П'ятниця
29 трав., 2020
завантаження...

Весільні звичаї та обряди


vesilni-zvychayi-ta-obryady

Весільні звичаї наших предків мають кількасотлітню історію та своїм корінням сягають часів Трипільської культури. Весілля відображає духовну велич українського народу. Це сакральна дія, надзвичайно важливий та відповідальний для людини процес, який складається з багатьох етапів. Кожен з яких підтримується ритуальною догматикою віками. Сьогодні, можемо з впевненістю константувати що українські весільні звичаї та обряди - унікальний архаїзм серед етнічних культур світу. 


Весільний рушник: символи та їх значення

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

vesilnyi-rushnyk

Весільний рушник – це оберіг, що має своєрідну магічну дію: він покликаний оберігати новостворену родину від впливу зовнішніх негативних факторів та захищати її майбутніх дітей. Тому до вибору орнаменту рушника потрібно віднестись досить зважено, навіть якщо ви ставитесь до цього достатньо скептично.

Детальніше...

10474
 

Шлюбний ритуал та обряди на Україні

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 4

vesilni-obryady-ukraina

Одна з епічних українських дум оповідає, як полонені козаки, втікаючи з неволі, кидали по дорозі шматочки своєї одежі, щоб зазначити слід товаришеві, що запізнився в дорозі. Так само розкидані тут і там ріжні уламки минулої історії, що живуть і досі в усних літературах народів з запізненою культурою, вестимуть нас у дослідах, які ми розпочали з метою відшукати дорогу, що нею йшли у своєму розвитку ріжноманітні форми соціяльного життя.

Детальніше...

8301
 

Весілля як обряд тисячоліть

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

vesilnyi-obryad

З одержаних мною в Овручі 16 Текстів Весільного обряду у райбібліотеці 14 червня 2004, записаних бібліотекарями Овруцько-Словечанських Селищ, Весільні тексти глибинних Мелодій-Тужінь Українського підбілорусся мають сліди архаїчних культур краю – проглядається доба неоліту, міді-бронзи, ранній залізний вік. Балто-Словенська древність культу Віл-Обережниць, княжо-боярська доба, часи середньовіччя з нашаруваннями Польської доби у краї. обряд Весілля виступає як історичне джерело, витоки Мови, культів язичництва, побуту Лісового Люду. Найкращі з них – піснеспіви Весільних Мелодій-Голосінь з Кряж-Гори у Коптевщині, cелищ Городця та Тхорина під Словечно, Oстровів під Левковичами. Найповніший обряд Весілля записано від Юрчак Любові з Острова під Овручем.

Детальніше...

6606
 

Як гуляли весілля слобожани у ХІХ столітті?

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

vesillya-na-slobozhanshchyni

В Слобідській Україні весілля відбувалося за загальноукраїнським «сценарієм». Передвесільний етап, який включав: сватання, заручини, оглядини, домовини, запросини гостей, випікання весільного обрядового печива – короваїв, калачів, шишок, медяників; вбирання гільця; весільний: виряджання Молодого по Молоду (наречену і нареченого в народі називали Молоді або Князь і Княгиня), приїзд Молодого по Молоду із світилкою, свахою, боярами, весілля в Молодої, викуп місця біля Молодої, запрошення гостей до столу, дія зі «свестьою», переспіви бояр із дружками, обдаровування весільних гостей короваєм, перевезення посагу, весілля в Молодого, одягати хустку на Молоду, комора; післявесільний етап: гостювання-переходи – «перезва». Всі весільні етапи супроводжувалися весільними співами і приспівами.

Детальніше...

5697
 

Весільні обрядові хліби: короваї і калачі

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 6
Калач на весілля

Хліб, коровай, гуски, шишки, калачі широко використовують у весільних обрядах. Варіативність весільної випічки в різних селах вражає. На Поділлі весільні обряди збереглися краще за інші і практично в кожному селі, де здійснювались записи, ми знаходили унікальні зразки Весільних короваїв і калачів, записували цікаві обрядові дії, вірування і фольклор, пов'язані з ними.  Чим більше зразків весільних обрядових хлібів ми фіксували, тим глибше переконуеолись, як багато ще інформації залишилосяпоза нашою увагою. На жаль, в цю книгу потрапили далеко не всі зразки весільної випічки, які на це заслуговують.

Детальніше...

5641
 

Як святкували весілля на Гуцульщині?

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

guculske-vesillya

Вперше гуцульське весілля задокументував етнограф Володимир Шухевич. Науковець вивчав Гуцульщину впродовж сорока років. У 1902 році вийшов друком третій том його праці "Гуцульщина", в якому було докладно описане це дійство. Наші кореспонденти мали нагоду переконатися, що відтоді церемонія не дуже змінилася. "Весьилє" — це карнавал, тривале свято радості й любові, яку особливий карпатський народ гуцули щедро дарує усім.

Детальніше...

5002
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...