Субота
22 черв., 2024
     

Ukrainian English

Іноземні дослідники і мовознавці про українську мову

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

Дослідники про українську мову

Українську мову досліджували мовознавці, історики, географи і фольклористи різних країн світу. Пропонуємо вашій увазі добірку їхніх висловлювань про українську мову.

  • “Мова козаків дуже ніжна і сповнена пестливих виразів та незвичайно витончених зворотів “. (П’єр Шевальє, французький дипломат, 1663)
  • “Із трьох східнослов’янських мов українська мова найближча до чеської. Із всіх слов’янських народів українці мають найбільше народних пісень” (Павел Шафарик, чеський історик, 1826)
  • “Українська мова одна з найбагатших слов’янських мов” (Ізмаїл Срезнєвський, мовознавець, 1834)
  • “В Європі існує народ, забутий істориками, – народ русинів. Він має свою історію, відмінну від історії Польщі і ще більше відмінну від історії Московщини. Має свої традиції, свою мову, окрему від московської й польської. Володіє виразною індивідуальністю, за яку бореться. Історія не повинна забувати, що до Петра І той народ, який ми нині називаємо рутенами, звався руським, або русинами, і його земля звалася Руссю і Рутенією. А той народ, який ми нині звемо руським, звався москвинами, а їх земля – Московією. В кінці минулого століття всі у Франції і в Європі добре вміли відрізняти Русь від Московії" (Казимир Делямар, французький політик, 1869)
  • “Займаючись тривалий час порівнянням арійських мов, я дійшов висновку, що українська не лише старша всіх слов’янських і так званої старослов’янської. Вона давніша від санскриту, грецької, латини та інших арійських мов” (Михайло Красуський,  мовознавець, 1880 рік)
  • “У жодній країні дерево народної поезії не видало таких великих плодів, ніде дух народу не виявився в піснях так живо і правдиво, як серед українців. Який захопливий подих туги, які глибокі, людяні почування в піснях, що їх співає козак на чужині! Яка ніжність у парі з мужньою силою пронизує його любовні пісні. Справді, народ, що міг співати такі пісні і любуватися ними, не міг стояти на низькому ступені освіти. Цікаво, що українська народна поезія дуже подібна іноді своєю формою до поезії найбільш освічених народів Західної Європи” (Фрідріх Боденштедт, німецький письменник, 1845)
  • “Українська мова в багатстві, витончености і гнучкости форм не поступається ані жодній із сучасних літературних мов слов’янства і не бідна ажніяк на поняття, аби нею заважко було перекладати глибину філософських думок і змальовувати високохудожні образи. Це не мова простолюду тільки, як твердять московські невігласи. Мова цілої нації, політичне майбутнє якої іще попереду. Її місце на право самостійного розвитку в ряду цивілізованих народів уже завойоване й не може бути зайняте ніким іншим” (Михайло Драгоманов, публіцист, 1882)
  • “Українська мова характеризується щаблем розвитку більш стародавнім, ніж інші індо-європейські мови” (Микола Марр, мовознавець, 1931)
  • “Виникнення української живої розмовної мови стосується віддаленого від нас часу, у тьмі віків захованих відносин мов і племен” (Леонід Булаховський, мовознавець, 1956)

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber