Четвер
20 черв., 2024
     

Ukrainian English

Біля Хотинської фортеці катастрофічно обмілів Дністер

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

dnister-katastrofichno-obmiliv

Місцеві жителі публікують відео з різних сіл на кордоні Хмельницької та Чернівецької областей. На одному з них видно, що Дністер біля Хотинської фортеці катастрофічно обмілів, його можна перейти пішки. Земля навколо - суха та потріскана. Такого люди не пригадують за все своє життя. Адже Дністер завжди був широким та повноводним. Як могла так швидко висохнути така велика річка?

dnister-i-hotynska-fortecya

1716825825 screenshot-at-may-27-19-02-12

Одні кажуть, що це посуха й пояснюють відсутністю опадів в Карпатах. Інші припускають, що спустили воду з Дністровської ГЕС для збільшення виробництва електроенергії. У Державному агентстві водних ресурсів оприлюднули заяву, в якій йдеться, що це трапилося через потребу покрити дефіцит в енергосистемі:

derzh-agenstvo-vodnyh-resursiv

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив, що у Дністровському водосховищі скиди води проходять у штатному режимі і на даний момент «ризиків немає». Про це він сказав 28 травня під час зустрічі з міністром екології Молдови Сергіу Лазаренку у Кишиневі, повідомляє молдовська служба Радіо Свобода.

Очільниця Чернівецького обласного ЦГМ Тетяна Негадайлова зазначає, що низький рівень води зафіксували також на Пруті і Сіреті. Так, як наступними днями передають дощі, можуть прогнозуватися підйоми води. "Низькі показники рівня води спричиняють заростання русел, обміління, формуються ділянки стоячої води, а малі ріки пересихають. Тому, зараз невеликі підйоми рівня води - це більше позитивний наслідок, аніж негативний", - додає експертка.

Зазначимо, що Дністер - це друга найбільша річка після Дніпра. Довжина річки 1362 км, з них на території України 925 км.

На Дністрі в Україні створено три водосховища: Дністровське, Дністровське буферне і Дністровське гідроакумулююче. Вони разом утворюють комплекс Дністровських водосховищ, головне призначення яких протипаводкове та гідроенергетичне. 

Дністровська ГЕС та її водосховище розташовані вище за течією Дністра, приблизно за 15 кілометрів від кордону з Молдовою.

99f22b5-dnister-uriy-1320

© Портал SPADOk.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber