П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Листовий пластик у “ПФК Електропласт”

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

vyrobnyctvo-lystovogo-plastyka

Виробництво листового пластику

Листовий пластик знайшов застосування у багатьох сферах життя: 
  • будівництво, 
  • дизайн інтер'єру, 
  • безпека, транспорт, 
  • сільське господарство, 
  • облаштування міст,
  • реклама. 

Він має такі якості, як ударостійкість і стійкість до атмосферних тисків, вологостійкість, УФ-стійкість. Також слід сказати, що цей матеріал відноситься до важко займистих.

Лист пластику чудово піддається механічній обробці, фрезеруванню, свердлінню, пилянню, формуванню. Якщо говорити про візуальне сприйняття, варто відзначити широкі критерії вибору кольору. Також можна вибрати ступінь пропускання світла. Існує широкий спектр листового пластику: від кристально прозорих і світлорозсіювальних до світлопроникних. Поверхня цього матеріалу може бути матовою, глянсовою або мати різного роду тиснення або рифлення. 

У виробництві при полімеризації хлористого вінілу з наявністю ініціаторів виходить полівінілхлорид. Лист пластику поділяють на пластикат та вініпласт. Пластикат переробляється екструзією та литтям під тиском. На виході отримують гнучкі плівки, шланги, стрічки, профільні вироби. Вініпласт використовують для отримання жорстких листів, труб, плит та ін. Цей матеріал має однорідну жорстку структуру, білий колір або іноді прозорий. Під час виробництва, з потреби додають барвники, для отримання матеріалу потрібного кольору.

Полімеризація проводиться методом блоків, поширені також латексний і суспензійний методи. Латексна полімеризація проводиться під впливом водорозчинних ініціаторів з емульгаторами типу мил. На виході отримують полімер з гарною пластифікацією та утворенням пасти.

Переваги листового пластику і як його обрати

Листи пластику дуже стійкі до різних погодних умов, тому їх можна використовувати для зовнішнього застосування. Звукова та теплова провідність пластикового листа низька, тому якість ізоляції звуку та тепла дуже хороша, матеріал практично не займається. Листи пластику не піддаються корозії, не гігроскопічні, що унеможливлює проблеми, що з'являються з часом у період експлуатації. Стійкість до вологи не дає можливості матеріалу набухати та деформуватися. Спінений листовий пластик може знаходитися в безпосередньому та інтенсивному контакті з водою, тому він найкраще підходить для застосування на відкритому повітрі.

Висока міцність на злам, достатня жорсткість, протиударні властивості, відносна низька щільність, мала вага та легкість в обробці роблять листи ідеальним матеріалом для будь-яких зовнішніх та внутрішніх робіт.

Сьогодні асортимент цього пластику досить широкий, тому, перш ніж купити його, варто виділити для себе пріоритетні вимоги. Особливу увагу потрібно приділити придатності матеріалу до умов, у яких він експлуатуватиметься та ступеня його пристосованості до того чи іншого виду обробки.

Якщо купуєте листовий пластик для використання у сфері реклами, то повинні розуміти, що мала вага, міцність і вологостійкість, стійкість до ударних та хімічних впливів, діелектричні, а також тепло- та звукоізоляційні властивості мають велике значення.