливо незаміжнім дівчатам. Як це робиться, написано багато. Але вона розкаже про найпростіші і найправ­дивіші способи.

«Один із них – ворожіння на папері, до речі, воно найправдивіше, – каже пані Лариса. – Я би радила обов'яз­ково по­митися, і щоб кількість тих, хто ворожить, була непарною: три, п'ять, але не більше дев'яти. Як пра­вило, ворожать після шостої години ве­чора, коли вже сіло сонце. Найопти­мальніший час – де­сята година. До ре­чі, після опівночі цього робити не тре­ба, тому що можна «влізти» не туди, куди потрібно.

Вимикається світло і першою воро­жить найстарша дівчина. Налаштову­ється на ворожіння і подумки каже: «Андрію, Андрію, покажи мені мою подальшу долю: кого вибираю, кого не виби­раю, і що на мене че­кає». Потім бере звичайну газету, добре зминає її і кладе в металеву миску, або ж у кришку від каструлі. Підпа­лює, ставить біля чистої стіни і при світлі свічки (краще церков­ної) роз­глядає тінь. Треба бути пи­льною, тому що вона постійно змі­нюється, і якщо у вас добре розви­нута уява, ви можете побачити ба­гато. Можна побачити півня – це звістка або весілля, машину – поз­найомитесь із хлопцем, який ма­тиме машину.

Коли я, ще дівчиною, ворожила собі, то побачила на стіні обриси те­ле­фону, собаки і застілля. Довго дума­ла, щоб це могло означати? І дійсно, вий­шло так, що зі своїм чолові­ком я познайомилася по телефо­ну і коли йшла до нього на зу­стріч, мене вкусив собака. А че­рез якийсь час вийшла заміж – ось вам і застілля.

А моїй подрузі показався хрест, і в неї в тому ж році по­мерла мама».

Хоча домовина і хрест не зав­жди обіцяють біду, стверджує пані Лариса. Можливо, це кі­нець якихось набридливих сто­сунків, проблем. Головне, будь­те уважні, налаштуйтеся на по­зитив, і трактуйте побачене так, як ви його відчуваєте.

За словами пані Лариси, дуже добре ворожити на ладан. Близько до опів­ночі дівчина одягає чисту нічну сороч­ку, розчісує коси. Потім стелить на стіл чисту скатертину чи нове прости­рад­ло. Запалює свічку, ставить на стіл дві мисочки, а біля них – два шматоч­ки ладану. Бере один, дивиться на нього перед полум'ям свічки і каже: «Як ладаном в церкві правлять, лада­ном болячки виліковують, а ладан ме­ні в подальшому життя покаже». І кладе на тарілку. Потім те ж саме робить з іншим шматочком, але його кладе собі під подушку. Сон, який їй насниться цієї ночі, буде віщим. Але головне, треба налаштуватися.

vorozhinnya-andriya

«Є ще один спосіб, – каже ціли­телька. – Дівчина ротом набирає воду і зливає в мисочку. Так вона майже повністю заповнює її водою. З виш­невої гілочки, приготовленої заздале­гідь, робить місточок і ставить під ліж­ко. Хто уві сні переведе чи перенесе її через цей місток, той і буде її чоло­віком.

Моя знайома явно побачила обличчя свого майбутнього чоловіка, він навіть назвав їй своє ім'я. Уявіть, як вона здивувалася, коли через якийсь час познайомилася з копією героя свого сну, якого ще й звали так само».

Ще ворожать на віск. Як пояснила пані Лариса, тут обов'язково потрібно, щоб було кілька осіб (непарна кіль­кість). Купувати віск краще у лю­дей, котрі продають мед. Увечері запа­люєте свічку, а на сковорідку кида­єте віск, і, доки він топиться, каже­те: «Віск топиться, віск пла­виться, – майбутнє показує». Потім ставите миску з водою на голову тому, кому ворожите, виливаєте віск і дивитеся на фігурки, які з'яви­лися на воді. Віск, що напророчив добре, не ла­майте, сховайте його, і через рік ще раз переплавте. Якщо ж виллється щось погане – пола­майте і викиньте у проточну воду. І скажіть: «Куди вода, туди й біда».

Буває, що у віск потрапить шма­точок гніту чи волосина, яка трак­тується як перепона. Пані Лариса розповіла, що в однієї дівчини під час ворожіння у воску звідкись взялися три пшенички, які трактуються як спа­док. Через три місяці у неї помер­ла бабуся, якої вона ніколи не бачила і від якої отримала спадок.

... Ще знахарка радить після шостої години вечора при світлі церковної свічки (парафінова не дає бажаного ефекту) стати голою перед дзеркалом. «В інші дні цього робити не можна, інакше дзеркало забере і здоров'я, і удачу, – каже вона. – А на Андрія – можна. Покрутіться перед дзеркалом і скажіть: «Я красива, я щаслива, в ме­не буде (загадайте бажання)». І по­ба­чите, як до вас після цього ставити­муться люди.

І ще одне: на Андрія, як і на інші свята, нікому нічого з дому не давайте, бо своїми руками віддасте все. Як ка­жуть у народі: «Дасте руками – не ви­ходите ногами».

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber