П'ятниця
29 бер., 2024
     

Ukrainian English

У смородині — життєдайна сила

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Смородина - користь для здоров'я

Чорна смородина (Ribes nigrum) - ягідний кущ родини аґрусових (Grossulariaceae). Назва походить від праслов'янського *smordъ - "сильний запах", "аромат". Якщо потерти листя чорної смородини, то почуєте сильний запах. У давнину слово сморід означало будь-які сильні запахи, а не лише неприємні.

Давно помічено, як тягнуться до смородини люди похилого віку з набутим рясним "букетом" хвороб. І не ДИВНО. Смородина лікує тонзиліти, поліпшує зір, корисна при гастриті. Коли людина хвора на гломерулонефрит, смородина повинна бути в раціоні щодня. Якщо не ягоди, то, принаймні, її листя, людям корисна тим, що лікує подагру, знімає болі в суглобах. Ця ягода виводить з організму солі сечової кислоти, таким чином діє на нирки, налагоджуючи сольовий обмін. Смородиновий напій п'ють від головного болю, водночас прикладають до голови смородинове листя. Чудодійна чорна ягода нормалізує серцеву діяльність, заспокоює нервову систему.

Owoce Porzeczka czarna

Дивовижна смородина ще й тим, що лікує отосклероз. Тобто, якщо в людини було захворювання барабанних перетинок і не вилікувалось, то згодом вони стають склеротичними. Лікується цей недуг погано, і ось тоді на поміч приходить смородина. Вона не тільки їжа і ліки, а й профілактика від багатьох хвороб.

У смородини можна використовувати не тільки ягоди, а й пагони, молоде листя. У ньому - ефірні олії, флавоноїди. Чаї, напари з них дуже корисні. З додаванням м'яти такі напої регулюють обмін речовин, добре діють на нирки, печінку, шлунок. При простудних захворюваннях, особливо взимку, де пагонів смородини додають чотири-п'ять гілочок малини. Щоб м'якшим був кашель і швидше минув, до такого домашнього чаю додають одну-дві ложки меду. Вживаючи по півсклянки кожні півгодини, можна мати належний факт. 

Вчіться варення не варити

Чорну смородину збережіть у герметичній тарі: виділяючи вуглекислий газ, вона сама себе консервує. Звісно, ягода повинна бути свіжозібрана й мати ідеальну якість. У смородині - життєдайна сила. 

Сік зі смородини

Ягоди чорної смородини пропустіть через м'ясорубку, подрібнену масу перекладіть в емальовану каструлю (на кожний кілограм ягід додайте 2/3 склянки води). Поставте на вогонь, добре підігрійте, але до кипіння не доводьте. У такому стані протримайте 15-20 хв. Після цього ягоди відтисніть, натуральний сік, що отримаєте, доведіть до кипіння і відразу ж розлийте в стерилізовані банки. Тепер хай повільно вони охолоджуються. Ласуючи цими ліками взимку, не бійтеся ніякої застуди.

Смородина на зиму зі збереженням пектинів

1 кілограм смородини залити склянкою води, поставити на вогонь, довести до температури 70С (не до кипіння), так, щоб ягоди розм'якли. Розм'яклу смородину взяти на сито і перетерти. У перетерту масу додати цукор (на 1 кг 600 г цукру) й довести до кипіння. Прокип'ятити 10-15 хв. Гарячою розлити у банки.

Це ті ліки, які будуть чистити, наснажувати організм вітамінами, мікроелементами протягом року.

Тож у ягідний, фруктовий сезон бажано досхочу наситити організм ліками - дарами природи.

Джерело: журнал "Дім і сім'я", №4/2012

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber