Середа
24 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Фактори, що впливають на ціну криптовалюти

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

faktory-scho-vplyvayut-na-kryptovaluty

Загалом у світі існує понад 5000 цифрових токенів чи різновидів криптовалют, вартість яких відрізняється у кілька разів або навіть тисячі разів. Багато трейдерів-новачків частенько запитують: як формуються курси криптовалюти і які фактори на це впливають.

Усі знають, що на цифрові гроші не впливають державні регулятори. Вони не підкріплені золото-валютним фондом. Будь-яка ціна криптовалют визначається попитом серед користувачів. Якщо говорити простими словами, криптовалютні активи коштуватимуть стільки, скільки за них пропонують покупці. Навіть коментарі Ілона Маска чи посилення регулювання криптовалютної сфери в Китаї мають значення.

Базові властивості криптовалюти

Всі знають, що криптовалюта має децентралізованість. Це означає, що немає регуляторів її. У той самий час відсутня законодавча база, яка перешкоджає різним способам спекуляції. Юридично у низці країн криптовалюта не описана. Часто доводиться спостерігати за короткостроковим зростанням чи падінням цін. Через відсутність централізованого регулятора не вдасться регулювати ціни криптовалюти, якщо штучно купувати чи продавати крипту. Відстежуючи біржові склянки цін великих криптовалютних бірж можна побачити реальну картину короткострокового тренду попиту та пропозиції.

Чинники вартості криптовалюти:

  • Соціальні мережі - використання мереж означає, як широко використовують той чи інший протокол. Чим більше згадують про крипту у Твіттері або пошуковій системі, тим популярнішою вона стає і зростає ціна.
  • Активність розробки кожного протоколу блокчейну.
  • Вартість виробництва - щоб майнити криптовалюту, потрібно дуже багато електрики. Отже, лише великі організації з необхідними ресурсами здатні займатися видобутком цифрових активів. Тож на ціну крипти впливають витрати на майнінг.
  • Фінансові чинники - обсяг угод, ціни, відтік та приплив валюти (все, що стосується фінансової інформації). Курс криптовалюти підвищиться в умовах збільшення попиту на конкретні цифрові активи, а якщо він впаде, то й вартість почне знижуватись, що є привабливим для потенційних інвесторів. Вкрай важливо визначити перспективи крипт і те, наскільки правильно вкладати в неї свої кошти.

Хоч як дивно це звучало, проте ціна біткоїна здатна вплинути на курс інших видів криптовалют. Якщо вірити дослідженням, зміна ціни на біткоїни значною мірою впливає на ціну інших різновидів криптовалюту.

Показники, які впливають на зміну курсу монет

Кожна країна та уряд цих країн роблять спроби встановлення та підпорядкування тотального контролю над ринком криптовалюти. Тільки наявність хмарних серверів, розташованих у різних країнах, повна анонімність крипти перешкоджає цьому процесу. Завдяки цим подіям у деяких країнах навіть запровадили заборону на застосування криптовалюти. Усе це погано впливає її вартість.

Технічний прогрес обов'язково позначається на рівні вартості цифрових грошей. Є прогнози щодо того, що курс зросте, коли з'явиться вдосконалена платформа. Захист та контроль - головне каміння спотикання біржі на ринку криптовалюти. До того ж немає банків чи інших фінансових організацій, які займаються електронними грошима. Часто трапляються зломи та інші проблеми, що ставлять під загрозу збереження цифрових монет. Усе це веде до того, що курс знижується. Деякі види монет виборюють лідерство. Можливо, незабаром випустять нову валюту, а це не може не вплинути на криптовалюти курс в цілому.

Коригування цін цифрових грошей

Коли спостерігається стійке зниження вартості монети десь до 10% - це називають коригуванням ціни на крипту. Найчастіше це явище короткострокове. Зазвичай далі йде фаза зниження. Але іноді настає справжній обвал. Наскільки регулярні відкати? Це залежить від різновиду активу. Трапляється, що це впливає на всі цифрові гроші, а іноді це стосується одного виду. Тому треба кілька разів подумати, перш ніж купити криптовалюту - яку найвигідніше.

Найчастіше коригування валюти – це реакція на переоцінку активів. Можна пояснити це зовнішньою кризою, пандемією. Коли один з економічних секторів падає – це викликає коливання всього ринку. Коли прискорюються транзакції в мережі біткоїнів, курс швидко змінюється за короткий проміжок часу. Трапляється обвал криптовалюти, коли досвідчені гравці ринку масово виводять великі обсяги цифрових активів. У цьому випадку дрібні учасники ринку крипти панікують, і вони починають масово зливати свої монети.

Підбиваємо підсумки

Світова політика, новини, економічні показники, настрої інвесторів відіграють велику роль у відкатах. Щоб відстежувати всі ці коливання, потрібно займатися онлайн-моніторингом курсу криптовалют. На відміну від агрегаторів, вартість криптовалюти на одній із централізованих бірж під назвою WhiteBIT оновлюється цілодобово та постійно, практично щохвилини. Якщо хтось хоче знайти актуальні дані про обсяг торгів і поточне значення капіталізації будь-яких токенів, можна зайти на сайт біржі і дізнатися всю інформацію, що цікавить. Кожен показник відображається у різній фіатній валюті.