Четвер
25 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Астрологічний портрет Тараса Григоровича Шевченко

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 7

історія України

Скласти гороскоп Тараса Шевченко є для мене честю. В Україні постать Тараса Шевченко ідеалізували до міфу, якого сприймають, як казкового героя. А він був людиною, яка має свої слабкості, робить помилки, вчиться пізнавати світ. Є багато пліток, що до його особистого життя та політичних переконань, бо його слово до сих пір актуальне в Україні. Просто те проти чого він виступав змінило назву та колір. Якщо б я була режисером, я б створила про Тараса Шевченко художнє кіно, якщо була актором зіграла б його образ, якщо була б письменником написала б про нього роман. Але ніхто з наших режисерів, акторів, письменників нездатний поглинути його світ.

«Незчисленні зіроньки не пускають мене в хату» говорив Тарас Шевченко.
Ходячи по подвір’ю у розкішні темно-сині, оксамитові українські ночі, іноді до вранішньої зорі.

Спогади С. Крапивиної. М. К. Чалий,

Життя і твори Тараса Шевченко, сторінка. 144 — 146.

Започаткувати традицію української астрології я вирішила з астрологічного портрета Тараса Шевченко. Ця історична постать, з таким особливим впливом на свою країну, дивує відсутністю аналізу астрологів. Виняткова небесна конфігурація дає винятковий характер і виняткову долю. Такі астрологічні дослідження характеризують не тільки риси характеру, а йдуть глибше в розуміння особистості.

Геній українського народу Тарас Григорович Шевченко відомий як український поет,  письменник, художник, графік, громадський діяч. Народився 9 березня 1814 р. в селі Моринці Звенигородського повіту в Україні -  помер 10 березня 1861 р. в Петербурзі (Росія).  У творах на історичну тему показав боротьбу українського народу проти соціального й національного поневолення.

Біографічного матеріалу про Тараса Шевченко дуже багато, тож можливостей визначити місце та час народження достатньо. Далі, дотримуючись біографічної послідовності, аналіз полягає в судженні планет, знаків зодіаків, домів та аспектів: квадратур, секстилів, трінів та з’єднань.

Щоб визначити асцидент – східного орієнтального знаку над обрієм в момент народження, досліджуємо зовнішність Тараса Шевченко. Далі корегуємо його час народження по терезам Гермеса.

Он среднего роста, широкоплеч и вообще крепкого сильного сложения, в талии широк по особому сложению костей, но отнюдь не толст; лицо круглое, борода и усы всегда выбриты, бакенбарды же, кругом окаймляющие все лицо, волосы выстрижены по-казацки, но зачесаны назад; он не брюнет и не блондин, но ближе к брюнету, не только по во-/70/лосам, но и по цвету красноватой кожи; черты лица обыкновенные; приемы и общее выражение физиономии выказывали отвагу, небольшие глаза блистали энергией

Записки Н. А. Момбелли 160, Дело петрашевцев, т. I, М. — Л., 1937, стор. 310.

Переступив порог кабинета [военного губернатора Нижнего Новгорода Муравьева 357; конец сентября 1857 г.], К. А. [Шрейдерс 358] был изумлен, увидя, что в кресле против Муравьева сидит сутуловатая фигура мужчины, одетого в какую-то рваную шубейку и длинные сапоги. Бросив пристальный взгляд на незнакомца, К. А. заметил, что он был среднего роста, лет 40 — 42: на его лице лежала печать глубокого страдания, большие серые глаза светились необыкновенной добротой; темнорусые, жидкие волосы были зачесаны на одну сторону; длинные, большие усы своеобразно были опущены вниз. Вообще, незнакомец олицетворял настоящий тип хохла.

Ведь глаза то его были детские, бесконечно добрые и... очень умные; лоб, черты лица — твердые.

Л. Жемчужников, Письмо к А. Я. Конисскому от 17 октября 1898 г., «Культура», 1925, № 3, стор. 44.

Автопортрет Тараса Шевченко та опис його зовнішності говорять, що за усіма ознаками в момент народження на асциденті сходив знак Лева. Це його сутність, характер, його початок, те, що він отримав щастя і нещастя цього світу.  Тож, астрологічне визначення часу народження Тараса 15:46.

Пращури Тараса Шевченко, як і у багатьох жителів Черкащини, козацького роду. Батьки — Григорій Іванович та Катерина Якимівна — були кріпаками його батько Григорій (1781-1825) був стельмахом – робив колеса та вози і чумакував. Мати Катерина (1783-1823), донька Якима Бойка вільного козака, вийшовши заміж за Григорія, стала кріпачкою і працювала на панщині. Діди Тараса, свідки та учасники гайдамаччини. В 1810 р. родина Шевченків переселяються в Моринці в хату Копія. В цій хаті і народився Тарас Шевченко.  В родині Шевченка було шестеро дітей: Катруся, Микита, Тарас, Ярина, Марія, Йосип.

Досліджуємо четвертий та десятий дім. На вершині десятого дому Терези, а на вершині четвертого дому Скорпіон. Їх правителі знаходяться в знаці Риба в восьмому домі. Розташування Плутона і Венери в значені батьків Тараса свідчить, що в ранньому віці Шевченко втратить близьких йому людей, тому Тарас  потребував допомоги та підтримки зі сторонни суспільства.

Венера — володарка десятого дому, яка змальовує його матір мала велике значення для Тараса і мала з ним особливий зв’язок.

Отношения покойного поэта к родителям, — по рассказам Бондаренко, — отличались искреннею нежностью. Особенно поэт любил свою мать, которая чрезвычайно его жалела, провожала из дому в школу и встречала на пороге школы, чтобы вести домой.

«Несколько новых штрихов к биографии Т. Г. Шевченко (из воспоминаний Бондаренко)», газ. «Одесский вестник», 1892, № 226.

Плутон в позиції батька та його пращурів. Плутон — це реформаторство, руйнування, незалежність, залучення в великі соціальні течії. Ці родові корні його козацького роду були закладені в його ген, який відвів особливу роль в його долі.

Така складна конфігурація поєднання Сонця в VIII домі, як символічного керівника IV дому, з Плутоном та Сонце в квадратурі з Нептуном характеризуються як труднощі в ранньому дитинстві, пов’язані з його батьком. Після смерті дружини, він одружився вдруге, і в житті малого Тараса з'явилася мачуха.

По смерти матери, в семью Шевченков вошла мачеха. По народным понятиям, образ мачехи постоянно соединяется с чем-то недобрым, эгоистическим; не добро внесла мачеха и в хату Шевченков...

Ал. Лазаревский, Материалы для биографии Т. Гр. Шевченка, «Основа», 1862, березень, стор. 5.

Комбінація Меркурія в VIII домі в тріні з Ураном, який знаходится в IV домі можна прочитати як пророчі слова из заповіту батька Тараса Шевченко:  «Синові Тарасу із мого хазяйства нічого не треба; — він не буде абияким чоловіком: з його буде або щось дуже добре, або велике ледащо, для його моє наслідство або нічого не буде значить, або нічого не поможе» (1825 г.).

Цей заповіт відкриває, що у Тараса були досить прогресивні на той час батьки. Вони мали свій підхід до виховання дітей. І дійсно Уран в четвертому домі мае таку властивість.

Місяць в III домі в секстилі з Юпітером вказує, що у поета багато сестер та  братів, та що він в своїй родині буде мати особливу відмінність. Так як Місяць керує ХІІ домом, то це ознака того, що його творча діяльність і сам він стануть надбанням суспільства.

Далі мої дослідження не будуть торкатися  «житія-битія» Тараса, так як Шевченко мав в цьому розумінні звичайні якості людини, які були наділені планетами та знаками. Він насолоджується життям позитивно, що дозволяє зберегти духовну рівновагу. Акцент дослідження полягатиме в тому, щоб вирізнити пізнання людиною об’єктивної реальності, переживанням життєвого смислу подій з якими людина має справу.

По минулим подіям періоду втрати батьків Тараса визначаємо дію планет в прогресіях, де Місяць символізує матір, а Сонце батька.

На початку вересня 1823 р., у віці дев’яти років, помирає від холери мати Тараса. Прогресивний місяць в цей час формує опозицію до Юпітера, другого керівника четвертого дому, цей аспект буде діяти до березня 1825 року, в цей час після хвороби помирає його  батько. Юпітер говорить про велику втрату і горе в Тарасовому житті. В жовтні 1823, через місяць після смерті матері, в сім’ю Шевченків увійшла мачуха, прогресивний Місяць робить квадратуру з натальним Ураном. А в листопаді 1923 прогресивний Місяць переходе в сьомий дім, а потім в знак Риби - це положення для Місяця досить вразливе, особливо при драматичних подіях. І тільки віра може дати людині емоційну підтримку і з позитивом інтегрувати себе в суспільство. Ще в лютому 1925 прогресивний місяць сформував квадратуру до натального Нептуна, який керує домом смерті, а також він перебуває в четвертому домі. Прогресивний Нептун в березні 1825 року став ретроградним, а прогресивне сонце збирається перейти в знак Овна. Венера на кубсиді восьмого дому переходить в сьомий, а Сатурн перейшов в шостий дім. На початку квітня 1825 року прогресивний Місяць формує з’єднання з натальним Сонцем, що співпаде зі смертю батька Тараса і значить - переоцінку минулого і початок іншого життя вже без батьків.

Таким чином прогресія планет підтверджує точність натальної карти Тараса Шевченко:

Taras natal5454


Мандрівник - «приблуда»


autoportret shewchenko

П’ять планет: Юпітер, Місяць, Уран, Нептун, Марс в гороскопі Тараса Шевченко мають властивості та відношення  до подорожування, і не дивно, ще в ранньому віці він мав великий потяг до мандрівок. Допитливий Тарас вирушив у першу свою подорож в шість років.

Будучи ще малою дитиною,  літ шести, він забажав піти туди, де «кінець світу», де «небо впирається в землю», і подивитись, як там «жінки кладуть на небо прачі». От раз після обіда знявся він і пішов прямо шляхом: йде та йде, вже й сонце починає заходити, а кінця світу не видно. Тарас розсудив, що він запізно вийшов з дому і сьогодня не дійде до «кінця світу». Він вернув додому і другого дня, ледве що почало сходить сонечко, він, не говорячи нікому й слова, рушив в дорогу. Пройшовши до села Подиновки (верстов чотири за Кирилівкою), він здивувався, що є ще села крім Кирилівки. Минувши Подиновку, він узяв в ліворуч, перейшовши через лісок, і вискочив на чумацький шлях. Тут йому захотілося і їсти і пити, і втомився він дуже, а «кінець світу» все-таки був ще далеко. Спочивши трохи, він пішов дальше; коли ж назустріч йому їде валка чумаків. Чумаки, бачучи, що так нерано (сонечко стояло вже на вечірнім упрузі) мала дитина никає попід лісом, спинили Тараса і спитали: «чий ти, хлопче?»

— Батьків та материн.

— Відкіля йдеш?

Тарас показав рукою на один бік.

— Куди ж ти йдеш?

Він вказав рукою на другий бік і промовив: «Туди».

— Чого ж ти туди йдеш?

— Хочу подивитися, де кінець світу, — одповів Тарас і попросив у чумаків води напитися. Чумаки дали йому води і хліба і, боячись щоб на дитину вночі не напала звірюка, взяли його, посадили на віз дали йому в руки батіг і повезли. На щастя, вони їхали через Кирилівку В’їхавши в Кирилівку, Тарас пізнав своє село і сказав: «Еге! так се я знов назад вернувся!.. Овва! так і не дійшов до кінця світу» Вернувшись додому, Тарас застав, що брати й сестри [...] пороли гарячку шукаючи його. Старший брат хотів його за се побити, але вступилася за Тараса сестра Ярина, не дала бити і посадила вечеряти галушки. Не вспів він з’їсти і однієї галушки, як сон ізнеміг його, і він похилився сестра взяла його на руки, положила на постіль, перехрестила і промовила, цілуючи його: «спи, приблудо». Сей случай Тарас завжди згадував з любов’ю.

В. Г. Шевченко, Споминки про Тараса Григоровича Шевченка, журн. «Правда» 1876 № 2, стор. 68 — 69.)

Ще малого Тараса батько брав із собою чумакувати. А коли він був на службі у пана,  його взяли «козачком», Шевченко почав супроводжувати пана у поїздках. Отримавши "вільну", він багато мандрував по Україні.В 1847 році під час подорожування Тарас Шевченко був арештований і засуджений урядом російського царизму. Його відправили в Казахстан на службу в солдати. Відбуваючи своє заслання він потрапив в експедицію до Аральського моря та Каратауську експедицію на Мангишлак. За ці події в житті Тараса Григоровича відповідальний Марс, він на кубсиді десятого дома у з’єднані з МС і має вплив заборони на творчість Тараса Шевченка. Венера, яка  керує десятим домом, взаємодіє зі стеліумом. В такій позиції вона має більшу силу, і тому сила мистецтва в цій конфігурації переважає.

Серце Лева

В натальній мапі Тараса Шевченко пять планет знаходяться над обрієм та п’ять під обрієм, це людина амтріверт – той, хто досяг рівновагу між екстравертом та інтервентом. Так як дві планети на сході і вісім на заході від меридіаную, можна зробити висновок, що його життя зв’язано з долею інших людей. Більше всіх планет знаходиться в фіксованих знаках та в послідуючому полі: Сонце, Сатурн, Венера, Меркурій та Плутон, що окреслює людину рішучу, стійку, яка має проникливий розум та характер, і йде до кінця своєї мети.

Меркурій, Нептун, Уран знаходяться в знаках вогню; Марс, Юпітер, Сатурн в земних знаках; Сонце, Венера, Плутон в водних знаках; і лише Місяць в знаку повітря. Все це зображує активну, практичну, емоційну та чуйну людину але яка не в змозі підкорятися.

У Шевченко в гороскопі переважають стихії землі та води. Ці стихії надають не тільки якості характеру, а й визначаються у Тараса в прямому значені. І не дивно, ще немовлям Тарас любив землю.

Шевченко в раннем своем детстве любил очень есть землю: бывало, не досмотрят за ним — животик у Тараса и вздует, точно в болезни какой; расспросят, и окажется, что он земли объелся.

Ал. Лазаревский , Материалы для биографии Т. Гр. Шевченка, «Основа», 1862, березень, стор. 3.

Також Тарас Шевченко любив бувати на Дніпрі, сидячі на кручі милувався краєвидами та мріяв жити біля Дніпра. Вода втішала і заспокоювала поета.

До Варфоломія Шевченка, батька Андрія Варфоломієвича, Тарас Григорович звертався в останні роки свого життя в різних ділових справах і особливо з проханням і дорученням придбати десь над Дніпром землю, на якій можна було б збудувати хатинку із садом вишневим.

Спогади А. В. Шевченка. Федір Савченко, Дещо з споминів родини поета, «Україна», 1925, кн. 1 — 2, стор. 160 — 161.

Як і кожний Лев, Шевченко прагне за допомогою своїх здібностей досягти високого положення в суспільстві. Льви потребують авторитету, визнання, їхні дари “ніколи не бувають анонімними”, вони чекають щоб їх визнавали і цінували, хоча в той же час Льви не хочуть, щоб інші розуміли, наскільки для них все це важливо. Вони люблять, щоб результати праці носили їх "особистийштамп".

Орієнтальний знак дає Тарасу такі риси характеру: сміливість, відвага, мужність, впевненість та рішучість з почуттям власної гідності. Асцидент в нотальній мапі вказує, що він досягне честі і слави завдяки своїм здібностям.

Сонце - це ментор в гороскопі Тараса Шевченко. Він знаходиться в знаку Риби - що підкреслює душу творчої особистості.

Характеризуючи його як людину мистецтва чутливу, вразливу, але зовсім не слабку духом, бо диспозітором Сонця є Нептун в Стрільці, який дає поштовх до боротьби за ідеали та віру, але інколи проявляється в ліні з приступами меланхолії і депресії та не контролюючих дій. І в той же час, розкриває людину великого гуманізму до ближнього свого.

В то время как в Пр[илуках] перепрягали нам лошадей — это было ночью — в соседней улице случился пожар. Горела убогая лачужка. Народ сбегался, но тушили и помогали преимущественно евреи, потому что в лачуге жил их единоверец. Мы прибежали на пожар в свою очередь, и Т. Г. бросился спасать имущество погорельцев. Он наравне с другими выносил разный хлам и по окончании держал речь к христианскому населению, которое как-то неохотно действовало на том основании, что «горел жид». [При всей нелюбви своей к этому племени, что не удивительно было тогда не только в простом украинце, слышавшем еще от живых свидетелей о поступках евреев за Днепром, но и в высших классах общества,] Шевченко горячим словом упрекал предстоявших в равнодушии, доказывая, что человек в нужде и беде, [какой бы ни был нации, какую ни исповедовал бы религию,] делается нам самым близким братом.

А. Чужбинский, Воспоминания о Т. Г. Шевченке, стор. 17 — 25.

Перебування Сонця в восьмому домі дає Тарасу якість Скорпіона. Тому Тарас Шевченко зовнішньо дуже добра товариська людина, але, яка іноді занурюється в свій внутрішній світ; вічно у пошуках істини, ця черта скорпіона стримує його запальний і гордий характер Льва. Секстиль Сонця  до десятого дому дає Тарасу,  розуміння цілі в житті з ранного дитинства.

«Ой зійди, зійди, зіронька та вечірня»

Любима пісня Тараса Шевченко «Ой зійди, зійди, зіронька та вечірня». Місяць в Терезах дарує йому музикальні здібності. Під керівництвом Венери, в залежності від настрія, співав Шевченко дуже емоційно.

Говорив Шевченко низьким голосом, навіть посмішка у нього виходила «на басах». Але в співах його голос набував якоїсь ніжності і висоти. Він співав під кларікорди, любив слухати, як співають інші, і в хорі він завжди виділявся своєю виразною передачею і смислу окремих слів, і характеру всієї пісні. Любив він пісні народні і переважно сумні.

Знаходження Меркурія в Овні характерезує людей гострих на язик, впертих, які володіють винахідливістю з присущим авантюризмом. В молоді літа ця риса  допомагає Тарасові, виживати в скрутну хвилину.

В разговорах со мною Шевченко рассказывал случай из его школьной жизни у дьячка. Кроме уже известных, помню рассказ его о тогдашней его профессии, доставлявшей ему скудные средства к существованию; это — чтение псалтыри над покойниками. Чтобы ускорить эту утомительную работу, он иногда на половине псалма начинал «прийдите поклонимся» и, пользуясь отвлечением внимания посетительниц к поклонам, перевертывал несколько листов, чего не замечая, они, поражаясь внятностью и вместе быстротою его чтения, считали его лучшим чтецом и охотнее других его приглашали. Голод нередко заставлял его [посягать на чужую курицу или чужого поросенка, из которых он] обыкновенно в ночную пору стряпал ужин в пещере, находив шейся за селом; обыватели, видя по ночам огонь в пещере, порешили, что там должна быть нечистая сила, и обратились к батюшке, чтобы он изгнал ее оттуда; священник в сопровождении народа, окропив вход в пещеру святой водой, предложил освидетельствовать ее. Так как никто не соглашался на такой смелый подвиг, то порешили в видах поощрения сделать складчину. Когда собралось порядочное количество медных монет и смельчака ни одного не оказалось, то Шевченко, выступив вперед, изъявил желание войти в пещеру. Некоторые не хотели подвергать мальчика опасному риску, другие возразили «воно мале, до нього нечистая сила не коснется». Чтобы более отдалить всякое подозрение, он просил, чтобы к нему привязали веревку, которою, в случае опасности, могли бы вытащить его. Отправясь на веревке в пещеру и убравши в сторону все остатки стряпни своей, он вышел, объявив, что в пещере ничего не оказалось, за что и получил порядочный куш складчины от удивленной его смелостью толпы.

Меркурій в восьмому домі виражається у Тараса Шевченко в аспекті часу. З дитинства  він проявляє інтерес до чогось таємничого, загадкового та непізнаного, що спостерігається за мотивами смерті у творчості поета. Літом, ще бувши хлопцем,  за околицями свого села Кирилівка, пас Тарас телят та свиней. В цій місцевості було багато курганів.

Високії ті могили

Стоять та сумують...

С ломтем сухого хлеба мальчик проводил целые дни в поле. Любимым его местом для отдыха в сильную жару была одна из таких могил. Он часто сидел под нею и бессознательно смотрел вдаль. Известно, как эти первые впечатления детства отозвались у поэта в период его зрелости в его лучших произведениях:

Кругом його степ, як море

Широке, синіє;

За могилою могила,

А там — тілько мріє...

Сава Ч[алый], (Новые) материалы для биографии Т. Г. Шевченка, «Основа», 1862, травень, стор. 47 — 48.

В мапі Тараса Шевченко, помітним фактором в знаку Риби є стеліум з трьох планет - це Сонце, Плутон, Венера. В потужному аспекті з’єднання, Венера як підсумкова планета в цій конфігурації вказує також на напрямок. Сонце задає рух, а через Плутона проступає форма енергії,  яка дає плутонську поезію. Тарас Шевченко володіє і керує так цією силою, що люди не можуть встояти перед щирим талантом і магнетичним тяжінням до нього.

Венера в секстилі з Сатурном дає йому потужний імпульс. Це вказує на вчителя від природи, який володіє мистецтвом слова. Цей аспект в обдарованому багатьма талантами проявляється у Тараса Шевченко з найбільшою силою. Як художнику Сатурн придає математичну точність реального вираження в його картинах.

"Венера-ретро" в  екзальтації відкриває свою справжню природну природу. Її гідність является альмутентом в гороскопі Шевченко. А в поєднанні з Сонцем мае властивість цінувати красу у всіх її формах.

Як в творчості, так і в особистості він має дивовижне сердце. Сердце, яке може пожертвувати собою. Пристрасний в любові та дружбі. По відношенню до інших людей виражається з ними легко та природно.

Шевченко сильно горячился в споре, но горячность его была не злостная или заносчивая, а только пылкая и какая-то милая, как все в нем. Он был замечательно ласковый, мягкий и наивно доверчивый в отношении к людям; он во всех находил что-нибудь хорошее и увлекался людьми, которые часто того не стоили. Сам же он действовал как-то обаятельно, все любили его, не исключая даже и прислуги.

Екатерина Юнге, Воспоминания о Шевченке, «Вестник Европы», 1883, август, стор. 838 — 839.

«Щоб під нею земля горіла на три сажні»

У гороскопі Тараса Шевченко Уран відповідає за шлюб він в IV домі, таке положення планети потребує уваги та правильного використання планетарної енергії, бо є велика вірогідність втратити свій шанс. З малку, в Тарасовому житті, запалилась перша любов до сусідки Оксани Коваленко.

Ми вкупочці колись росли,

Маленькими собі любились,

А матері на нас дивились

Та говорили, що колись

Одружимо їх…

Ця перша дитяча любов Тараса, була втрачена кріпацьким відробітком. Його взяли до пана "козачком", який виїхав 1829 році із села, забравши Тараса до Відня і розлучивши його з першим зірковим коханням, тугу за яким можна спостерігати в його віршах.

Чи правда, Оксано?

Чужа чорнобрива!

І ти не згадаєш того сироту,

Що в сірій свитині,

бувало, щасливий,

Як побачить диво —

твою красоту.

Кого ти без мови,

без слова навчила

Очима, душею,

серцем розмовлять.

З ким ти усміхалась,

плакала, журилась,

Кому ти любила

Петруся співать…

з поемі «Мар’яна Черниця», присвяченій «Оксані К-о»:

Венера в об’єднанні із Сонцем  придержує вступ до браку, а об’єднання Венери з Плутоном говорить, що Шевченко мав здатність закохуватися з першого погляду, а також має таку якість, як відданість партнеру, але і від партнера він бажав такої ж віддачі. Тарас Шевченко любив жінок живого характеру, запальних і пристрасних — «щоб під нею земля горіла на три сажні», так говорить його Уран в Стрільці.

„Погибшие, но милые создания в то время не увлекали Шевченка; у него были на этот счет свои оригинальные понятия. Он не находил никакого удовольствия посещать веселые приюты продажных граций, хотя никогда не казнил их презрительным словом. Он был слишком гуманен, и по слабости смотрел снисходительно, стараясь в самой грязи найти хоть крупинку золота. На продажную любовь, на женщину, отдававшуюся страсти, он говорил, «можно махнуть рукою»; но тайный разврат, какими бы цветами ни прикрывался, всегда возбуждал в душе его неодолимое отвращение.”

Жінки також любили і закохувались в Тараса Шевченко. Позиція Марс в Тельці вказує на велике жіноче оточення і його вплив на поета.

„Хотя поэт явно нарушал своим поведением условные светские приличия, тем не менее он очень нравился молодым женщинам своею оригинальностью и они без сожаления оставляли бальных кавалеров и следовали за ним.”

Над. М. Кибальчич, Воспоминания о Т. Г. Шевченке (из рассказов моей матери), «Киевская старина», 1890, февраль, стор. 175 — 176.

В нотальній мапі Тараса Шевченко Венера в Рибах – це дуже чутлива і ранима у відношенні до кохання людина. Характер повний глибоких почуттів та співпереживань. Він володіє високою ступеню терпимості і готовності пробачати. Так як  Нептун у нього керує Венерою, він підносив партнера до ідеалу, що приводило до нереалістичності деяких відносин. І таким чином він міг стати жертвою обману, як це сталось з його останнім коханням - Лукерією Полусмак. Надія Забіла довідавшись що Шевченко хоче одружитися з нею вмовляла його: « Що ви задумали, Тарасе Григоровичу, хіба ж ви не знаєте, що то таке Гликера?!І тут відразу, не роздумуючи, вона розказала йому про Ликеру, що знала недоброго» Тарас не послухав цієї дружньої ради, , а ще й дуже розгнівався, що вона обиджує своїми словами дорогу йому людину й палко відповів їй:— Хоч би й батько мій рідний встав із домовини та сказав мені, то я б його не послухав!»

І навіть дізнавшись  про зраду Лукері, Тарас Шевченко готовий був їй пробачити.

«Кого люблять діти, той значить ще не зовсім поганий чоловік» - говорив Тарас Шевченко.

Юпітер в I домі та гармонійні аспекти Венери вказують, що Тарас Григорович відносився до дітей з великою Любов’ю.

Только дети проясняли его хмурое чело. Лишь бывало увидит которую из нас, меня или сестру мою Маню — тогда еще малюток, схватит на руки, поднимет высоко, высоко над головою: «Ох, ти ж моє маленьке!» «Ох, ти ж моє велике!» приговаривает со своею обычной, ласковой шутливостью. — И мы, дети, его обожали...

Над. М. Кибальчич, Воспоминания о Т. Г. Шевченке (из рассказов моей матери), «Киевская старина», 1890, февраль, стор. 179 — 183.

Але в гороскопі Тараса Сатурн в V домі стримує можливість мати дітей. Конфігурація планет в гороскопі лиш вказує на різні можливості котрі можуть відбутися в житті, але остаточний вибір за людиною. Нептун в четвертому домі в знаку Стрільця дає релігійне відношення до сім'ї, дому, але напруженні аспект вели Тараса на пошук чогось нового, де він ніде не знаходив собі місце і тільки пізнавши світ, шляхом випробувань та помилок, він розуміє, що його проблема у внутрішньому спокої, це вплив Cкорпіона на Нептуна, символічного керівника ХІІ дому.

Після заслання Шевченко мріяв про сімейне щастя та батьківство. Троюрідний брат поета Варфоломій Шевченко споминав:"Тарас просив моєї ради i помочi знайти йому місце для оселі i "дівчину". Тарас Шевченко розробляє архітектурний ескіз майбутньої хати та висилає її братові.

Посаджу коло хатини

На вспомин дружинi

I яблуньку, i грушеньку,

На вспомин їдинiй!

Бог дасть, виростуть.

Дружина

Пiд древами тими

Сяде собi в холодочку

З дiтками малими.

А я буду грушi рвати,

Дiткам подавати...

«Кожна людина вільна робити те, що бажає»

Акцентуемо соціальну дію аспекту Плутон в квадратурі з Нептуном. У людей нашого часу такого аспекта немає. Цікаво, що філософ Герберт Спенсер також мав вплив Плутона в квадратурі з Нептуном, тож у таких двух різних особистостей є спільні погляди на принципи індивідуалізму: «Кожна людина вільна робити те, що бажає, якщо не порушує при цьому рівну свободу будь якої іншої людини» виклав в «Принципах етики» Г. Спенсер. Такі ж погляди висвічує і творчість Шевченко та його життєвий досвід в рабсько-кріпацькому поневоленні.

Не вернетеся на волю, будете орати

Та, орючи, у кайданах,

Долю проклинати,-

Он [Шевченко] в стихах и на словах, по шинкам везде проповедовал возмущение. Вот ходячий по этому случаю анекдот:

В мужичьей свитке сидел однажды Шевченко в праздничный: день в шинке; перед ним стояла пляшка с горилкою. В шинке всегда много порядочных людей по праздникам.

Тарас, [попивая горелочку,] вынул из кишени несколько пригорщей ржаных зерен и рассыпал их на столе в одну большую кучку, — потом из нее отделил другую меньше, а третью еще меньше.

— Що се ти, дядьку, робиш? — спросил его один из присутствовавших.

— Ось що, — отвечал он, — оця велика купка — це ми, мужики; менша — це пани; а ця, малесенька — це царі.

— Тепер — дивіться!

И, взявши пригорщнею всю большую кучку, засыпал ею обе меньшие.

— Тепер нема ні панів, ні царів, — тілько ми.

П. И. М[арто]с, Эпизоды из жизни Шевченко, «Вестник юго-западной и западной России», 1863, апрель, стор. 38.

Люди які мають Плутона в рибах прагнуть лікувати вади суспільства. Отже,  ствердження, що „політичні переконання Тараса Шевченко були нечіткими, оскільки він був насамперед поетом, а не політиком” безпідставне. Його творчість, його дії та гороскоп підтверджує, що він мав власні політико-національні переконання. Місячні вузли в його гороскопі - це Кету в Козерозі VI дому, а Раху в Раці XII дому, підкреслюють ці судження.

Кету - це фундамент на який можна спертися на першому етапі свого життя. У Шевченко Кету в з’єднанні з сильним Сатурном в пятому домі - це філософ, мудрець з природним розумом, ще в дитинстві Тарас полюбляв слухати старців.

Десятилетний поэт любил слушать рассказы стариков о прошлом своей родины. Было много охотников удовлетворить любознательную! душу ребенка, навещавшего этих охотников по праздникам.

«Несколько новых штрихов к биографии Т. Г. Шевченко (из воспоминаний Бондаренко)», газ. «Одесский вестник», 1892, № 226. 

„Умру я тут непременно, если останусь”

Південний місячний вузол в шостому домі дає Тарасові відчуття рабства, як національно-генетичної карми, а північний вузол спрямовує у прагненні до волі з кріпацького поневолення. Але такі люди фізично слабкі, а сильні тільки духом, тож із-за слабкого здоров’я Шевченко був не готовий до відкритої боротьби, але він мав властивість діяти за лаштунками. Шлях Тараса вказував на те, що він повинен був повернутися до витоків своїх коренів, посвятити своє життя Батьківщині, а також своїй родині. Він повинен був живитися від кореня своїх пращурів і жити одним життям з народом. Шевченко інтуїтивно відчував це перед смертю, перебуваючи в Росії, він прагнув жити в Україні.

Стремясь к осуществлению заветной думы — иметь свою хату и добрую жену, Тарас Григорьевич завязывает из Петербурга оживленную переписку с названным братом, которого он, уезжая из Малороссии, уполномочил на покупку земли и на постройку хаты. В письмах Шевченка по этому поводу раскрывается его чистая, благородная натура, незнакомая с житейскою практичностью и чуждая всяких материальных расчетов. Беззаветная любовь к родине и сочувствие к народу заставляли его забыть свои личные интересы.

В. П. Маслов, Тарас Григорьевич Шевченко. Биографический очерк, стор. 42.

«От якбы до весны дотянуть! — сказал он после долгого раздумья, — да на Украину... там може бы и полегшало, там може б ще хоть трошки подихав». Мне становилось невыносимо, я чувствовал, как у меня набегали слезы. Он расспрашивал меня о варшавской железной дороге и киевском шоссе. «Да! — сказал он, — когда б скорее ходили почтовые экипажи, не доедешь живой на сих проклятых перекладных, а ехать нужно, — умру я тут непременно, если останусь».

 [...]

Н. Лесков, Последняя встреча и последняя: разлука с Шевченко, «Русская речь», 1861, № 21, стор. 314 — 315. /317/

Астрологія не може точно передбачити смерть. Не можна випередити подію тому, що ми не знаємо як людина розпорядиться покликом зірок. Бо після смерті мапа людини продовжує жити. І вона буде жити поки люди пам’ятатимуть.

На етапі будування свого особистого життя Тарас Шевченко помирає, так и не реалізувавши себе в сім’ї. Нептун в ролі керівника Смерті знаходиться в четвертому домі, що можна з певністю вказати, що він помре у себе вдома. Нептуном керує Юпітер ретроградний, що можна трактувати, як можливу смерть на чужині і його останню мандрівку вже в домовині на свою батьківщину, де і був похований Шевченко згідно свого  заповіту.  Цей заповіт обійшов весь світ багатьма мовами.

Як умру, то поховайте

Мене на могилі,

Серед степу широкого,

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу... отойді я

І лани і гори —

Все покину і полину

До самого бога

Молитися... а до того

Я не знаю бога.

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров'ю

Волю окропіте.

І мене в сем'ї великій,

В сем'ї вольній, новій,

Не забудьте пом'янути

Незлим тихим словом.

25 декабря 1845, в Переяслові

Автор: Люа Цикада

За використаними джерелами:

  1. Кобзар. Т.Г. Шевченко.

  2. "Близнецы" Т.Г. Шевченко. Том 4. Київ-1978. "Дніпро"

  3. Спогади про Тараса Шевченка. "Дніпро"-1982.

  4. William Lilly. Christian Astrology. Copyright 2003 World Astrology Network. 

  5. Meditations on Saturn by Dane Rudhyar First Published Horoscope Magazine October 1967

  6. Дейн Редиер. Астрологическая мандала. Москва 1992 "Наука".

  7. Астрология. Марион Марч, Джоан Мак-Эверс

  8. Кушьяр Ибн Лаббан. Введение в астрологию. Книга 3, глава 3. О знании градусов Асцендента при рождении

  9. Клавдий Птолемей "Искусство предсказаний для Сируса"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber