Четвер
25 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Музей однієї вулиці у Києві

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Музей однієї вулиці у Києві

Андріївський узвіз – одна з найдавніших і найколоритніших вулиць Києва, «найбільш київська з усіх київських вулиць», як називав її письменник Віктор Некрасов. Свого часу тут мешкало чимало відомих людей. Зокрема, і Булгаков, і Гоголь, і Жуковський. Історії Андріївського узвозу та його видатним мешканцям присвячений "Музей однієї вулиці", відкритий у 1991 році - є одним із найцікавіших, найбільш «атмосферних», найбільш творчих і оригінальних музеїв міста. Він є першим приватним музеєм в Україні і єдиним, присвяченим конкретній вулиці.

Музей однієї вулиці – величезна антикварна крамниця, повна міськими історіями і байками, що на власні очі демонструє побут минулих епох. Експозиція побудована таким чином, що дає можливість гостям музею здійснити подорож вулицею в часі і просторі — від апостола Андрія до наших днів і від Андріївської церкви до Контрактової площі. У двох залах постійної експозиції представлені сотні справжніх предметів старовини – книги, картини, предмети меблів та одяг, фотографії та документи, які розповідають про історичні події, пов’язані з Андріївським узвозом, і його відомих мешканців. Перед вами відкриється царство повсякденних речей: парасольок, посуду, суконь і фраків, мундирів і портретів, подушок і пенсне епохи, віддаленої від нас всього чотирма-п’ятьма поколіннями, але яка вже стала міфологізованою. Ви поринете у світ будинків і світ ремесел, служби та розваг, театру і будинку розпусти, побачите інтер’єр лікарського кабінету та крамниці кондитера, будуар з предметами дамського туалету, столову кімнату.

muzej-odnieji-vulyci

Уже зовнішні вітрини музею, сам інтер’єр вестибюля розпочинають експозицію. Тут працює подільський кравець, панянка розучує популярний романс, а замовник костюма мирно читає газету. Просто зі стіни на вас мчить екіпаж, двірник незмінно мете сміття, дама з кавалером прогулюються уздовж вестибюльної стіни – і не зрозумієш: ти вже в музеї або ще на вулиці. Дзеркало відкриває світ в задзеркалля – і ми проходимо на сотні років в минуле, ми чуємо музику давніх літ і розчиняємося в атмосфері узвозу, в аурі міста тих часів, коли, кажучи словами М.Булгакова, у ньому «жило беспечальное юное поколение».  І далі біжить, закручуючись спіраллю музейних залів, ріка часу – і ось ми вже в тривожних 1930-х, грізних 1940-х та у період «відлиги» 1960-х.

muzei-odniei-vulyci-kiev

Перед вами відкриється галерея чудових споруд: Андріївська церква, замок Ричарда, будинок Булгакових… Експозиція розповідає про письменників В. Некрасова та Г. Тютюнника, філолога П. Житецького, сходознавця Т. Кезму, художників Ф. КрасицькогоГ. Дядченка та І. Макушенка, скульптора Ф. Балавенського, публіциста В. Савенка, диригента О. Кошиця, лікаря Ф. Яновського, археологів і істориків А. Муравйова та К. Лохвицького. Ми дізнаємося, де на Андріївському узвозі було житло тієї самої Проні Прокопівни, і які таємниці зберігає той самий Ричардів замок. У 2002 році Музей однієї вулиці став номінантом Європейського музейного форуму – міжнародної організації під егідою Ради Європи та під патронажем королеви Бельгії Фабіоли. Музей був першим та єдиним з-поміж українських музеїв, що брав участь у цьому форумі.

staryi-kiev-muzej

Зазирніть до Музею однієї вулиці! Не побувавши в ньому, ви не відчуєте Душу міста, не зрозумієте повністю Київ.

Години роботи музею:

  • субота 12:00–18:00
  • неділя 12:00–18:00
  • понеділок 12:00–18:00
  • вівторок 12:00–18:00
  • середа 12:00–18:00
  • четвер 12:00–18:00
  • пʼятниця 12:00–18:00

Телефон: 044 425 0398
Директор: Дмитро Шльонський
Facebook: https://www.facebook.com/onestreetmuseum/


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber