П'ятниця
22 жовт., 2021
     

Вплив традицій Сходу на сучасне життя українців

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 2

Кальян

Україна – країна з багатою історією, вона зачаровує своєю самобутністю та неповторністю. Українська історія сповнена звичаїв, традицій та обрядів, про які слід пам’ятати і в сучасному сьогоденні. Проте на українські традиції невід’ємно впливали і продовжують впливати особливості сусідніх, а також відголоски далеких держав. Українські традиції в сучасному світі дуже тісно переплітаються з багатьма звичаями та традиціями інших держав та народів. Якщо розглядати саме сучасній вплив культури Сходу на життя українців, то все частіше можна зустріти «культ» кальяну.

Історія, походження назви та вплив на сучасну українську культуру

Саме слово походить з арабської, проте за своїм прямим значенням не використовується в арабських країнах. Є також й інші поняття, які можна почути в лексиконі сучасного українця, наприклад, «шіша», «хука» або «наргілє». Всі вони історично мають різні значення, проте зараз здебільшого вживаються до одного й того ж пристрою для куріння, історія якого й досі лишається загадковою, а про його походження не згасають суперечки одразу між кількома східними країнами такими, як Індія, Турция та Египет. Кожна з них прагне визнання себе в якості батьківщини данного звичаю.

«Наргілє» походить з персидської мови, а в дослівному перекладі означає кокос або ж перекладається з турецької як «трубка». «Шіша», в свою чергу, означає скло і має відношення до одного з елементів кальяну, колби, яка переважно виконується зі скла. Не дивлячись на переклад, «шіша» є найбільш вживаним словом, яке використовують стосовно кальянів та трубок кальяну в арабських країнах. А «хука» – поширена назва кальяну, що походить ще з часів британського колоніального режиму на території Індії.

Сьогодні кальян є часто вживаним аксесуаром у багатьох українських закладах, проте його купують і для домашнього використання. Вже не перше століття кальян є справжнім символом традицій Турції, Індії та Єгипту. Він був невід’ємною прикрасою прийомів поважних осіб колись, а сьогодні дає змогу українцям доторкнутися до частинки історії та культури далекого Сходу.

Українська культура споріднена з культурами багатьох країн, вона продовжує переймати як історично важливі традиції, так і забаганки сучасності. Чим стане таке розповсюджене на сьогодні поняття, як “кальян” залишається лише здогадуватися, проте неможливо не відзначити, що тепер і він став частиною життя сучасної української молоді і не тільки.


Не забудьте поділитись статею у соцмережах та вподобати нашу сторінку:blog comments powered by Disqus