Субота
20 лип., 2024
     

Ukrainian English

Музей міста у Львові

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Музей міста Львів

У підземеллі львівської Ратуші відкрили Музей міста. Проєкт започаткували три роки тому, а минулого тижня завершили ремонтні роботи. Експозиції у виставковому залі будуть змінюватися.

Вхід в музей знаходиться на площі Ринок, збоку фонтану Нептуна. Ідея Музею напрацьована ініціативною групою (громадська спілка і благодійний фонд розвитку Музею Міста) та втілюється Львівською міською радою.

Музей розглядає місто як простір відповідальної свободи, пов’язаний із людьми, які в ньому живуть. Тому спільно з відвідувачами МуМі буде досліджувати та пізнавати міську ідентичність, через зв’язок із минулим намагатися зрозуміти себе в сучасному контексті та вплинути на майбутнє міста. Музей даватиме можливість відчути себе частиною міста, усвідомити свою відповідальність за це місце.

Місія Музею Міста — розкрити феномен міста як простір, який творить людина і який формує громадянина. 

Мета Музею Міста — сформувати спільноту свідомих містян, які розуміють свою роль у творенні середовища міста та відповідального використання його простору, водночас гостям Львова допомогти скласти глибше уявлення про сенси міста та його контексти.

muzey-mista-u-lwovi

Завдання Музею Міста:

  • розвиток локальної ідентичності
  • залучення місцевих мешканців до спільного творення музею
  • документація і презентація багатогранності досвіду мешканців міста в минулому та сучасних міських жителів
  • комунікація з локальною спільнотою, обговорення питань, пов’язаних з історією, культурою та урбаністикою
  • налагодження взаємодії мешканців зі спадщиною міста та сприяння усвідомленню спільної відповідальності за неї

За допомогою сучасних змінних виставок та супровідних програм МуМі допомагатиме пізнавати і переосмислювати місто та роль мешканців у ньому. 

Головним об’єктом музею є місто — як сформована колекція, що є не просто випадковим набором людей, речей і явищ, а джерелом для дослідження та  встановлення зв’язків між ними.

muzey-mista-lviv3

Наразі, Музей в підземеллі Ратуші працює в тестовому режимі і відкритий лише під час окремих заходів. Вже у листопаді запрацює "Лабораторія дитинства" - інтерактивний простір, де можна буде поділитися своїми спогадами про дитинство і таким чином долучитись до підготовки дебютної виставки музею "Подорож героя. Останній тиждень літа".  Вхід на лабораторію дитинства буде безкоштовним, години роботи - на FB сторінці ближче до початку заходу.

Офіційний веб-сайт музею: https://citymuseum.lviv.ua/

Адреса: Площа Ринок, 1, Львів

Email:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber