П'ятниця
19 квіт., 2024
     

Ukrainian English

4 недуги, з якими жінки звертаються до уролога найчастіше

Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

bil-urolog-zhinky

Уролог - виключно чоловічий лікар. Та ба! Коли жінки стикаються з проблемами нирок, сечового міхура та сечоводів, саме цей фахівець в змозі допомогти. 

Експерти приватної клініки “Добробут” розповіли, з якими чотирма урологічними проблемами жінки стикаються найчастіше та як цьому зарадити. 

Нетримання сечі

Ця проблема вражає своєю масштабністю. У разі нетримання жінкам доводиться мати справу з неконтрольованим сечовиділенням. Пацієнтки роками відчувають дискомфорт: постійно використовують прокладки, відмовляються від статевого життя і розваг.

Нетримання сечі виникає через додатковий тиск на сечовий міхур під час кашлю, чхання, фізичних вправ. Причина - розтягуванні м’язів тазового дна, що не здатні утримати міхур в правильному анатомічному положенні.

Коли таке може статися:

  • пологові травми;
  • під час менопаузи;
  • через силові навантаження з великими вагами (штанга);
  • запалення органів малого таза;
  • невдалі оперативні втручання до черевної порожнини.

Пісок у нирках

Така проблема виникає внаслідок вживання солоної їжі, неправильного харчування та нехтування водним режимом - пиття недостатньої кількості води на день. 

Видільна система не виводить всі солі з організму й вони осідають у нирках. У групі ризику - жінки з ожирінням, цукровим діабетом та подагрою.

Ознаками захворювання є біль під час сечовипускання, біль у попереку, кольки. Тож передусім потрібно записатися до уролога. Зробити це можна за посиланням: https://www.dobrobut.com/uslugi/c-urologia або зателефонувавши за номером, що вказаний на сайті клініки.

Цистит

Через особливу анатомічну будову видільної системи, жінки у кілька разів частіше чують діагноз “цистит”. За життя приблизно 40% представниць прекрасної статі хоч раз страждають на цю запальну недугу. Влітку цистит провокує переохолодження та купання у холодній воді. В інші пори року спровокувати запалення може нехтування гігієною та зниження імунітету.

Пекучий біль супроводжує кожен акт сечовиділення, іноді в сечу потрапляє кров, болить живіт. Такий стан потребує негайного звернення до уролога, адже захворювання сечостатевої системи дуже швидко переходять із загострення у хронічну стадію, коли остаточно вилікувати хворобу неможливо. 

Статеві інфекції

Нехтування бар’єрними засобами захисту під час статевого акту може стати причиною отримання “букета” хвороб та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Деякі з них протікають безсимптомно і заявлять про себе через багато часу. 

Жінку мають насторожити нехарактерні виділення з піхви, хворобливе сечовипускання, свербіж та нестерпне печіння на жіночих органах.

Запущені інфекції згубливо впливають не лише на репродуктивне здоров’я, але й на урогенітальну систему взагалі. Тож з появою неприємних симптомів після незахищеного статевого акту, варто невідкладно звернутися як до гінеколога, так і до уролога.