П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Амазонки - праматері козацтва

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 6

Амазонки - праматері козацтва

Коли Чоловік присвоїв коня, сів на нього верхи і подивився на Жінку зверху вниз, саме тоді й закінчився матріархат. На новому возі Чоловік в’їхав у ПАТРІАРХАТ. Перехід від однієї суспільної формації до іншої відбувався драматично. Чимало жінок не могло примиритися з чоловічим верховенством у родині. Так утворилося неповторне явище в людській Історії — ВОЛЬНИЦЯ УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЦТВА. Так утворилася на терені Стародавньої України нова держава в державі під назвою АМАЗОНІЯ.

Дівоча держава зайняла причорноморські степи. Войовничі, дебелі, гарні дівчата з важкими мечами на чересі носили ще й довгі коси до п’ят як ознаку своєї незалежності, нескореності чоловічій зверхності. Тому їх так і називали в народі — КОСАЧКИ. Греки ж їх згодом назвали АМАЗОНКАМИ (тобто, безгрудими).

За описом Геродота, дівчинці в п’ятнадцятирічному віці амазонки випікали праву грудь, аби молода войовниця могла вільно володіти мечем і луком. Але про цей факт Геродот повідомляв з переказів старих скіфів, які ставилися до амазонок упереджено і навіть вороже, тому «батько історії» помилявся. Його поправив «батько медицини» Гіппократ, він ретельно вивчав народну медицину амазонок і встановив, що ніякого каліцт- ва над своїми доньками амазонки не чинили — вони накладали на праву грудь малої дівчинки мідну пластинку спеціального виготовлення, внаслідок чого молочна залоза не розвивалася і права грудь не росла, зате «вся сила переходила до правого плеча і правої руки» дівчини. Гіппократ пише, що амазонки калічили народжених ними хлопчиків, аби не дати їм потім можливості воювати проти жінок (в дитинстві хлопчикам накладали на ніжку спеціальну колодку, шо чинила травму порівняно безболіс- но). Покалічених таким чином чоловіків амазонки використовували як ремісників, скотарів, рибалок тощо.

amazonki

Косачки — вправні вершниці, хоробрі, витривалі, дужі воячки, які добре володіли мечем, бойовою сокирою, списом, луком і стрілою. Вони займалися військовим добутництвом, але водночас — і скотарством (надто дбали про коней), і мисливством, і рибальством, і хліборобством, і ремісництвом. Але чому ж про них так уперто замовчують сучасні вчені? Надто — російські та мало- російські. Та тому, що етнокультура косачок, як бачимо з археологічних даних, — давньоукраїнська, а вдача — і поготів. Це були українські дівчата і в цьому їхня «провина», тому їх і «не помічають». Якби таке явище було в історії будь-якої іншої європейської чи західної держави — скільки телесеріалів, романів, монографій, драматургічних творів явилося б на світ! Зате ми не знайдемо жодного античного історика, який би не писав про цих гордих і хоробрих дівчат з Пониззя Дніпра та приазовських і причорноморських степів.

Античний історик Лісій пише, що амазонки ПЕРШИМИ ВИНАЙШЛИ ЗАЛІЗНУ ЗБРОЮ Й СІЛИ НА КОНЯ, чим довгий час переважали своїх піших ворогів. Ця перевага надала амазонкам можливість захопити великі території, підкорити сусідні й віддалені народи. Амазонки свого часу захопили Малу Азію, Мізію, Лідію, Кірію, а також частину Кавказу.

На ті часи військо амазонок сягало кількості 120 тисяч хоробрих войовниць. Пише грецький вчений і про велику царицю амазонок ПАНТЕСИЛАЮ, котра у бойовому союзі з царем ЕНЕЄМ брала участь у Троянській війні й мужньо загинула в двобої з Ахіллом. Після цього її військо розпалося, а окремі бойові жіночі громади косачок розбрелися по всьому світу — саме з них і утворилося поселення африканських, острівних та південноамериканських амазонок, які, до речі, добре оволоділи морською справою .

...Але косачки не захотіли жити „в приймах”. Вони примусили чоловіків піти до батьків, „узяти належну частину майна”, повернутися і „жити окремо”. Так скіфські юнаки і вчинили. Тоді косачки повели їх у дикі й суворі степи за рікою Рос (з сармат. rhos — світло).

Амазонки

Так утворилося могутнє давньоукраїнське плем’я, що дістало назву САРМАТИ (САР - МАТИ, ЦАР - МАТИ). У назві відбилася сутність сімейних взаємовідносин: у родині сарматів головувала жінка. Найістотніші ознаки племені: жінки їздили на полювання й на війну нарівні з чоловіками, носили чоловічий одяг тощо. Дівчина-сарматка не мала права вийти заміж, доки не вб’є ворога.

Із часом старі косачки намовили своїх синів та онуків напасти на Скіфію й відібрати в „розпанілих” батьків та дідів „свої законні землі”. Загартовані за суворих умов сармати пішли війною й нещадно погромили скіфів, які, захопившись збагаченням, певною мірою втратили свої бойові здібності. Замість Скіфії утворилася САРМАТІЯ...

Лише на заході, між Дніпром і Дунаєм, зберігалася певний час Мала Скіфія.

Криваві битви між сарматами і скіфами, між синами і батьками - перша трагічна сторінка в історії Стародавньої України як свідчення самоїдства й самознищення нації. Велику роль відігравала Амазонія - держава косачок - в історії Стародавньої України. Найголовніша їхня заслуга полягає у тому, що вони вклали меча в чоловічі руки саме перед загрозою їхнього знищення дикими племенами і народами.

Саме амазонки із сарматами, на моє глибоке переконання, є засновницями української козацької вольниці. Підтвердження цього - горельєфне зображення давньоукраїнського козака з „оселедцем” (на тім’ї) та довгою косою, що спадає на плече.

САРМАТІЯ проіснувала з IV століття до н.е. по II століття н.е., це була давньоукраїнська супердержава, що простяглася від Уралу на Сході до ріки Лаби (нині Ельба) на Заході та від Скіфського (Чорного) до моря Сарматського (Балтійського). Понад 90 давньоукраїнських племен об’єднувала ся диво-держава. І шістсот років мирного життя - незвичайне явище у світовій історії. Секрет довголіття мирної квітучої Сарматії - в тому, що об’єднаними давньоукраїнськими племенами керували ЖІНКИ. Се чудовий приклад для нашого сьогодення.

Проте не тільки косачки-амазонки та сармати перебувають у забутті. Час відновити в пам’яті народній зумисне замовчувані шовіністичними, космополітичними та угодницько-малоросійськими істориками забуті давньоукраїнські держави ПЕЛАЗГІВ, ВЕНЕДІВ, АНТІВ…

Тож маємо добувати з близьких та далеких історичних глибин забуті й замовчувані досі факти, явища, які можуть слугувати євшан-зіллям для народу нашого.

Автор: Сергій Плачинда,
"Лебедія - як і коли виникла Україна"
- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber