Середа
24 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Цілющість аґрусу: користь для здоров'я

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

agrus-koryst-dlya-zdorovya

Аґрус (Ribes uva-crispa) — вид ягідних рослин родини аґрусових. Аґрус утворює кущі висотою до 1,5 м. Плоди округлі або довгасті, забарвлені в білий, зелений, жовтий, рожевий, червоний або чорний колір, містять 6—12 % цукрів, вітаміни А, В і С. З зелених і напівстиглих ягід виготовляють компоти і варення; стиглі ягоди — добрий десерт і сировина для виробництва мармеладу, соків, вин, начинок для цукерок тощо. В Україні аґрус розводять в усіх районах. Плодоносить на 2—3-й рік. Урожайність 8—32 кг з куща.

Українське слово аґрус (староукраїнські форми XVIII ст. аґрестъ, аґрисъ) походить від лат. agresta, що можливо, пов'язане з грец. άγωστις («кормова трава»). У польській мові (XV–XVI ст.) agrest - «кисле вино з незрілого винограду», пізніше «аґрус». В італійській agresto - «незрілий виноград».

Stachelbeere Ribes uva-crispa

Аґрус допомагає врегулювати обмін речовин у організмі, лікує запалення нирок та сечового міхура, поліпшує функції шлунково-кишкового тракту. 

Людям, схильним до повноти, ягоди агрусу доповнять і замінять будь-яку дієту. Його також рекомендують особливо схильним до алергічних захворювань. Але агрус протипоказаний хворим на діарею та ентерити. Дуже допомагає агрус тим, кому не дає покою підвищений артеріальний тиск - агрус його успішно знижує, регулює.

Вживання агрусу перешкоджає утворенню пухлин. А готують з нього смачні ліки, скажімо желе.

Gooseberries

Варення з аґрусу

600 г ягід, 400 г цукру, 1 склянка води. Ягоди очистити від насінинок, покласти на 3 год. в холодну воду. Відкинути на друшляк, дати воді стекти. Потім знову залити холодною водою і на 10 год. поставити в холодильник. Зварити сироп, покласти в нього ягоди, коли закипить зняти миску на 2 години. І так ще чотири рази доводити до кипіння. Потім вийняти ягоди, покласти в банки, а сироп ще варити, доки загусне. Тоді залити ним ягоди. 

Желе з аґрусу

З ягід вичавлюють сік і в емальованому посуді, додавши цукру (850 г на 1 л соку), нагрівають до цілковитого розчинення цукру. Після цього проціджують через марлю, переливають у той самий емальований посуд і уварюють до зменшення первинного об'єму приблизно на третину.

За матеріалами: журнал "Дім і сім'я", №4/2012

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber