Субота
22 черв., 2024
     

Ukrainian English

Скільки може заробляти вчитель хімії?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

uchytel-himii

Середня зарплата педагога зі стажем викладання від 5 років складає близько 312 тис. тнг по Казахстану. В основному це вже остаточна сума з усіма надбавками і доплатами. Йдеться про спеціаліста вищої категорії. Молоді вчителі отримують значно менше (близько 213 тис. тнг). Така сама проблема і у вчителів у сільській місцевості та маленьких містечках, де в школах їм не вистачає навчальних годин.

Щоб поліпшити фінансове становище, багато педагогів переїжджає у великі міста, де є більше можливостей для професійного розвитку. Можна займатися репетиторством і згодом перетворити його у повноцінну прибуткову справу. Хтось розробляє і продає свої навчальні курси, що також досить вигідно. 

Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі
Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI

Які сучасні професії можуть підійти вчителю хімії?

 1. Технолог
Це завжди актуальна професія, яка пов’язана з проведенням досліджень щодо створення новин речовин. Галузі, де потрібні знання хіміка-практика, найрізноманітніші: фармакологія, косметологія, харчова промисловість, металургія, побутова хімія, виготовлення будматеріалів тощо. Фахівець-технолог повинен мати хорошу базу загальних знань з хімії та своєї спеціалізації, вміти проводити досліди, добре володіти методами аналізу хімічних з’єднань. 
 1. Біохімік
Це затребуваний напрямок, який передбачає застосування хімічних знань у сфері дослідження живих організмів, побудови частин тіла з неорганічних компонентів, мікробіологічних процесів. Для цього потрібно мати хороший ґрунт з математики, біології, органіки та неорганіки. Спеціалісти-біохіміки можуть побудувати хорошу кар’єру в галузі медицини, екології, генетики, фармакології, сільського господарства.
 1. Лаборант хімічного аналізу
Незамінний фахівець у будь-якій виробничій галузі, який проводить дослідження хімічних речовин та об’єктів, математичну обробку результатів та консультування з приводу використання отриманих даних в процесі виробництва. Найбільшу потребу в таких спеціалістах мають науково-дослідні інститути, лабораторії контролю якості на підприємствах, нафтова промисловість, генна інженерія, фармакологія. 
 1. Хімік-еколог
Фахівець, який визначає певні норми для підприємств щодо викидів шкідливих речовин та контролює їх дотримання. Також працівники екологічної служби оцінюють безпеку використання природних ресурсів та розраховують реальні і потенційні збитки, завдані довкіллю. 
 1. Репетитор з хімії
Фахівець, який проводить індивідуальні заняття чи заняття в міні-групах. Рівні підготовки можуть не обмежуватися шкільною програмою і поширюватися на студентів та представників різних «хімічних» професій, які планують підвищити кваліфікацію. Репетитор може орендувати кабінет, займатися в себе вдома або проводити лише онлайн заняття.

Скільки може заробляти репетитор хімії в Казахстані?

Розглянемо можливості для заробітку в містах:
 • Алма-Ата;
 • Астана;
 • Шимкент;
 • Актобе;
 • Караганда;
 • Тараз.

Проаналізуємо таблицю можливого місячного доходу за умов неповної зайнятості репетитора у 15 занять/тиждень та середньої ціни приватних уроків хімії у кожному з міст.

Міста

Вартість 1 год занять, тнг

  Репетитор

Учитель, який підробляє репетиторством

Алма-Ата

300000

565000

Астана

330000

674500

Шимкент

270000

231500

Актобе

180000

381700

Караганда

210000

415000

Тараз

150000

358000

Хімія – незамінна наука, що лежить в основі багатьох професій. Без складання цього предмету на ЄНТ не можна вступити на фармацію, більшість медичних спеціальностей, агрономію, харчові технології, біотехнології, хімічну інженерію та інші напрямки. 

Як репетитор хімії може популяризувати свої послуги?

Для будь-якого фахівця важливо вміти просувати свій бренд. Це забезпечить гарантований потік клієнтів і стабільний дохід. Репетитор може розвивати свій імідж за допомогою репетиторського сайту, власного блогу чи сайту, експертних публікацій тощо. Наприклад, можна презентувати лайфхаки з підготовки до ЄНТ в тік-тоці чи інстаграмі.

Репетиторство – справді хороша робота і спосіб додаткового підробітку. До того ж не обов’язково здобути фах вчителя, щоб давати приватні уроки. Потрібно лише мати бажання, трохи часу і впевнено володіти знаннями.