Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

ТОП-5 лікарських рослин з протираковою дією

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

top-5-likarskyh-roslyn-proty-raku

Куркума

Однією з рослинних сполук з особливо перспективним потенціалом проти раку є куркумін, який міститься в куркумі та куркумі. Огляд від 2019 року дійшов висновку, що куркумін сам по собі або у поєднанні з іншими активними інгредієнтами може бути ефективними ліками для лікування раку.

Як повідомляють дослідники у спеціалізованому журналі «Nutrients», куркумін робить свою дію, впливаючи на фактори росту, ферменти, фактори транскрипції, кінази, запальні цитокіни та проапоптотичні (шляхом позитивної регуляції) та антиапоптотичні (шляхом негативної регуляції) білки.

Наприклад, куркума може бути потенційним додатковим засобом лікування раку, але необхідні додаткові дослідження, щоб остаточно підтвердити її ефективність. Вже доведено протизапальну та антиоксидантну дію куркуміну, яка також може запобігати іншим захворюванням.

Зелений чай

Зелений чай, виготовлений з листя рослини Camellia sinensis, є популярним напоєм у багатьох культурах. У ньому багато антиоксидантів, які можуть допомогти захистити клітини від пошкоджень, а також зменшити ризик розвитку раку.

В огляді від 2020 року катехінам, які містяться, зокрема, також приписувався прямий вплив на ракові клітини та їх метастазування. Дослідники пишуть, що поєднання катехінів чаю з фітохімікатами чи ліками може посилити протираковий ефект.

Японська дослідницька група також вивчила вплив зеленого чаю на рак простати і дійшла висновку, що зелений чай має «багатообіцяючі хіміопрофілактичні та терапевтичні ефекти проти раку простати».

Загалом, проте, не вистачає надійних досліджень, щоб зробити надійну заяву про ефект проти раку простати, повідомляють дослідники у спеціалізованому журналі «Molecules».

Це стосується і інших форм раку, тому тут також необхідні подальші дослідження, щоб точніше визначити протираковий ефект зеленого чаю і, при необхідності, зробити його терапевтично придатним.

Імбир

Доведено, що імбир має протизапальну та антиоксидантну дію. Деякі дослідження показують, що імбир можна використовувати як додатковий засіб для лікування раку.

Огляд , заснований на даних експериментальних (in vitro або in vivo) та клінічних досліджень, дійшов висновку, що екстракт імбиру та гінгерол виявляють протипухлинний, протизапальний ефект через певні сигнальні шляхи.

Дослідження, проведене минулого року, навіть оцінило використання нанопрепаратів біоактивних сполук імбиру як перспективний підхід до поліпшення терапії раку.

Часник

Часник і рослинні сполуки, що містяться в ньому, також мають протиракову дію, впливаючи на певні сигнальні шляхи.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Pharmacological Research, «екстракт часнику, його фітокомпоненти та їх нанопрепарати інгібують різні стадії канцерогенезу, промоції та прогресування».

Згідно з іншим дослідженням, фітохімічні речовини з часнику в цілому розглядаються як перспективні кандидати для лікування раку, хоча необхідні подальші дослідження, щоб чітко підтвердити їх ефективність.

Гранат

Хоча дослідження на людях все ще відсутні, екстракти граната продемонстрували протиракову дію у лабораторних тестах та дослідженнях на тваринах. Зменшилися як проліферація клітин, і зростання пухлини і метастазування.

Дослідження, опубліковане в журналі Immunity, також показало, що метаболіт граната має протипухлинну дію при раку товстої кишки.

Крім того, дослідження 2018 року дійшло висновку, що гранат пригнічує різні сигнальні шляхи та експресію генів, відповідальних за розвиток раку.

За словами дослідницької групи, включення фруктів до раціону може запобігти раку, а також служити ефективним хіміотерапевтичним препаратом без токсичних побічних ефектів.

Джерело

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber