П'ятниця
12 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Дві сенсаційні знахідки в Україні

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 8

Сенсаційні знахідки

Хочемо розповісти про дві сенсаційні знахідки, які були нещодавно знайдені в Україні.  Їх знайшли звичайні мешканці, але ці знахідки доволі символічні і знакові. Чому ми так вважаємо та що це за знахідки - читайте далі. 

З річки Південний Буг дістали стародавній меч

11 грудня 2019 року сайт міста Южноукраїнськ повідомив

Колекція Южноукраїнського міського історичного музею поповнилась досить цікавим артефактом – мечем без руків’я. Місцевий житель, Ткачук Олександр, знайшов меч у р. Південний Буг біля Грибової скелі. Працівники музею припускають, що наша знахідка може датуватись XIV-XVI ст.

Меч з Південного БугуЗа іншими даними, меч належить аланам - представникам скіфо-сарматської культури

Меч – найдавніша військова довгоклинкова зброя. На українських теренах археологи виявили чимало мечів у похованнях, що сягають дописемної історії. Найбільш ранні залізні вироби на території України засвідчено в сабатинівській культурі Південного Побужжя (XIII–XII ст. до н.е. Такі мечі виробляли у давній Київській державі. Вони згадуються у літописах.

Київська держава була другою країною в Європі, де виготовляли власні підписні мечі. І справа тут не тільки у високому розвитку ремісничих технологій. Історикам добре відомо, що у літописних відомостях початкового періоду Київської держави меч виступає як свого роду «національна» зброя і державний символ. Не втручаючись тут у полеміку щодо витоків рицарської традиції у Давній Русі та етнічної приналежності її перших носіїв, зауважимо тільки загальновизнане: видається безперечним, що саме інститут князівської дружини, коло військових професіоналів було тим середовищем, де могло з’явитися високоспеціалізоване рицарське озброєння (у тому числі меч), використання якого потребувало фахової підготовки, а придбання – чималих статків. . У такій якості міжнародного символу рицарської звитяги, нерозривно поєднаного зі споконвічним поняттям рицарства*, меч на руських землях зберігав своє значення майже до кінця XVI ст.

На українських землях у другій половини XVI ст. окремі елементи рицарської культури були сприйняті та засвоєні новоутвореним станом – козацтвом. Протягом XVI ст. меч як військовий інструмент на українських теренах був значно посунутий іншими видами довгоклинкової зброї – кордами, тесаками, нарешті шаблями.

Джерело світлин та інформації>>

На Тернопільщині чоловік знайшов всередині стовбура тризуб та напис «Слава Україні»

11 грудня 2019 року у Більче-Золотому, Борщівського району, Тернопільської області чоловік, рубаючи дрова, натрапив на унікальну знахідку. «Посередині дерева український тризуб та напис «Слава Україні». Як ця патріотична атрибутика потрапила в середину колоди, нам залишається лише здогадуватись», – написала на своїй сторінці у Фейсбук голова Більче-Золотецької об’єднаної територіальної громади Галина Огородник.

«Залишити такий факт поза увагою ми не змогли. Чоловік передав (за його проханням прізвище та ім’я не називаємо) цей цінний подарунок до сільської бібліотеки, де кожен житель та гість нашого села зможе його побачити. Поспілкувавшись з лісничим нашого лісництва, дійшли висновку, що дереву приблизно років 90. Оскільки воно походить з Турина (урочище Пісочна), де в роки Другої світової війни проходив активний повстанський рух, то ймовірно на молодому дереві невідомий патріот викарбував українську символіку. З часом це затягнулось корою, а дерево росло. Дякуючи надзвичайному випадку нам вдалося це побачити . А може це добрий знак для нашого села?» – резюмувала пані Галина.

dub-slava-ukraini

Джерело світлин та інформації>>

***

Обидві знахідки дуже символічні, заряджають силою та духом предків й обнадіюють щодо подальшої долі українського народу. Вистоїмо і переможемо, адже з нами Бог і правда.  

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber