Субота
06 черв., 2020
завантаження...

Осінні звичаї та обряди


Осінні звичаї та обряди

Осінь - дивовижна, золота пора. Коли природа розмальовує усе на своєму шляху золотими мазками. Дні коротшають, а ночі відкривають містерії обрядів, ворожінь, давніх традицій. Це і дуже важлива пора року, адже йде збір урожаю, підбиваються підсумки і підготовка до початку нового року. 


Хелловін - що це за свято і чи варто його святкувати?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
samhain bonfire by digimaree-d4doddy-750x450

Мова піде про свято під назвою Хелловін, яке ми раніше чули лише з фільмів, а тепер воно завітало й до нас в Україну. Які коріння має це свято та що собою являє? Як ставитись нам, українцям, до нього? Чи варто взагалі його святкувати? Розповість наш дописувач дід Захар у сьогоднішній статті. 

Детальніше...

1837
 

Коли починається бабине літо?

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 3

koly-babyne-lito-ukraini

Наприкінці вересня після тижня дощів в Україні  бабине літо  -  до 25 градусів тепла. За народним календарем, це вже  так зване старе бабине літо, що припадає на кінець вересня – початок жовтня. Йому передує молоде – на початку осені.

Детальніше...

2258
 

Вересневі народні свята на Буковині

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

vesillya-svichky

Осінні календарні свята значно менше уваги привертали дослідників. Про вересневі язичницькі свята українців ми маємо мало досліджень як українських, так і зарубіжних авторів. Ще у 60-х рр. минулого століття цими питаннями займався український дослідник діаспори С. Килимник [6, с. 155—161, 168—170]. Зокрема, у праці «Український рік в народних звичаях і історичному освітленні» (т. 5) С. Килимник намагався показати рідновірську основу осінніх свят ластівок, горобців, «Весілля свічки» на загальноукраїнському матеріалі, а також дослідити зв’язок християнського свята Семена з осінніми вересневими святами відльоту ластівок та «Весілля свічки».

Детальніше...

5651
 

Свято Богині Долі

Рейтинг 2.9 з 5. Голосів: 7

dolya-svyato-ukrainciv

Доля (Стріча, Среча) - слов'янська Богиня, яка визначає призначення людини, тому при народженні наділяє немовлят всіма чеснотами, пророкує їм майбутнє. Доля, як і Мокоша, є втіленням Матері Лади. Богиня доброї долі; уявляється в образі вродливої молодої жінки, яка пряде міцну рівну золоту нитку людської долі. Символами Долі є веретено, прясельце, клубок ниток.

Детальніше...

7138
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...