Неділя
28 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Навчання в Польщі для українців біженців

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

navchannya-v-polshchi-dlya-ukrainciv-bizhenciv

Початок повномасштабного вторгнення в Україну припав на 24 лютого. Після цього протягом березня в різні країни світу виїхало декілька мільйонів біженців. Рятуючись від війни, найбільше громадян обрало Польщу для тимчасового захисту. Серед цих біженців багато студентів та абітурієнтів. Для здобуття вищої освіти польща навчання в якій зараз можна отримати українцям безкоштовно, стала найкращим варіантом. Можна вступити у вищий навчальний заклад або ж перевестись з українського на ту саму спеціальність.

Закон про допомогу біженцям з України

Цей закон було прийнято ще дванадцятого березня і він передбачає захист громадян України через збройну агресію іншої держави. Серед пунктів того, що за цим законом може отримати і чим скористатись українець біженець, можна перерахувати наступні:

  • виготовити Pesel - аналог нашого ідентифікаційного коду, маючи який можна влаштуватись на роботу офіційно, отримувати медичну допомогу, освіту та інші соціальні пільги. Цей номер дає можливість також учням шкіл навчатись у Польщі, студентам вступати чи продовжувати здобуття вищої освіти у польських ВНЗ та науковим працівникам далі продовжувати свою діяльність в закладах Польщі;
  • отримати одноразову виплату в сумі трьохсот злотих на кожного громадянина, який має Pesel;
  • претендувати на працевлаштування, навчання.

Консультацію з приводу процедури отримання Pesel можна пройти в міському муніципалітеті за місцем перебування у Польщі.

Продовження здобуття вищої освіти в Польщі

Ні для кого не секрет, що вища освіта в польщі знаходиться на досить високому рівні і ще до війни серед українців було багато бажаючих здобувати освіту саме тут. Війна внесла свої корективи і деякі українці, які вчились в українських ВНЗ, тепер змушені переводитись, щоб не втрачати роки навчання через військову агресію росії. Продовжити отримання освітнього рівня в польських ВНЗ можливо, діючи за такою інструкцією:

  1. Спочатку знадобляться документи про отримання середньої або вищої освіти з додатками, сертифікати про закінчення курсів мов чи якихось інших. Через війну та обставини, у які потрапили громадяни України, було дозволено не перекладати та не засвідчувати у нотаріуса дипломи, хоча за звичайної ситуації це було обов’язковою умовою.
  2. Якщо ВНЗ в Польщі, у який ви хочете перевестись недостатньо інформації про ваш український ВНЗ, то існує спеціальне Національне агентство з приводу академобміну. Також довідку про свій диплом зараз можливо створити студенту самостійно через систему Кваліфікатор - там для цього є спеціальна форма, яку просто треба заповнити за зразком.
  3. Після цього всього можна звертатись у польський ВНЗ, який ви обрали та подавати заявку на продовження здобуття освіти. Нюанси подачі цієї заявки та правильність її оформлення може змінюватись залежно від закладу, тому деталі можна дізнатись у ректораті конкретного ВНЗ.

Мова навчання може бути польською або англійською.