Четвер
18 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Острів Інь-Янь на Дністрі

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Острів Інь-Янь на Дністрі

Вподобаний любителями сплавів острів з’явився відносно нещодавно. Як стверджують місцеві жителі, два клаптики землі утворилися на межі Івано-Франківської та Тернопільської областей у 1969 році після сильної повені. Дивну назву нова земля отримала завдяки незвичній формі, схожій із давнім символом «Інь-Янь». Сьогодні острів знаходиться на території Національного природного парку «Дністровський каньйон».

43348 800x600 7883

Побачити острів можна з висоти пташиного польоту навіть за відсутності квадрокоптера. Достатньо лише піднятися на гору зі сторони села Литячі. Інь-Янь разом із Дністровським лиманом постане як на долоні. Головне – не втрапити у часи, коли каньйон огортає туман.

ostriv-in-yan-696x463

До речі, саме на цьому березі розкинулася "Печера Відлюдника" – ще одне туристичне диво України, порожнина у травертиновій скелі. Розташоване поблизу села Литячі Заліщицького району Тернопільської області, в лісі на вершині схилу балки, за 2 км на південний схід від села. Вхід у печеру — округлий отвір на вертикальній стінці на висоті 4-5 м від її підошви. За розповідями старожилів, у цій печері в 1930-ті рр. жив монах-відлюдник. Тут він вирубав місце для ліжка та обладнав витяжку для розведення вогнища. Харчувався здебільшого тим, що міг назбирати в лісі. Іноді виходив у села Литячі, Шутроминці (нині Заліщицького району), розмовляв із їхніми мешканцями на релігійні та морально-етичні теми, вів щоденник. Пропав безвісти під час німецько-радянської війни.

pechera-vidludnyka

injan-skelya-dnister

До слова, територіально Інь-Янь не належить ні Тернопільській ні Івано-Франківській областям. Острів розташований посередині річки Дністер, яка і є розмежуванням двох адміністративних одиниць на згаданій ділянці. Фактично це – нічия земля. Однак юридично Інь-Янь таки Франківщина, хоч і зустрічаються твердження про «окрасу Тернопільського краю».

ostriv-in-jan

Добратися до острова з Івано-Франківська напряму можна лише власним транспортом. Автобусом спочатку з обласного центру слід доїхати до Городенка, а звідти маршруткою – до села Литячі Тернопільської області. Це – найближчий до озера населений пункт. Поїздка триватиме не менше двох годин.

1280px-61-208-5089 Dniester Canyon 2 RB 18 1

Як добратися? Острів Інь-Янь на мапі

Острів Інь-Янь розташований на кордоні Тернопільської та Івано-Франківської областей, біля села Литячів. Доїхати до населеного пункту можна автобусом із Тернополя. Спочатку доїхати до Городенка, а звідти маршруткою – до села Литячі Тернопільської області. Це – найближчий до озера населений пункт. Поїздка триватиме не менше двох годин.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber