Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

Крилаті вислови В'ячеслава Чорновола

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Чорновіл - цитати

Дух боротьби був у нього в крові. Він виховувався в атмосфері, де головними законами були історична пам'ять та національний обов'язок. Ставши юнаком, він обрав професію журналіста, щоб доносити правду до людей та боротися за справедливість у суспільстві. Саме під час випускного вечора в університеті В'ячеслав Чорновіл дав клятву, що завжди боротиметься за Україну. Так і сталось. Його зброєю було слово - праведне, незламне, міцне, як криця. Український Інститут Національної Пам’яті зібрав 10 ключових цитат В'ячеслава Чорновола - борця за волю і свободу України.

  1. «Україна розпочинається з тебе!»
  2. Програвши президентські вибори 1991-го, сказав: «Програв не я. Програла Україна…»
  3. «Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу…» (1997)
  4. «Допустити дві державні мови, або одну державну, а одну — офіційну — значить, зруйнувати державу. Я завжди наводжу в приклад євреїв, які відродили вже мертву мову і об’єдналися навколо неї».
  5. «Якби мене запитали, чи жалкую я за тим, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи. І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив»
  6. «Перебираючи в пам’яті тюремні роки, пригадую, як було важко у перші дні після першого арешту. Мене кинули в камеру до смертників. Хотіли відразу зламати. Але мене не можна було зламати, адже я вже тоді написав свої книги «Правосуддя чи рецидив терору» і «Лихо з розуму» — про те, як хтось ламавсь, а хтось вистояв».
  7. На запитання: «Звідки Ви родом?», відповідав: «Я людина всієї України». Завжди вважав Україну однією цілісною Державою.
  8. «Немає в нас бандерівців та москалів, східних і західних. Всі ми — народ України».
  9. «Пригадую демонстрацію 17 вересня 1989 року у Львові, коли, мабуть, близько 200 тисяч людей ішло від Порохової вежі до собору св. Юра, не зламавши ні однієї билинки. Ми всі тоді були просякнуті єдиною ідеєю. Зараз ті крила опустилися. Лідерів заїдають амбіції. Чи немає амбіційних людей в Америці, Франції, Німеччині, Великій Британії? Але там є чітко вироблена політична структура: людина знаходить своє місце, знаючи, що не всі можуть бути першими. У нас по-іншому. Але вірю — це мине. Україна прийде до єдності національно-демократичних сил».
  10. «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber