Четвер
28 жовт., 2021
     

Шевченківська премія 2021: список номінантів

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Шевченківська премія 2021 року

Відбувся перший тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. 23 листопада 2020 року Члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, шляхом відкритого голосування, оголосили "довгий" список номінантів на 2й тур, який відбудеться у третій декаді грудня поточного року. Нагородження в шести номінаціях відбудеться у 2021 році.

Шевченківська премія – найвища державна нагорода в Україні за внесок у розвиток культури та мистецтва, заснована 1961 року. Премія вручається до дня народження Тараса Шевченка – 9 березня. У 2020 році Шевченківську премію отримали Маріанна Кіяновська за книгу поезій «Бабин Яр. Голосами», Тарас Прохасько за збірку есеїв «Так, але...», Євгенія Подобна за книгу «Дівчата зрізають коси», гурт «ДахаБраха» за альбом «Шлях», Олександр Глядєлов за візуальний проєкт «Карусель», Влад Троїцький, Роман Григорів та Ілля Разумейко за оперу-реквієм «Йов». У номінації «Кіномистецтво» премію не вручали.

ЛІТЕРАТУРА

  • Герасим'юк Олена - Книга поезій «Тюремна пісня».
  • Жежера Віталій Миколайович - Цикл есеїв «Відкладене літо»та авторські колонки останніх років.
  • Запека Віталій Леонідович - Антивоєнний роман «Цуцик».
  • Лебедєва Катерина Володимирівна - Роман «22: Містичний випадок на Вознесенському узвозі у Києві».
  • Луцишина Оксана Петрівна - Роман «Іван і Феба».
  • Мастєрова Валентина Миколаївна - Роман «Тобі скажу».
  • Махно Василь Іванович - Роман «Вічний календар».
  • Рафєєнко Володимир Володимирович - Роман «Мондегрін (пісні про смерть і любов)».

ПУБЛІЦИСТИКА, ЖУРНАЛІСТИКА

  • Асєєв Станіслав Володимирович - Книга есеїв «В ізоляції».
  • Білозерська-Воронова (Білозерська) Олена Леонідівна - Книга «Щоденник нелегального солдата».
  • Житня Людмила Миколаївна - Книга «Чорнобиль очима жінок».
  • Кіпіані Вахтанг Теймуразович - Книга «Справа Василя Стуса».
  • Романчук ОлегКостянтинович - Книга публіцистики воєнного часу «Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи».

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

  • Андрусик Олександра Сергіївна (директорка агенції), Шимальський Євген Володимирович (співзасновник агенції), Сула Катерина Олександрівна (виконавча продюсерка) ‑ Музичне агентство «УХО» - Цикл «Архітектура голосу».
  • Козаренко Олександр Володимирович (піаніст) - Цикл концертів: «Фортепіанна музика Миколи Лисенка у виконанні Олександра Козаренка», «Фортепіанна музика Анатолія Кос-Анатольського у виконанні Олександра Козаренка», «Фортепіанна музика Бориса Лятошинського у виконанні Олександра Козаренка».

ВІЗУАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО

  • Вайсберг Матвій Семенович (художник), Живкова Олена Вікторівна (куратор, заступник з наукової роботи) - Виставка «Матвій Вайсберг у музеї Ханенків».
  • Євсеєва Тетяна Миколаївна - Мистецький проект «Кам'яні вишиванки Нової Каховки»(дослідження, концептуалізація, захист, відновлення та популяризація культурної спадщини регіону).
  • Михайлов Борис Андрійович(художник) - Відеопроекція та фотоінсталяція «Випробування смертю».
  • Семенюк Василь Іванович (художник) - Графічне оформлення книги «Кобзар», цикл живописно-графічних творів «Мій Шевченко».
  • Федірко Анатолій Миколайович(художник) - Арт-проєкт «Арт фабрика ім.prof.К.Малевича».

КІНОМИСТЕЦТВО

  • Васянович Валентин Миколайович (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Одуденко Владлен Володимирович (художник-постановник) - Художній фільм «Атлантида».
  • Ворожбит Наталя Анатоліївна(режисер, автор сценарію) - Фільм «Погані дороги».
  • Іллєнко Михайло Герасимович (автор сценарію, режисер), Різоль Андрій Володимирович (продюсер), Кришталович Олександр Петрович (оператор), Адамович Роман Сергійович (художник), Рада Іллєнко Іванна Михайлівна (виконавиця ролі Катерини) - Національний фільм «ТОЛОКА».

ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО

  • Білоус Андрій Федорович (режисер, автор інсценізації (лібрето), перекладач), Колеснікова Ніна Анатоліївна (хореограф-постановник), Бекіров Усеін Різайович (композитор), Орлов Борис Анатолійович (художник-постановник, виконавець головної ролі) - Вистава «Шинель» за повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру.
  • Вовкун Василь Володимирович (режисер), Небесний Іван Васильович (композитор), Іпатьєва Ганна Вікторівна (художниця костюмів) - Опера «Лис Микита» Івана Небесного Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
  • Лавренчук Євген Вікторович (режисер) - Опера «LaTraviata»Одеського національного академічного театру опери та балету.
  • Маслобойщиков Сергій Володимирович (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Рудюк Наталія Микитівна (художник по костюмах), Бегма Олександр Володимирович (композитор) - Вистава «Verba» за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Джерело

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах та вподобати нашу сторінку:



blog comments powered by Disqus