Середа
17 лип., 2024
     

Ukrainian English
♦ Етнографія ♦ Українські Карпати » ♦ Закарпаття

Водоспад Труфанець - найвищий водоспад Закарпаття

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Труфанець

Водоспад Труфанець - найвищий природний водоспад Закарпаття (36 м), площею 0,37 га. Один із найбільш легкодоступних в Україні, бо розташований при самій автодорозі Н 09, між Ясінею та Квасами, у 2 км від повороту на Драгобрат.

Труфанець названий на честь однойменної правої притоки річки Чорна Тиса, русло якої і служить джерелом для водоспаду. Річка Труфанець бере свій початок у субальпійському поясі на висоті більше 1700 метрів над рівнем моря біля підніжжя знаменитої карпатської гори Близниця (1880 м.) і проробляє шлях майже у 3 кілометри до впадання в Чорну Тису, з них 230 вона тече під землею. Водоспад — це останній поріг, який долають води річки перед впаданням у Тису, вже через кілька метрів після дороги, під якою проходять води після падіння з крутих скельних масивів, вони об’єднуються з ще більш могутнім і сильним потоком Чорної Тиси.

водоспад на закарпатті труфанець

Тверді пісковики, що вийшли з гірських надр Свидовця у цьому місці, спричинилися до утворення більших та менших каскадів, якими так мальовничо розбігаються води Труфанця, і це являє собою дивовижну, незвичайної краси природну картину. Бурхливі води спадають по високих і різким скельним обривів з висоти 36 метрів. Розбиваючись, вдаряючись об незграбні скелі, кришталево чисті води піняться, створюючи вигадливі водні візерунки і стаючи білими як молоко, шумлять, складаючи своєрідний голос водоспаду, його зачаровує, гармонійну і навіть потужну мелодію. Труфанець нерідко називають найбільш мальовничим водоспадом в Українських Карпатах, вражаючим всіх, кому пощастило його побачити.

труфанець закарпаття

Водоспад Труфанець має рідкісну особливість. Його вода містить більше катіонів, ніж зазвичай є у природних водах. Також Труфанецький водоспад має цікаву історію. Кілька сотень років тому на місці водограю була велика гора, де відбувалися бої українців з татарами. За легендою, самі опришки розкололи скелю і звідти потекла чиста вода. Там дівчата чекали своїх парубків, які повинні були повернутися із битви.

водоспад труфанець

Цілий рік водоспад відвідує багато туристів, тому тут уже давно облаштований спеціальний оглядовий майданчик - красива дерев’яна альтанка-міст через річку, котра нагадує казковий лісовий будиночок. Дістатися до неї від дороги можна всього за хвилину по провідними вниз сходами. 

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber