Четвер
02 лип., 2020
завантаження...

Леся Українка (1871-1913)


Леся Українка

Геніальна поетеса і культурна героїня, Леся Українка вивела українську літературу та мову на принципово новий рівень. Справжнє ім'я - Лариса Петрівна Косач. Усе своє не легке життя вона присвятила творчості на пошану рідній Україні. Леся Українка - знана і відома по всьому світі. Виховуючись у справжній українській родині, поетеса ще з молоком матері увібрала любов до Батьківщини, її мови, звичаїв і традицій. Усе це вилилося в поетичних рядках Лесі, які насичені  глибоченною мудрістю, часом нестерною біллю, а часом життєрадісністю, захопленістю, оптимізмом і вірою. Леся Українка була сильною, справжньою "українською Жанна-Дарк", яка оспівувала рідну землю, возвеличувала рідний народ і нещадно осміювала та зневажала ворогів. Й водночас Леся була простою людиною, яка помилялась, співчувала, плакала і посміхалась, відчувала і кохала. Певні аспекти особистого життя та діяльності Лесі досі невідомі й заслуговують більш детального вивчення. Свої останні роки Леся Українка прожила у Грузії, її життя обірвалось на 42 році, померла у Сурамі. Вона стала символом епохи і дороговказом для багатьох українців. Цей розділ присвячуємо їй - Великий жінці, поетесі, доньці України.


Кохання в житті Лесі Українки

Рейтинг 2.9 з 5. Голосів: 9

Кохання Лесі Українки

Кажуть, що справжній поет не повинен бути щасливим. Цей вислів можна віднести до долі Лесі Українки. Здається, вона народилася для щастя, адже Бог дав їй стільки талантів, але життєвий шлях виявився важким, тернистим, переповненим фізичного болю, душевних мук і нещасливого кохання...

Детальніше...

29314
 

Леся Українка про релігію рабів

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 8

lesya-ukrainka-religiyni-poglyady

Леся Українка - одна із небагатьох українських поетес, яка часто задумувалась на тему релігії, відображаючи ці роздуми у своїй багатогранній творчості. Її погляди були традиціоналістичними, базувалися на національній ідеї та пам'яті, дохристиянських звичаях і традиціях українського народу.  

Детальніше...

18324
 

10 вражаючих фактів про Лесю Українку, які мало кому відомі

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 25

10 вражаючих фактів про Лесю Українку

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Вірші її нам знайомі ще змалку, і здавалось би, що ми знаємо про цю поетесу все, адже про неї завжди багато говорять, багато пишуть, багато дискутують… Принаймні, однозначно більше, ніж, скажімо, про її маму – ще одну визначну поетесу Олену Пчілку. Та насправді ми зовсім не знаємо Українки. Тож зараз спробуємо трішки пролити світла на життєві таємниці феномену, який можна назвати «Ucrainka incognita». 

Детальніше...

145871
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

загрузка...