П'ятниця
27 трав., 2022
   

Ukrainian English Polish

Тризуб в центрі Афін

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 6

історія України

Мова піде про орнамент на стіні старовинного візантійського храму ХІ ст. в Афінах – Троїцької церкви (грец. Αγία Τριάδα), відомої в столиці Греції ще як «Сотіра Лікодиму» (грец. Σώτειρα Λυκοδήμου). Він вважається одним з найбільших середньовічних візантійських храмів Афін. Належить до Афінської архієпіскопії Елладської Православної Церкви. Вважається руським храмом, наразі у ньому служить російськомовна православна громада Афін. 

У 1955 році під час реставраційних робіт, в східному кутку храму, було виявлено поховання з Костницею, де, відповідно до джерел, були поховані кияни, продані татарами в Константинополі.

TrizubAthens1-883e066569
TrizubAthens2-3e7f12e352

Першими слов’янськими настоятелями храму в 1830-40 рр. були о. Анікита (Ширинський-Шихматов) (колишній чернець і ктитор Іллінського скиту на Афоні) та о. Полікарп (Радкевич) (згодом єпископ Одеський, родом з Кам’янця-Подільського).
Щодо візерунків у вигляді тризуба, то існує три версії їх походження: 1) візантійська; 2) арабська; 3) давньоруська (від князів династії Рюриковичів, у яких родовим гербом династії вважався тризуб св. рівноап. кн. Володимира). 

Як і походження тризуба Рюриковичів, походження афінського тризуба достеменно невідоме. Як би там не було, але саме цей символ прикрашає один з найбільших середньовічних візантійських православних храмів Афін.

Автор: Сергій Шуміло

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Поділитись статею у соцмережах:


Підписатись на електронну розсилку нових матеріалів:

blog comments powered by Disqus