Неділя
16 черв., 2024
     

Ukrainian English

Колесо ароматів: допомога у виборі парфумів

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Допомога у виборі парфумів

Усі аромати парфумів поділяються на класи за притаманними їм нотами та характеристиками. Існує кілька систем класифікації, але найбільш відома та поширена — так зване ароматичне колесо, тобто поділ за шістьма основними категоріями. Тому, якщо ви плануєте купити парфумовану воду, варто познайомитися з ним, щоб полегшити та прискорити вибір продукту.

Опис категорій 

До колеса ароматів входять такі:

  • Квіткові (Floral) — найпопулярніша категорія, в якій переважають аромати квітів. Вони можуть бути свіжими, романтичними, солодкими та пудровими. Як приклади — запахи троянди, жасмину, лілії, фіалки.
  • Деревні (Woody) — характеризуються теплими та глибокими нотами дерева, моху. Бувають димними, пряними або бальзамічними. Це запахи сандалу, кедру, пачулі тощо.
  • Східні (Oriental) — екзотичні, солодкі, чуттєві. Охоплюють ноти спецій, прянощів, смол і дерева. Це, наприклад, ваніль, кориця, амбра.
  • Свіжі (Fresh) — легкі, освіжаючі, нагадують запах свіжого повітря на природі. Можуть бути цитрусовими, морськими, зеленими. Мають ноти лимона, бергамота, м'яти, морські відтінки.
  • Фруктові (Fruity) — свіжі, солодкі або кислі запахи плодів, наприклад, яблука, персика, манго, ананасу.

Це загальна класифікація ароматів, але варто зазначити, що існує безліч комбінацій і варіацій. Багато парфумів мають склад, що поєднує різні категорії. Крім того, кожен парфум може мати свою унікальну ноту або характеристику, що робить його особливим.

Вибір парфумів згідно з класифікацією

Вибір парфумів згідно з колесом ароматів може допомогти вам орієнтуватися в широкому спектрі запахів і знайти той, який найбільше до вподоби. Для цього варто звернути увагу на опис продукту — виробник завжди вказує особливості запаху. Так, компанія Yves Rocher пропонує різноманітні засоби для чоловіків і жінок, позначаючи в каталозі характер аромату. Це допомагає вдало вибрати парфум навіть онлайн.

За допомогою колеса ароматів можна знайти засіб, який підійде вам за вподобаннями, настроєм, характером, стилем тощо. Адже хороший парфум вдало доповнює ваш образ, робить його цілісним та довершеним.