Середа
24 квіт., 2024
     

Ukrainian English

У Німеччині знайшли різьблену фігурку віком 51 000 років

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Археологи знайшли найдавнішу статуетку неандертальців

В печері Айнхорнхеле у горах Гарц, що в Центральній Німеччині, палеонтологи з Геттінгенського університету виявили сенсаційний артефакт. 51 000 років тому неандертальці вирізали його з фаланги гігантського оленя (Megaloceros giganteus) і прикрасили геометричним орнаментом.

rsz 1garc-gory-pechera

Його лінії, на думку команди професора Томаса Тербергера, мали символічне значення. Це свідчить про наявність у неандертальців зачатків абстрактного мислення, а відтак існування певних культів, вірувань та уявлень. А сам предмет може бути найдавнішим твором мистецтва, вважають німецькі дослідники.

oldest-carving-bone

carving-bone-neanderthal

На кістці можуть бути зображені жіноча фігура, гірський пейзаж або щось абстрактне.

На користь того, що на предметі – не сліди оброблення, а свідчення усвідомленого гравіювання, говорить і ще такий факт. Щоб нанести різьбу, оленячу кістку, ймовірно, спершу потримали в окропі. Матеріал став м'яким і більш придатним для роботи кремнієвим знаряддям. Що навіть свідчить про наявність певної техніки у неандертальців для виготовлення подібних фігурок.

carving-bone-51000

Найдавніше різьблена статуетка неандертальців

Коли предмет поставили на підставу, він не перекинувся. Ймовірно, він стояв у кутку печери, як статуетка, - сказав археолог Дірк Ледер з державного управління культурної спадщини Нижньої Саксонії.

Поряд з різьбленим артефактом археологи виявили в печері Айнхорнхеле (або «печері єдинорога», як її ще називають) лопатки оленя. Кістки могли належати одній і тій же тварині. Також тут зберігся череп печерного ведмедя.

archeology-bone-carving-neanderthal

Це місце було залюднене неандертальцями 130 000 - 47 000 років тому. Представники виду Homo sapiens прийшли в печеру приблизно 12 000 років тому.

Результати дослідження опублікувано в журналі Nature Ecology & Evolution.

Джерело інформації: ZME Science

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber