Неділя
16 черв., 2024
     

Ukrainian English

Віталій Скакун — Герой України

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

geroy-ukrainy-vitaly-skakun

Віталій Скакун, родом з Тернопільщини, військовик інженерно-саперного відділення окремого батальйону окремої бригади морської піхоти. Йому було всього лиш 25. Ціною власного життя він уповільнив просування російських загарбників, що дало змогу ЗСУ передислокуватись та організувати оборону. 

24 лютого 2022 року було прийнято рішення підірвати Генічеський автомобільний міст, щоби зупинити просування ворожої танкової колони. Віталій Скакун замінував важливий стратегічний об’єкт, але вчасно відійти не зміг. За словами побратимів, Віталій вийшов на зв’язок та повідомив про те, що підриває міст. Одразу ж пролунав вибух.

26 лютого 2022 року Указом Президента України Віталій Скаун був нагороджений посмертно званням Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» — За визначну особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

"Я ухвалив рішення про нагородження званням "Герой України" Скакуна Віталія Володимировича сапера 35 окремої бригади мінської піхоти посмертно. Ціною власного життя він підірвав міст", - заявив Президент Володимир Зеленський.

vitaly-skakun

Звання Герой України є найвищою державною відзнакою, яку вручають громадянам за визначний геройський вчинок або видатне досягнення.

Скакун Віталій Володимирович народився 19 серпня 1996 року в місті Бережани Тернопільської області. У морського піхотинця залишилась мама, бабуся і старша сестра.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber