Четвер
20 черв., 2024
     

Ukrainian English

Поради для здоров'я ніг

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Здоров'я ніг

Здорові ноги дозволяють людині залишатися активною і добре виконувати свої щоденні завдання. Якщо ми будемо нехтувати основними правилами гігієни та догляду за ногами, з'явиться ризик виникнення неприємних відчуттів, болю та інших, більш складних проблем.

Насправді способи догляду за ногами є елементарними, завдяки чому ми можемо підтримувати їх у здоровому стані:

  1. Тримайте ноги в чистоті і сухості. Здоров'я ніг починається з особистої гігієни. Після душу ретельно витирайте шкіру ніг, особливо між пальцями. Грибковим організмам легше поширюватися у вологому середовищі. Тому надлишки вологи між пальцями, наприклад, можуть стати відмінною середовищем для розвитку грибкової інфекції.
  2. Вивчіть свої проблеми ніг, якщо такі є. Оглядайте стопи час від часу, наприклад, раз на тиждень після душу або ванни. Звертайте увагу не тільки на стан шкіри і її колір, але і на нігті. Діабетики знають, що їх догляд передбачає щоденний огляд ніг. Крім регулярної турботи, їм рекомендуються додаткові вироби, щоб відчувати себе більш комфортно: діабетичні шкарпетки і діабетичне взуття.
  3. Правильно обрізайте нігті! Не обрізайте нігті повністю під корінь - Ви ризикуєте пошкодити шкіру. Не робіть їх закругленими - занадто гострі кінці можна буде акуратно підпиляти в самому кінці. Ножицями проводити процедуру не рекомендують - цими інструментами можна залишити невеликі виступи, після вони можуть посприяти ламанню нігтя або, наприклад, порвати капронові колготки в області пальця.
  4. Не приховуйте пошкоджені нігті, покривши їх декоративним лаком - постарайтеся спочатку знайти причину такого стану нігтя. Наприклад, розшарування, тріщини, зміна кольору нігтьової пластини можуть сигналізувати про грибкове захворювання.
  5. Захищайте свої ноги в громадських місцях. При прийнятті душу після тренажерного залу або басейну, в роздягальнях ніколи не ходіть босоніж.
  6. Уникайте використання чужого взуття і шкарпеток. Не дозволяйте іншим людям використовувати Ваші взуттєві вироби.
  7. Обирайте правильне взуття, яке дозволить шкірі дихати. Надто тісні вироби можуть впливати на вростання нігтів - хай шкарпетки Вашого взуття мають достатньо місця для пальців.
  8. Знайте, коли потрібно звернутися до лікаря. Не намагайтеся самостійно вилікувати біль в ногах, і інші проблеми. Виявлені дефекти набагато легше усунути на початку, дотримуючись порад фахівця, ніж згодом внаслідок неправильного самолікування роками лікувати ускладнення.

- Культурно-історичний, оздоровчий, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber