Неділя
28 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Торгівля криптовалютами для початківців: детальне керівництво

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

torgivlya-kryptovalyutamy

Сьогодні складно знайти людину, яка б нічого не чула або не знала про віртуальні активи. Велика кількість українців та громадян інших країн зацікавлені у торгівлі криптовалютами, тому на початку цього шляху намагаються знайти якомога більше деталізованої інформації про транзакції з такими активами. Як формується вартість криптовалют? Що таке торгівля цифровими монетами? Про це пропонуємо поговорити трішки детальніше в нашій статті.

Що таке торгівля та інвестування в криптовалюту?

Торгівля є фундаментальною концепцією економіки, яка передбачає придбання та продаж будь-яких активів, у тому числі й цифрових монет. Щодо контексту фінансових ринків такі активи носять назву «фінансові інструменти». Сьогодні українців цікавить не тільки криптовалюта, але й інші варіанти, наприклад:

  • акції;
  • валютні пари;
  • облігації;
  • опціони;
  • маржинальні продукти;
  • фʼючерси та багато іншого.

Як правило, поняття «торгівля» використовується тоді, коли експерти відкривають та закривають позиції протягом короткого проміжку часу.

Інвестуванням є розподіл власних ресурсів (фінансів) з метою отримання у майбутньому прибутку. Зазвичай мова йде про фінансові інструменти, які дозволять пізніше власникам активів продати їх за збільшеною вартістю. Наприклад, купити криптовалюту, а через місяць продати коїни за ціною у кілька разів більше. Головною концепцією інвестування є очікування прибутку.

Що може рухати фінансовими ринками?

Трейдери, які зацікавлені в отриманні прибутку, обовʼязково повинні слідкувати та вивчати курс криптовалют. Вартість будь-якого активу визначається виключно балансом пропозиції та попиту. Простими словами – ціну визначають продавці та покупці. Якщо пропозиція відповідає наявному попиту, виникає ринок. Проте перед тим, як почати торгувати криптовалютою, потрібно розібратися в тому, як та що може суттєво підвищити вартість активів?

На ціну фінансових інструментів впливають різні фундаментальні фактори, наприклад, стан національної економіки. Крім того, курс криптовалюти змінюється внаслідок коливання рівня ринкової капіталізації. Існують також інші чинники та фактори, які можуть впливати на вартість активу. Їх обовʼязково потрібно враховувати для прогнозування прибутку від інвестування. Мова йде про останні новини криптовалютної індустрії та ринковий сентимент.

Особливості ринкового тренду

Трейдери, котрі цікавляться різними чинниками, від яких ціна криптовалюти може змінюватися, мають знати про ринковий тренд. Мова йде про загальний напрямок, в якому може і рухається вартість цифрового активу. Беручи до уваги технічний аналіз, ринкові тренди варто визначати за допомогою зміни ціни, ліній тренду та інших параметрів.

Потрібно зупинитися на двох головних напрямках – ведмежому та бичачому. Під першим ринком варто розуміти стійкий спадний тренд, який передбачає постійне зниження вартості активу. Бичачий – висхідний тренд, внаслідок якого ціна криптовалюти постійно збільшується. Є також консолідуючі ринки, які не можуть мати чітких спрямованих трендів.

Плануючи інвестувати власні ресурси в цифрові монети, потрібно розуміти, що ринковий тренд абсолютно не значить, що криптовалюти курс завжди буде рухатися в одному заданому напрямку. Наприклад, затяжний бичачий ринок може мати також ведмежі тренди. Як і навпаки, оскільки це і є їх природа. Питання також у перспективі, оскільки все залежить від часових термінів, що розглядаються інвестором. Якщо брати ринкові тренди на довготривалі інтервали, вони матимуть більше значення.

Ключовою особливістю таких ринків є те, що отримати будь-яку абсолютну впевненість можливо виключно заднім числом.

Ринковий цикл – це?

Абсолютно кожен економіст знає, що всі ринки рухаються циклічно. Мова йде про тренд або якусь модель, яка здатна виникати у різні проміжки часу та періоди. Як правило, на більш довготривалих інтервалах ринкові цикли є надійнішими, ніж при низьких. Абсолютно всі ринки за власною природою циклічні, і це необхідно розуміти при інвестуванні або торгівлі криптовалютами.