Субота
20 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Цікаві факти з історії української гривні

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Цікаві факти про українську гривню

Цьогоріч, 2 вересня 2022 року, українська гривня відсвяткувала свій 26-тий день народження. Понад чверть століття тому розпочалася грошова реформа і в Україні з’явилася власна національна грошова одиниця. Ми підготували добірку цікавих фактів про українську гривню.


1️⃣ Монетна гривня відома з ХІ століття ромбоподібні злитки вагою близько 164 грами. Ромбоподібна форма злитку лягла в основу сучасного логотипу Національного банку України.

2️⃣ До XIV століття основною грошовою одиницею в Київській Русі була гривня. Під час монгольської навали у XIII столітті срібні гривні стали ділити, рубаючи їх навпіл. Так з'явилися рублі від слова «рубати», або ж «обрубок гривні».

3️⃣ У ХХ столітті гривня вводилась в Україні в обіг двічі. Перший раз у 1918-му, вдруге у 1996-му. Центральна Рада 1 березня 1918 ухвалила закон про запровадження нової грошової одиниці — гривні, що поділялася на 100 шагів і дорівнювала 1/2 карбованця.

4️⃣ Бофони. З 30-х до кінця 50-х років ХХ століття в Україні розраховувались також «бофонами» — грошовими документами з національною символікою та символікою ОУН і УПА.

Bofon300

5️⃣ Портрет князя Володимира не зберігся, тому на першій купюрі номіналом 1 гривня у 1996-му художник Василь Лопата зобразив самого себе.

6️⃣ Сучасна копійка могла зватися інакше, бо для назви розмінної монети спочатку пропонували назви «сотий» чи «резана». Спершу копійки карбувалися на Луганському верстатобудівному заводі та частково на монетному дворі Італії.

7️⃣ Виготовлення 1 копійки коштує 16-18 копійок. А друк однієї гривні приблизно 12 копійок. Проте банкнота іноді не витримує й одного року. А монета служить до 20 років.

8️⃣ Найдорожча купюра з сучасними захисними елементами коштує НБУ 60 копійок. Українські валютні верстати друкують 40 банкнот в секунду, 40 млн купюр на рік.

9️⃣ Українська гривня друкується за найсучаснішими світовими технологіями. У березні 2016 до 20-річчя національної валюти папір для гривні почали робити з українського льону.

10. У 2008 Комісія з естетики Міжнародного фінансового банку визнала українську гривню однією з п'яти найкрасивіших валют світу.

Стара українська гривня

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber