Понеділок
01 черв., 2020
завантаження...

Іван Якович Франко (1856-1916)


ivan-yakovych-franko

Геніальний митець і мислитель, поет, письменник, просвітитель, громадський діяч. Іван Франко - це справжній символ української держави, титан української культури, літератури і поезії. Спадщина Франка налічує сотні книг, збірок, томів, прихованих сторінок життєпису і загадок. Життя Івана Франка - це життя багатогранної людини, яка присвятила усе своє життя своєму покликанню. З глибокою вдячністю та повагою присвячуємо Каменяру цю сторінку. Сподіваємось, франкознавцям та культурологам буде особливо цікаво заглибитись у матеріали, опубліковані з метою закарбувати ім'я митця в просторах інтернету.


Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Іван Франко як перекладач старонорвезьких балад

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

ivan-franko-perekladach-balad

Вибудовування  архетипної системи - тривалий і не завжди безболісний процес формування як цілої нації, так і окремого суб'єкта. Під час становлення власної міфології та літератури відбуваються пошуки невід'ємної юнгіанської тріади: Анімуса, Аніми та Тіні. Ці пошуки відображені у фольклорі. Оригінальний відбиток пошуків жіночого начала - Аніми - є наскрізною темою скандинавського, а передусім старонорвезького баладного фольклору, який зацікавив Івана Яковича Франка (1856 - 1916).

Детальніше...

4508
 

Іван Франко і австрійські вибори. Як це було

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

ivan-franko-portret2

Австрією трясла передвиборна лихоманка. Заворушилися, як мурашки, нероби-політики різних мастей у надії здобути тепленьке місце. Франко бачив їх, як на народних зборах розпиналися, буцімто готові йти на муки за народ, а потім програвали в карти тисячі і благали кредиту у ворогів того народу. Бачив газетярів, що в своїх газетах кидали громи на хрунів та донощиків і самі тут же доносили ворогам про все, що діялося в їхньому таборі. Він бачив учителів, що перед молоддю обпльовували науку і лаяли саму ту молодь, що горнеться до школи, прагнучи освіти. Бачив священиків, що прилюдно обурювалися на кожного, хто посмів хоч несміливим слівцем осудити їх, а самі проводили ночі за картами та пиятикою і підіймали на сміх своїх власних собратів. Бачив те все і не міг мовчати.

Детальніше...

3285
 

Іван Франко - Дещо про себе самого (1897)

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 4

franko-deshcho-pro-sebe

Поважаємо Івана Франка - за те, що не умів у собі тримати образ, за щирі слова і самокритичність, за те, що був відвертим, за жорстоку, гостру і огульну правду, якою не раз розбивав ворогів, шокував і дивував. Згадайте хоча би "Сотворення світу" - за що деякі досі його проклинають і звинувачують. Франко завжди говорив не те, що подобається іншим, а те, що думав він. Такою була передмова до "Галицьких образків" (Obrazki galicyjskie), яку подаємо за першодруком в українському перекладі. 

Детальніше...

1979
 

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

 

Сколівські Бескиди як місце відпочинку і творчості Iвaнa Франка

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

franko-beskydy

Невелика частина території Українських Карпат носить назву Сколівські Бескиди. Важко знайти туриста-краєзнавця, дослідника чи відпочивальника, які б, приїхавши у Сколівські Бескиди, не захоплювались їх казковою природою. Ваблять і чарують мандрівника величі панорами гір, смарагдові схили, полонини. напоєне медовими пахощами квітів повітря. Тут багато цілющих джерел, вода яких у літню спеку легко вгамовує спрагу. Сколівські Бескиди – не тільки резерват самобутньої незайманої природи, а й колосальне багатство надр. Багатство рослинного світу, розмаїття фарб гірських квітів, приносять насолоду i знімають втому. Вабить сюди неповторна краса природи, чисте, напоєне ароматом хвої i різноманітних трав повітря.

Детальніше...

4660
 

Етнографічна діяльність Івана Франка

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

ivan-franko-etnograph

Серед етнографічних груп українського населення гуцули своєю куль­турою і побутом, надзвичайно багатим на різноманітні жанри фольк­лором, самобутнім мистецтвом, природною красою краю ще з XIX ст. привертали увагу найвидатніших діячів української та зарубіжної лі­тератури, науки й культури. Майже все своє життя цікавився Гуцульщиною й Іван Франко - краєм самобутньої духовної та мате­ріальної культури карпатських українців.

Детальніше...

4048
 

Іван Франко - Етимологія і фонетика в южноруській літературі (1894)

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

Franko okladinka-1024x687

Коли б справді було доказано, що елементарні нещастя походять від пана бога, томи могли б сміло сказати, що найтяжче елементарне нещастя, яке він зіслав на галицько-руську літературу, се суперечка – ні, боротьба о етимологію і фонетику. Від самого початку нашого літературного відродження, від «Русалки» Шашкевича, ба навіть іще швидше ведеться та боротьба з завзяттям, гідним ліпшої справи, а з безмірною шкодою для нашої літератури.

Детальніше...

2586
 

Розмова з духами, марення та сновидіння Івана Франка

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

marennya-ivana-franka

Наскільки відомо, Іван Франко ніколи не вів щоденника (у буквальному сенсі цього слова). Щоправда, в його архіві збереглося чимало записних книжок та загальних зошитів із різноманітними нотатками (від адрес та бібліографічних описів до чорнових автографів художніх творів та наукових праць); його епістолярна та науково-публіцистична спадщина вражає своїми масштабами; залишив він і низку автобіографічних оповідань, нарисів та спогадів; інтимним «дневником» його розуму й серця завше була лірична поезія; але власне щоденника (із регулярними записами поточних подій, думок, вражень та спостережень) письменник не провадив. 

Детальніше...

1528
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...