Вівторок
19 бер., 2024
     

Ukrainian English

Позбавляємося від гризунів швидко та ефективно

Рейтинг 3.4 з 5. Голосів: 5

історія України

Усім привіт! З Вами дідусь Захар на зв'язку! Сьогодні вирішив поїхати на дачу і з великою неприємністю для себе виявив купа мишачих гнізд. Гризунів недолюблюю ще з дитинства, а тому відразу приступив до їх ліквідації. У цій статті я зібрав усі способи, які знаю особисто, по вигнанню щурів та мишей з хати. Я думаю тим підписникам, які живуть в приватних будинках це буде корисно. Отож, почнемо. 

Чому та як миші проникають в хату?

З наступанням осені та зими - в оселях, в заміській території постає проблема гризунів. Миші та щурі, які до того були непомітними, починають активно шукати собі пристанище для зимівки і майбутнього потомства. Справжнім орієнтиром для мишей стають залишки їжі, крихти, насінини та інші продуктові відходи. Якщо Ви їх залишили в підвалі, кладовці, в підпіллі, чи навіть на горищі - чекайте гостей. Будь-які шпарки для них не завада. Причому, шкідники не тільки харчуються продуктами природнього походження, а з'їдають усе на свому шляху - папір, пінопласт, ущільнюючі матеріали, можуть відкусити кусок проводки. Я вже не говорю про хвороби, які вони розносять. 
 
a70cb1

Спосіб перший: папороть

Я називаю цей спосіб "квітка папороті". Звичайно, мова йде не про квіти, а траву папороті, якої страшенно, чомусь, бояться гризуни. Вони обходять її десятою стороною, і навіть там, где гніздилися десятки років. Цей спосіб розповіла мені одна знайома. У неї щороку миші селилися взимку в будинку, навіть гніздо одного разу зробили в постільній білизні (!) і все довелося знищити. З тих пір у неї нема проблем. Я для профілактики тепер теж так роблю. Потрібно по всьому будинку розкласти листи папороті. Можна принести з лісу, але у мене росте в саду, рву скільки треба і розкладаю всюди (і на ліжку, і в шафі, і на підлозі, і там де взуття, в загальному всюди куди око впало і миші в будинку не бувають. Розкладаємо ще зелені папоротники, вони засихають і так лежать всюди до весни, навесні все прибираємо і можемо використати для підпалу вогнища на присадибній ділянці. Розпалює чудово.. 
 
b20f5bbb7a7482d41200db4f03750c8a
 
Це спосіб, який прийшов першим в голову. Скористайтесь ним, обов'язково!

Спосіб другий: оцет

a75b7f

Зразу скажу він 100% дієвий, але трошки і небезпечний. Не усім підходить.

Отже:

  1. Купуємо багато-багато пляшечок 70%-ї оцтової есенції, хімічної, звичайно. Кількість безпосередньо залежить від площі будинку.
  2. Шукаємо стару, непотрібну, але цілу! металеву або емальовану, стійку каструлю. Потрібно декілька таких кастрюль. Їх навіть не треба мити, мишам і так сподобається ;)
  3. Наливаємо оцет в ці ємності і розставляємо їх по всьому будинку чи горищі, на підлогу, на столи, куди вам буде зручно. Чим більше оцту, тим краще ))
  4. Залишаємо житло до весни. За зиму оцтова есенція поступово випарується, але зайти в будинок буде неможливо не тільки мишам, а й людям. Тому мій рецепт підходить лише в разі, якщо ви не приїжджаєте взимку на дачу. Поки я розливаю оцет по каструльками, вже починає боліти голова від запаху, так що будьте обережні - використовуйте респіратор!

Спосіб третій: електронний відлякувач мишей

Я його, зізнаюсь, сам ще не пробував, але онук вже поспішив і замовив. Каже, що знайшов по відгукам найкращий - ось цей.

Його особливістю є наступні характеристики:

  • Відлякує гризунів завдяки використанню частот впливу, які не може сприйняти людський слух, що робить його абсолютно безпечним для здоров'я людей і домашніх тварин.
  • Прилад економічний, споживає 1 кВт/год за 5 діб безперервної роботи.
  • Площа дії до 150 м
  • Рекомендується включити його на 2 тижні - гризуни заворушаться, кучкуватимуться, адже почне діяти на них цей засіб і вони будуть шукати втечі. Можете залишити для них відкритими двері або вікно ;)

Власне, цей спосіб я ще тільки хочу протестувати і обов'язково напишу Вам у коментарях чи він 100% діє.

Спосіб четвертий: колючки лопуха

Я не можу сказати, що він є стовідсотковим, але якщо у вас раптом зберігся лопух, а саме колючки лопуха - обов'язково візьміть їх і розкидайте в місцях, де можуть знаходитись шкідники. У кого лопуха немає - запишіть собі цей спосіб на замітку, щоб у наступному році спробувати.

7ad921

Спосіб п'ятий: механічна мишоловка з клеєм

Класичний, дідівський, як кажуть, спосіб) Але є одне НО. Берем звичайну мишоловку і обмазуємо нижню поверхню клеєм  - але міцним, дуже міцним, щоб гризун вже не втік. Без клею цей спосіб абсолютно не ефективний - гризуни встигають зняти приманку і залишитись неушкодженими.

3af3f0 1 

Спосіб шостий: пластикова пляшка

Він ефективний і впринципі працює, коли гризуни ще не проникли в оселю, але ви знаєте про їх присутність на присадибній території. Профілактичний спосіб. Беремо пляшку нерафінованої олії, напихаємо її соняшниковим насінням (сємочки) і закопуємо її. Пляшок можна зробити багато. Миші прогризають пляшку і тонуть в олії. Так і засихають там. 

5c4c2e

P.S. Спосіб з котами я не розглядатиму. Справжніх крисоловів не так багато. У мене на дачі два кота і жоден з них не взмозі знищити гризунів. Один кіт - просто спостерігає, інший - бавиться з ними. Гризуни їх навіть не бояться ;)

Отже, кому сподобалися мої способи - діліться статею у соцмережах і ставте лайк, кому ні - залишайте коментарі та зауваження. Будемо боротися з гризунами разом!

Успіхів!

- з повагою, дідусь Захар

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber