Субота
27 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Як стати бухгалтером? Курси та університети Києва

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Де навчаютьна бухгалтера

Бухгалтерія має давню історію. Про розвинуті системи обліку було відомо ще у 2000 р. до н.е. в стародавньому Китаї. А древні римляни вже володіли основами подвійного обліку та амортизації. Безпосереднє регулювання господарських операцій за допомогою бухгалтерських розрахунків почалося з часів середньовіччя. 

Тоді ж побачили світ праці італійського математика Л.Пачолі, який вважається основоположником бухобліку. В першу чергу мається на увазі трактат «Про рахунки і записи». Найбільша історична цінність цієї книги полягає в тому, що у ній вперше:

  • з’явилися рекомендації з інвентаризаційного опису для купців;
  • прописувалися правила для заповнення трьох торгових книг;
  • була запропонована персоніфікація рахунків;
  • були сформульовані правила обліку і класифікації витрат. 

Які ключові обов’язки має бухгалтер? 

obovjazky-buhgaltera

На загал обов’язки бухгалтера охоплюють документальне оформлення результатів фінансово-господарського функціонування установи, що відповідає нормам та вимогам законодавства. Посадові функції безпосередньо визначаються структурою компанії. 

Якщо йдеться про маленьку фірму, бухгалтер повинен вести облік усіх об’єктів. Якщо компанія велика, то знадобиться декілька фахівців для кожної спеціалізації: зарплати, відпускні та інші виплати; каса; основні засоби; банківські операції; матеріали та склад; розрахунки з контрагентами. 

Найвищу посадову відповідальність несе головний бухгалтер. Це особа, яка керує фінансовою службою, контролює правильність відображення господарських операцій підлеглими, відповідає за генерування фінансово-податкової звітності. 

Слід пам’ятати, що це добре оплачувана та конкурентна професія. Чим ширший перелік компетентностей бухгалтера, тим більше йому платять. 

Які навички необхідні для кращого освоєння професії?

navychky-buhgaltera

Тому, хто планує вступати на бухоблік, необхідне досконале знання математики та окремих розділів економіки. Непогано було б самостійно ознайомитися з основами статистики, аудиту, трудового законодавства. Старшокласникам можна потроху освоювати програми з серії 1С. Важливо ще з середньої школи формувати у дитини критичне мислення, сильну логіку, здатність до аналізу й синтезу. Крім цього, у дитини має бути гарно розвинена уважність, посидючість, хороша пам'ять, здатність до навчання. 

Традиційний шлях до професії – навчання у виші за спеціальностями «Бухгалтерський облік», «Економіка підприємства», «Облік і аудит» тощо. Якщо ви вже маєте вищу освіту, можете записатися на спеціальні курси з бухобліку. Додаткові знання можна здобувати, опановуючи дисципліни онлайн.

Де можна навчатися на бухгалтера в Києві?

buhgalter-osvita

Для навчання обирайте топові виші: КНУ ім. Т.Шевченка, КНТЕУ, КНЕУ ім. В.Гетьмана, НАУКМА, НУБіП. Звичайно, можна вступати і до коледжу після 9-го класу, а потім – на 2-й або 3-й курс університету. Це трохи довший і складніший шлях.

Шукайте курси з можливістю працевлаштування. Одними з кращих за відгуками та відсотком працевлаштування є бухгалтерські курси в Києві: «Профорієнтир», навчальні програми центру «Курсор», курси від центрів «Пульс», «Бухгалтерська практика», «Практикум» тощо.

Навчатися можна як очно, так і онлайн. Зокрема, можна доповнювати основне навчання заняттями з репетитором та онлайн курсами. Підібрати педагога для індивідуальних занять допоможе репетиторська платформа Букі.