Четвер
18 лип., 2024
     

Ukrainian English

Кіт та його особливості. Цікаві факти про кота.

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 15

Магічні здібності і особливості котів

Сьогодні ми поговоримо про котів - ці дивовижні істоти настільки полюбилися людям, що декому важко уявити своє життя без кота. Як до котів відносились у давнину, звідки прийшла до людини кішка? 

Маємо археологічні джерела, які свідчать про одомашнення котів близько 7000 років, тобто ще за часів Трипілля. Коти з'явилися поруч, як тільки люди перейшли до сільського господарства та стали зберігати продукти для майбутнього використання. Коти - не тільки надійно охороняли домівки від гризунів, а й дарували спокій та гармонію, стали домашніми улюбленцями. Не дивно, що їх шанували, вони були частиною культу, а деякі племена і зовсім поклонялися котам.

Кіт на трипільській кераміціКіт в Трипільській культуріЗображення кота і собаки на Трипільській кераміці

Так, у Давньому Єгипті кішка була священною твариною, їх заборонено було вбивати за законом. Величезну кількість котів було муміфіковано: 

Мумія котів в ЄгиптіМумії котівМумії котів, знайдені в Єгипті

Кішка наділена аурою містичності і загадковості, на відміну від "роботяги-собаки", кішка незалежна та індивідуальна, ходить на полювання, може сама собі здобувати їжу, й водночас дуже домашня, любить увагу людей. Кажуть, що коти живуть у двох світах відразу - явному та паралельному, дуже чутливі - їх вусики наче антени, добре орієнтуються в просторі та бачать у темноті, а ще здатні пророкувати майбутні події та бережуть своїх господарів від злих людей та вроків. 

У кішок хороший слух, і вони можуть вловлювати більш високочастотні звуки, ніж ми. Це їм необхідно через те, що їхні природні жертви, такі як гризуни і птахи, випускають звуки високої частоти. Вуха кішок містять дюжину мускулів, дозволяючи їм повертати їх в межах 180° в напрямку звуку. Їх вуха також містять напівкруглі канали, які забезпечують кішкам безпомилково відчувати рівновагу, що дозволяє їм без проблем призмемлятися на ноги після падіння.

Чорний кіт і відьма

Неабияким є нюх котів. На носі у них є особливий орган, відомий як орган Якобсена. Ніс фіксує будь-які запахи з різної відстані та точно передається у мозок. Люди абсолютно позбавлення такого відчуття запаху, яке є у котів. 

Точно невідомо, як і чому кішки муркочуть. Вважається, що мембрани, близькі до голосових зв'язок, вібрують, створюючи цей звук. Коли кішки муркочуть, ми зазвичай вважаємо, що вони задоволені. Однак кішки також муркочуть, коли хворі. Дослідники вважають, що муркотіння діє подібно ультразвуку і допомагає кісткам і іншим органам зцілюватися і рости. Іншими словами, муркотіння допомагає природному зціленню.

Психічні здібності кішок відомі вже протягом тисячі років. Стародавні єгиптяни називали кішку «мау», тобто «Видяча». Це означало не тільки здатність передбачати майбутнє, але і здатність бачити речі, яких більшість з нас бачити не може.

zagadochnye-koshki-jekstrasensy-kotello.ru-006

Кішки також чутливі до магнітних і електричних збурень в атмосфері. У дні, що передували сильному землетрусу в північній Італії у 1876 р, люди помічали дивну поведінку тварин. Дикі олені спускалися з пагорбів, кішки залишали будинки, собаки гавкали, і навіть миші і щури виходили на відкриті простори при денному світлі. Був цікавий випадок, коли кішки врятували життя свого господаря при іншому сильному землетрусі в Італії, на цей раз в Мессіні. Комерсант, що жив в цьому місті, зауважив, що його кішки сильно скребуть у двері кімнати. Коли він відкрив її, вони побігли до вхідних дверей і стали скребти вже в неї. Він випустив їх і пішов за ними по вулицях на відкрите поле. Але навіть там вони виглядали неспокійно і «дико рвали і дряпали траву». Незабаром після цього пішов перший поштовх землетрусу, і будинок комерсанта, разом з багатьма іншими, завалився.

Очевидно, коти дуже чутливі до вібрацій Землі і можуть відчувати їх ще до того, як їх можуть зафіксувати прилади. Можливо також, що вони відгукуються на швидке зростання статичної електрики, яка передує землетрусам. Можливо, вони вкрай чутливі до будь-яких раптових змін в магнітному полі Землі. А можливо, ця здатність - психічна, так як в цьому відношенні кішки безсумнівно надзвичайно високочутливі.

Стародавні єгиптяни спочатку приручили африканських диких кішок, щоб справитися з щурами, які спустошували їх запаси зерна. Згодом кішки набували все більшої і більшої важливості в єгипетському суспільстві, поки нарешті їм не стали поклонятися. Бастет, богиня родючості, зображувалася в двох формах: або з тілом жінки і головою кішки, або у вигляді сидячої кішки.

культ богині Бастет

Оскільки єгиптяни вірили, що очі кішок можуть підключатися до сонячних променів, також вважали, що Бастет відповідає за силу і тепло Сонця. Одним з імен, даних Богу сонця Ра, було «Великий Кіт».

богиня Бастет

Бастет тісно пов'язували з Ізідою, а тому кішки були важливою частиною кожного храму Ізіди. Можливо, що поширення кішок по Європі і Близькому Сходу почалося з ростом і поширенням культу Ізіди і її храмів.

Культ кота в Єгипті
Та-мит-саркофаг-кошки-Тутмоса-28-династия

Неймовірна влада, якою володіли кішки, була наочно продемонстрована під час війни між Персією і Єгиптом. Згідно з легендою, перський цар дав усім солдатам на лінії фронту кішок, щоб вони прикривалися ними, як щитами. Єгиптяни були готові швидше здатися, ніж вбити кішку. Подібну історію розповідають про перського царя Хормуса, на якого напала 300-тисячна армія. Йому з'явився таємничий старий і сказав, що він переможе ворога за один день, якщо зможе знайти людину з обличчям кішки, яка поведе армію. Цар став судорожно шукати таку людину, і нарешті, був знайдений горець, обличчя якого виразно нагадувало котяче. Цар призначив його генералом і поставив на чолі своєї армії. І хоча у персів було тільки дванадцять тисяч чоловік, під керівництвом цієї людини вони перемогли ворога всього за один день.

Цікаво поміркувати, як же кішка, яку раніше поважали і навіть шанували, яка допомагала господарям, поступово стала асоціюватися зі злом і дияволом. Так, у 1484 році папа Інокентій VII піддав кішок інквізиції, і мільйони кішок були закатовані і вбиті.

Інквізиція котів

Люди середньовіччя вірили, що відьми можуть перевтілюватися у чорних кішок. Забобонні селяни охоче вірили у ці міфи та стали переслідувати чорних кішок та котів. Люди вірили, що чорні коти могли допомагати відьмам та відьмакам у їх лихих намірах - напускати чуму, холеру, посуху та стихійні лиха. На фоні цього, виникло багато прикмет, пов'язаних з кішками. Наприклад, вважалося, коли чорний кіт перебіжить дорогу - на нещастя. 

Відьма і кіт

І тим не менш, багато хто з верховної знаті тримав чорного кота чи кішку і вірив в їх силу. Уїнстон Черчіль вважав свого чорного кота дуже хорошим передвісником. В короля Чарльза І також була улюблена чорна кішка, і коли вона померла він сказав: "мій успіх пішов від мене". На наступний день його заарештували. 

Цікаво, що саме криси та інші гризуни сприяли популяцї котів. В часи війн, коли була антисанітарія, розплоджувалося багато крис, які знищували продовольства та врожай. Військові брали з собою до 50-ти особів кішок і ті успішно відганяли та знищували надокучливих гризунів.

1184263

На відміну від собак, коти люблять і насолоджуються своєю самотністю. Коти постійно сконцентровані і в курсі усіх подій, які відбуваються у просторі - приймають інформацію фізично, ментально, психічно. Були випадки, коли коти захищали один одного, або навіть допомагали. Був випадок, коли кішка приютила своє котеня у господарів й таким чином він не залишився бездомним, а сама вона продовжувала жити на вулиці, лише час від часу пригдядаючи за малим. А було й таке, коли кішка перед смертю запросила іншу бездомну кішку й та повністю замінила свою подругу, коли та померла. 

Чорний кіт і магія

Кішки і дуже хороші актори, люблять привертати увагу людей, забавляючись різними виходками. 

Між собою коти, ймовірно, спілкуються телепатично та мовою тіла, доторків. Часто, кішка підходить до свого господаря і починає тертися йому об ноги, бити хвостом, щоб щось сказати.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber