П'ятниця
26 квіт., 2024
     

Ukrainian English
♦ Етнографія ♦ Українські Карпати » ♦ Закарпаття

ТОП-10 мальовничих куточків Мукачево

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Мукачево на Закарпатті

Закарпатське Мукачево вже давно приваблює туристів з усіх усюд, проте досі не кожен українець знає про усі мальовничі куточки, котрі приховує це давнє місто.  

1. Приїхавши в Мукачево, в першу чергу відвідайте найстарішу і найславнішу споруду міста, яка ніби пронизана історією й нерозгаданими таємницями – це Мукачівський замок Паланок. Він належав князівським родам Коріатовичів, Ракоці; витримував військові облоги та овіяний легендами. 

Мукачівський замок Паланок

2. В міській ратуші Мукачево (Munkácsi városháza), збудованій у неоготичному стилі не так давно – 1903 року, нині міститься міська рада, книгарня та туристичний центр. Мукачівська ратуша у всі часи була адміністративною будівлею міста, розташована в центрі, на площі Миру. Вхід в ратушу охоче відкритий для всіх бажаючих оглянути інтер’єр. У дворику розташована виставка сучасних скульпторів.

Мукачівська ратуша

3. Костьол Св. Мартина — одна з найвизначніших пам’яток міста Мукачева. Споруда оформлена у світло-коричневій кольоровій гамі. Найвища башта костьолу прикрашена годинником, а портал при вході – склепінчастою аркою з колонами. Не менш відомим за костьол є орган «opus», встановлений тут 1913 року Отто Рігером з Будапешту. Перлина кафедрального костьолу — древня каплиця Св. Йосифа, яка датується XIV ст. Це єдина будівля, яка збереглась від початкового храму. Каплиця побудована в готичному стилі. Це кам’яна будівля з стрілчатими вікнами, з могутніми опорами (контрфорсами). Фасад каплиці прикрашений кам’яною трояндою та декоративними хрестами. В каплиці і досі збереглись розписи стін XIV ст. 

Косцьол Святого Мартина у Мукачеві

4. "Білий дім" в Мукачево являє собою розкішний палац. Це одна з туристичних святинь міста, що раніше була резиденціює князів Ракоці – трансільванського князівського роду. Палац збудований у XVII – XVIII столітті, в стилі ренесанс та бароко. А своєю назвою завдячує білому кольору фасаду. Тоді палац був одноповерховим, побудований з каменю, квадратної забудови. Білий дім в Мукачево

Палац Ракоці

5. В північній частині міста Мукачево розташована головна православна святиня регіону – Свято-Миколаївський жіночий монастир. Святе життя тече на горі, яку варто відвідати. Обитель була заснована в IX ст. ченцями, що проводжали княжну Анастасію, доньку Ярослава Мудрого, по дорозі до її майбутнього чоловіка угорського короля. Інша версія розповідає про перемогу князя Федора Коріатовича в битві зі змієм. На цьому місці він і побудував церкву та келії у 1360 році. Свято-Миколаївський монастир в Мукачево

Мукачівський монастир

6. Кафедральний собор Почаївської ікони Божої Матері в Мукачево збудований в 1993 році. Собор гарно вписався в архітектурний ансамбль міської площі. Собор Почаївської ікони Богоматері. Поруч нього – пам’ятник воїнам-афганцям

sobor-munkach

7. Закарпатський обласний драматичний театр в Мукачево народився з драмтеатру Бессарабії. 1884 року в Мукачево засноване «Співтовариство по будівництву театру», а через 12 років збудовано власне приміщення театру. Споруду, виконана стилі сецесії, була відкрита восени 1899 року. Проте своєї театральної команди тут не було, виступали переважно заїжджі театральні групи. 

mukachivskyi-teatr

8. В агросадибі «Кельтський двір під Ловачкою» відтворено чимало побутових та культурних деталей кельтського життя. Тут відкритий дегустаційний винний підвал, якому вже більше 400-сот років, стіни якого витесані у вулканічному камені. Лише в цьому місці можна відпити натурального яблучного сидру, домашнього елю, трав’яного вермуту, граппи, шнапсу, джину. Всі напої виготовлені з натуральної сировини, без пастеризації і фільтрації. Ще одну групу напоїв складають настоянки з фруктових плодів і коренів – кедрівка, хренівка, кизилівка, дичівка. Вся сировина вирощена в тут же в горах. Брендовими стали вермути «Священний гай» та «Боудікка». 

Кельтський двір під Ловачкою

9. «Медовий будинок» в місті Мукачево – пам’ятка туристичного маршруту «Медовий шлях Закарпаття» (частина маршруту «Солодке Закарпаття»). Медовий музей в Мукачево заснований 2010 року сім’єю бджолярів Переста. Експозиція має справжній вулик з бджолами, які живуть за прозорими стінами, інструменти пасічників, колекція іграшкових бджіл, зразки меду 27 країн світу! Відвідувачі «Медового будинку» можуть продегустувати 4 види закарпатського меду, а також славетну медовуху і трав’яний бальзам.

Медовий дім Мукачево

10. І наостанок радимо відвідати ще одне культурне місце – Успенський греко-католицький собор першого Пречистого Пресвятої Богородиці, що розташований на розі вулиць Пушкіна і Федорова. Він був збудований в 1829 – 1859 рр. На дзвіниці собору був поміщений годинник з самого Мюнхена. Будівлю в 90-х рр. ХХ ст. реконструювали, встановили іконостас, зроблений художником І. Волосянським. Розпис храму здійснений у візантійському стилі. На сьогодні всередині храму знаходиться частка Животворного Хреста, копія Туринської плащаниці.

mukachevo-sobor

Отож, плануючи свою відпустку, обов'язково завітайте до Мукачево - мальовничого закарпатського міста України! Не пожалкуєте!

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber