Вівторок
19 бер., 2024
     

Ukrainian English

Фітнес вдома: 5 складових для ефективних тренувань

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Гімнастика і фітнес

Великий відсоток тих, хто починає тренуватися вдома, осягає повне фіаско. Адже виконувані вдома вправи без суворого нагляду тренера та достатніх аксесуарів менш ефективні та іноді не приносять бажаного задоволення. Та коли були зачинені всі зали, атлети не мали вибору, й освоювали результативні вправи вдома, аби не втрачати форму. 

Ми нарахували 5 обов’язкових складових продуктивного фітнес-тренування вдома. Беріть на замітку, й ваші заняття стануть набагато кращими.

Фітнес-браслет

Такий собі “тренерозамінник”. Розумний гаджет вміє слідкувати за серцебиттям, часом та інтенсивністю тренувань. За відсутності фітнес-трекера використовують smart watch, які вже встигли придбати багато молоді. Наприклад, Apple Watch показують кількість спалених калорій та швидкість руху, а SAMSUNG Galaxy Watch 3 моніторять фізичну активність та вимірюють серцевий ритм.

Гантелі

Гантелі

Гантелі попри маленький розмір (бувають по 0,5 кг) – дуже ефективне спорядження для зарядки вдома, а саме для силових вправ. Кожен обирає вагу гантелей за бажанням та силами. Вони обов’язкові, щоб проробити руки та м’язи спини. 

Гантелі роблять домашні заняття аеробікою динамічними. Коли вдома є степ-платформа, додаткове навантаження у руках підсилює ефективність занять.

Тренажери

Навіть без карантину не завжди є час на пробіжку у парку. Добре, коли вдома облаштовані бігова доріжка чи велотренажер. Взув кросівки й уперед! 

Тренажери створюють корисне навантаження на серце, щоб воно краще працювало (режим кардіонавантаження). А “покатушки” на велосипеді вдома заповнюють нестачу руху під час довгого робочого дня в офісі та розвивають витривалість. Звучно, що зайняття можна поєднати з прослуховуванням аудіокниги, переглядом улюбленого фільму чи спілкуванням з близькими, якщо розмови не заважать бігти, звісно.

Відео на YouTube

video-na-youtube

Ще одна проблема, з якою стикаються новачки у домашньому фітнесі – незнання черговості виконання вправ, невміння витримувати перерву між підходами тощо. Люди звикли дивитися на живий приклад у вигляді тренера на гуртових заняттях з фітнесу. Але така проблема дуже просто вирішується. 

На YouTube є багато повчальних роликів – записів тренувань, де можна слідкувати за виконанням вправ та повторювати те, що відбувається на моніторі. Також є спеціальні додатки для смартфонів, у яких записані різні види тренувань з послідовністю рухів, підходами та лічбою.

Бажання

Так, і нематеріальний компонент присутній у домашніх тренуваннях. Адже є поняття “ліньки”, “не встигаю”, “зроблю завтра”. І у домашній обставі важко себе організувати. Краще з цим справляються фрілансери, котрі вміють організовувати свій час для роботи вдома, у тому числі, виділяти по годині на тренування.

А от тим, хто звик дотримуватися розпорядку, годин роботи фітнес-центру, буває важко себе перебороти. 

Якщо ця частинка пазлу у вас просідає, попрацюйте над мотивацією. Для чого вам ці заняття – тіло мрії, здоровий дух, досягнення спортивних результатів, і тоді домашній фітнес не буде таким обтяжливим, та приноситиме більше користі.