Четвер
25 квіт., 2024
     

Ukrainian English

5 видів спорту для вашого здоров'я

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

vydy-sportu-dlya-zdorovja

Велотуризм, маунтбайкінг

Велосипед (байк, ровер) – перший транспорт, з яким я познайомився ще в дитинстві. З того часу — байк мій «брат» та кращий «друг». Я не уявляю свого життя без ровера. І не розумію тих, хто ніколи не сідав на байк і навіть не хоче спробувати…

По-перше, велосипед це як біг, свого роду "легка атлетика", яка покращує обмін речовин та кровообіг. По-друге, це бюджетний "всюдихід" - не вимагає бензину та дорогих комплектуючих. Там де автомобіль не проїде, велосипед з легкістю впорається, і навіть більше. 

З велосипедом я піднімався на високогірні вершини, проїжджав урвищами скель, переходив ріки і броди, долав різні перешкоди та дистанції. Але головна особливість цього транспорту - легкість, доступність, користь для здоров'я та відсутність шкоди для довколишнього середовища. Сьогодні паливний автотранспорт чи не головна причина забруднення повітря у великих містах. Велосипед же абсолютно екологічний! Саме тому у різних містах Європи і світу масово збільшується кількість спеціальних велодоріжок та проїздів для велосипедистів.

Велосипедні поїздки та прогулянки подарують вам чудовий настрій. Краще за будь-якого психолога, відновлять ваші нерви і зарядять силою, бадьорістю, енергією. Після велосипедного кросу ви забудете про безсоння та тривогу. Це 100% заспокійливе та 100% снодійне. У результаті завдяки велосипеду, ви природним чином приводите себе в порядок, не вдаючись до ніяких нестандартних чи нетрадиційних засобів.

Після велосипедної поїздки я відчуваю кожну клітинку свого тіла та розумію, що перебуваю в оптимальному стані. Будь-які болі та болячки — миттєво зникають. Обличчя "наливається соком", набуває приємного вигляду. Все що я відчуваю під кінець подорожі – це приємна втома та відчуття успішно проведеного дня.

З упевненістю можу сказати, що велосипедна прогулянка - це панацея!

velobike-sport-768x971

Кілька фактів про користь велосипеда, які я відкрив для себе:

  • Покращується дихальна система;
  • Поліпшується артеріальний (судинний) тиск;
  • З організму виходять шлаки і солі;
  • Поліпшується кровообіг;
  • Покращується вестибулярний апарат;
  • Працюють м'язи майже усього тіла.

А кому не вистачає гострих відчуттів та адреналіну – пропоную спробувати такий підвид велоспорту як маунтбайкінг (MTB). Його практикують переважно у гірській місцевості на спеціальних MTB-велосипедах. Він поєднує у собі з десяток спортивних вело-дисциплін: апхілл, даунхілл, слалом, джампінг. Ці техніки їзди надзвичайно екстремальні, тому вимагають відповідної підготовки. MTB активно розвивається і відносно недорогий (порівняно з іншими видами спорту). Щороку в Україні та за її межами проходять десятки змагань з маунтбайкінгу. Ви можете отримати для себе додаткову мотивацію, прийнявши участь в них.

mtb-mountbike-768x512

Альпінізм, скелелазіння

Я майже усе своє життя провів в гірській місцевості, а тому мав можливість регулярно виїжджати в низько- і високогір'я (Карпатські Бескиди, Горгани, Гуцульські Альпи), здійматись на скельні вершини, досліджувати печери та урочища, займатися альпінізмом і скелелазінням. Немає таких точок, де не ступала моя нога. І це дуже загартувало мене як особистість, виробило навички самозбереження, зміцнило скелет і вестибулярний апарат, а також дало стійкість до різних екстремальних умов, навантажень, ситуацій.

alpinist-768x432

Скелелазіння розвиває м'язи рук та ніг, а також плечі і спину, що важливо для чоловіка. У цьому виді спорту грають велику роль спритність і компактність тіла, яке задіяне по максимуму - працює вся м'язова група, покращується пластика та координація.

skelelazinyya-768x508

Однак, можу сказати, що скелелазіння - це ще більш ризикований вид спорту, ніж маунтбайкінг. Альпінізм вимагає не просто підготовки, а значної комплексної фізичної підготовки, а також екіпіровки, надійного спорядження. Це спорт не для слабких. Для новачків все може закінчитися неприємною травмою (розрив м'яза) чи нещасним випадком (обрив/обвал). Тож рекомендую потренуватися і вивчити місцевість, перш ніж братися підкорювати скельні вершини.

Трекінг

Трекінг - це піший похід на далекі відстані. Це слово походить від англ. track (шлях, дорога), а по-нашому – теренкур. Є частиною спортивного туризму. Трекінг може бути одиночним (соло-похід), або командним. Одноденним і багатоденним, включаючи кемпінг, поєднуючи в собі і спортивну ходьбу, і скандинавську, і навіть такий напрямок, як виживання в диких умовах (extreme survival). Трекінг - найбільш популярний вид спорту та активного відпочинку серед усіх вікових груп. Колись я майже весь свій вільний час проводив у трекінгових походах. Я вивчив з десяток маршрутів у своїй місцевості. На сьогодні в моєму арсеналі понад 100 таких маршрутів культурно-історичними, природними місцями. Трекінг виробив у мені терпіння і витривалість, стійкість до перепадів клімату та виживання в екстремальних умовах (часто доводилося долати великі відстані без їжі та води). Напевно, немає нічого прекраснішого в житті - лежати після довгого походу в наметі, десь високо у горах під відкритим зоряним небом.

tracking01

Трекінг розвиває:

  • м'язову групу ніг;
  • покращує обмін речовин (спалює ~ 46% калорій);
  • покращує роботу серця та легенів (дихальної системи);
  • покращує роботу центральної нервової системи;
  • стимулює роботу кісткового мозку;
  • підвищується вміст еритроцитів та гемоглобіну у крові;
  • покращуються самопочуття та імунітет;
  • знижується активність алергій.

Читайте статтю: Що таке трекінг та чим він корисний?

20-benefits-walking

Бокс

Хтось скаже, що бокс - це жорсткий вид спорт. А я скажу, що справжній класичний бокс, не MMA, є менш травматичним ніж перелічені вище види спорту, і дає стільки навичок людині, що їх просто важко переоцінити. Перше — це можливість захистити себе у будь-яких ситуаціях, і не лише себе. Друге – психологія, тактика, стратегія. Часто результат бою залежить не від «гори» м'язів чи зросту, а від того яку ти тактику на бій обереш. Якщо боксер не має жодної тактики і він не працює головою, мозгами — він у програшній ситуації. Власне, ми могли спостерігати як український екс-крузер Усик поклав на лопатки "Голіафа" Джошуа. Так само й в житті. Все залежить від психології. Ось чому я полюбив бокс! Це інтелектуальний, стратегічний, аналітичний вид спорту. І в той же час він найбільш практичний, реально робить вас сильними, міцними та швидкими. Я пробував займатися різними східними видами єдиноборств - вимотував себе по повній, вичавлював останні соки, але все це через якийсь час забувалося і рідко застосовувалося на практиці. Бокс як шахи — вчить тактичної грамотності, наприклад прогнозувати кроки суперника наперед, грати наввипередження, не пропускати удари, а якщо впав, то підніматися, бути "залізним Майком", уважним до будь-яких дій. Мислення, рухи боксера - це як танець, воістину високе бойове мистецтво! І в боксі виключене таке поняття як "недооцінка"! "Боксери" з понтами, зазвичай, залишаються на канвасі.

461578

Плавання, дайвінг, рафтинг

Плавання - дуже корисний вид спорту, який підійде абсолютно кожному, незалежно від статі, віку, інтересів. Насамперед, буде корисне тим, хто стежить за своєю поставою та фігурою. Плавання позитивно впливає на спину і розвантажує хребет. Крім того, сам контакт з водою розслабляє тіло, знімає набряки, позитивно впливає на кровообіг і весь організм у цілому. Особливо лікувальним є купання та плавання у гірських ріках, водоспадах, озерах, наповнених цілющими мінералами.

gornaja-reka-768x597

Ну а тим, для кого водна стихія - рідна, рекомендую спробувати "рафтинг" - сплав гірською річкою з перешкодами. З ним точно не заскучиш, тому що це шквал емоцій і адреналіну. Сплав по водним порогам є найбільш командним з усіх екстремальних видів спорту. Вчить згуртованості. На сьогодні існує безліч комерційних турів, які дозволяють взяти участь у сплаві без досвіду та професійної підготовки, достатньо одного інструктора у човні.

rafting-sport-768x508

Дайвінг - це підводне плавання зі спеціальним спорядженням, ідеально підійде для тих, хто почувається як риба у воді. Розслаблює, тонізує тіло та розум, знижує стрес та тривогу. У дайвінгу велику роль відіграє "дихалка". Глибоке дихання може також підвищити фізичну витривалість, зміцнити імунну систему та очистити розум для кращої концентрації. Низька температура води фізично заспокоює організм та кровоносні судини, що призводить до зниження серцевого ритму та артеріального тиску.

diving-768x468

Автор: Буйвітер

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber