Вівторок
19 бер., 2024
     

Ukrainian English

«Гетьманщина» - історично-політична браузерна гра

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4

Гетьманщина гра

У мережі активно обговорюють історично-політичну браузерну гру "Гетьманщина", розроблену Олексієм Горбачиком, яка не так давно з'явилася в інтернеті (травень 2020) та присвячена подіям, які відбувалися у 17 столітті на території Війська Запорозького або Гетьманщини – країни, яка об’єднала на той час більшість українських етнічних земель.

Гравець зможе стати свідком та безпосереднім учасником початку Руїни - одного із найбільш трагічних та водночас героїчних періодів історії України. Після смерті Богдана Хмельницького, Гетьманщина опиняється у скрутній ситуації – внутрішні політичні чвари та агресивна політика сусідніх країн ставлять під питання подальше існування козацької держави.

getmanshchyna-online-gra

Головне завдання гри - збереження суверенітету та незалежності Війська Запорозького. Гравець отримає змогу впливати на політичні та дипломатичні рішення, розбудовувати економіку держави, візьме участь у війнах. І хоч кардинально змінити хід історії неможливо - всі ключові події того часу відбудуться, та лише від гравця залежить якою країна до них дійде, та чи дійде взагалі. Адже громадянська війна та поглинення козацької держави сусідніми країнами – цілком можливі варіанти закінчення гри.

«Гетьманщина» не лише розповідає про ті часи, але й показує логіку дій тогочасних гетьманів та козацької старшини, дає гравцеві можливості відчути себе на їхньому місці. Всі персонажі гри - реальні історичні постаті із своїми чеснотами та вадами. Зрештою, гравець може не лише побачити вплив власних рішень на історію країни, але й дізнається наскільки вони близькі до тих, що приймалися насправді.

Hetmanate

«Гетьманщина» – це покрокова текстова стратегія / адвентюра, щось на зразок тих ігор, які існували на зорі комп’ютерної ери. Кожен ігровий місяць ви будете розмовляти з посланцями іноземних держав, брати участь у радах старшини, вирішувати, як вчинити в тому чи іншому випадку. Стратити зрадників, чи ні; виділити кошти на армію, на церков, чи на розбудову держави; підтримати мистецтво, чи спрямувати ці гроші на підкуп простого козацтва? Укласти союз зі Швецією, з Польщею, з Кримським ханством чи Московією? Й багато іншого.

Ще одна складова гри – текстовий квест / RPG за участю молодого запорожця Олексія, який з’являється у декількох важливих епізодах 1657 – 1660 рр., таким чином даючи нам змогу подивитися на історичні події очами простого вояка. Так, на відміну від більшості інших обставин гри, ці епізоди вигадані, але відбуваються під час та на тлі реальних подій.

За що ще треба похвалити «Гетьманщину», так це за непогані українські тексти та за невеликі історичні довідки про кожну з подій та кожну історичну особу, що брала в ній участь. «Гетьманщина» більшою мірою не гра, а інтерактивний підручник історії, з деякою варіативністю в межах реального історичного потоку. Після закінчення гри, як би й коли би вона не скінчилась, ви матимете змогу порівняти ті рішення, що приймали ви, з тим, як це було насправді.

Так, «Гетьманщина» поступається AAA та багатьом інді-іграм по графіці та по складності геймплею. Так, це більш інтерактивна книжка, ніж гра. Але важливість подій, що показані в ній, для розуміння наслідків роз’єднаності українців, дає нам право рекомендувати цю гру майже всім. Було б дуже добре, якби «Гетьманщину», як допоміжний інтерактивний посібник, додали б до курсу історії України у школі.

hetmanate 08

Мабуть, ви зможете зробити симуляцію України часів Гетьманщини у Europa Universalis IV, там навіть є вже козацьки юніти в рамках Europa Universalis IV: The Cossacks Collection. Але Europa Universalis IV – це гра, зібрана на загальних правилах, які не відображають усіх нюансів часів Руїни. В будь-якому разі, спробуйте ще й «Гетьманщину», вона дійсно дуже непогана.

Особливості гри:

  1. Гра не надто проста. Може, це й непогано. Все ж таки, вона присвячена складному історичному періоду і потрібно зважувати свої рішення.
  2. Я задоволений, що «Гетьманщина» - це не просто візуальна новела у історичному контексті, і не «тест на знання історії».
  3. Гра вийшла коротшою, ніж я планував. Але, скажімо чесно, ентузіазм вже давно зник і розробка йшла все важче і важче. Та якщо проект не провалиться, думаю, його буде продовжено.
  4. «Гетьманщина» - браузерна гра із адаптацією дизайну під мобільні пристрої. Спершу робив версії для Windows та Android (думав розповсюджувати через Steam та Google-маркет). Та лише витратив купу часу без прийнятного результату.
  5. Не бійтеся реєструватися у грі через GMail чи FB. Нічого, окрім імені Вашого акаунта, гра не дізнається – можете перевірити у відповідних додатках. Коротше кажучи, E-mail чи телефон – не запитує, нічого не шле.
  6. Всю гру можна пройти безкоштовно. Але, оскільки навіть існування проекту потребує грошей на оплату сервера, є можливість підтримати проект. Гравець отримає за це доступ до порівняння своїх дій із реальною історією, а я зможу оплачувати хостинг та, можливо, навіть знайду професійного редактора і перекладача англійською.
  7. Гру тільки запущено. Отже, можливі помилки – заздалегідь прошу вибачення.
  8. Дякую всім, хто допомагав із розробкою та просто цікавився проектом. Без вашої підтримки я б точно не довів гру до реліза.

«Гетьманщина» — цілком безкоштовна гра, але якщо у вас виникне бажання підтримати її розробника, це можна зробити на офіційному сайті гри.

- За матеріалами Олега Данилова, ITC.UA та офіційної сторінки Facebook гри "Гетьманщина"

-  Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber