Четвер
28 бер., 2024
     

Ukrainian English

Бориславський історико-краєзнавчий музей

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 7

Бориславський музей

Бориславський історико-краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Бориславі, Дрогобицького району, Львівської області, зібрання матеріалів і предметів з природи, культури та історії Бориславщини. Створення Бориславського історико-краєзнавчого музею, починаючи від 20 березня1986 року, було приурочено до святкування 600-ліття міста.

Збором фондів музею, на громадських засадах, займався вчитель біології місцевої середньої школи Микола Крижанівський (який і став першим директором закладу). Для допомоги йому була створена музейна рада, що складалася з близько 10 осіб. Частину матеріалів для музею було забрано з музею Стефана Коваліва і Івана Франка (директор Михайло Івасенко) та музею нафтогазової промисловості (директор Ярослав Мирка). Деякі жителі Борислава віддавали свої речі та документи для музею. Його фонди знаходилися у дерев'яному приміщенні старої СШ № 4, яке нині не існує, а місце для експозиції було надано в будівлі костелу, що викликало неоднозначну реакцію в місцевих мешканців.

Згодом, через хворобу, М. Крижанівський залишив посаду директора музею. А за деякий час, зокрема 12 січня 1989 року на цю посаду було призначено Степана Сторонського. Однак заклад у цей час майже не працював у зв’язку з початком відродження релігійних свобод у Бориславі і зокрема поверненням культової споруди релігійній громаді 1989 року.

Приміщення для музею, який фактично наново створювався від 1989 року, було віднайдено в самому центрі містечка, — це був ошатний будиночок на вул. Шевченка, 75, сумновідомий як НКВСівська катівня.

Вже за незалежної України, в 1995 році з припиненням функціонування Бориславського Музею нафтової і газової промисловості, який знаходився у колишньому Палаці культури нафтовиків (у 2000-х розпочато відродження, фактично нове створення музею), залишки його фондів були передані до міського історико-краєзнавчого музею.

1996 року в музеї створено виставкову залу загальною експозиційною стендовою площею бл. 47 м².

Експозиція Бориславського історико-краєзнавчого музею

Експонати Бориславського історико-краєзнавчого музею розміщені у 5 залах:

  1. Природничий зал — складається з 2 кімнат, розповідає про тваринний та рослинний світ місцевості, корисні копалини, кліматичні умови;
  2. Зала давньої історії — тут представлені рештки мамонта, знаряддя праці первіснообщинного ладу та Середньовіччя. Цікавий експонат — бочка з суцільного дерева (кодуб);
  3. Зала історії Борислава кінця XIX — початку ХХ ст.ст. — містить матеріали з історії міських нафтових промислів, зокрема знаряддя праці для добування нафти. Також представлені фотографії Борислава, портрет винахідника очистки нафти, картина художника Фолькельта «Борислав. 1918 р.». Показано видобуток озокериту та побутові речі: віялка для зерна, знаряддя ткацтва;
  4. Відділ «Борислав і ІІ світова війна»;
  5. Окрема кімната «Життя і творчість Стефана Коваліва» — присвячена місцевому вчителю, директору школи, публіцисту. Тут зібрані фотографії, документи, особисті речі літератора і краєзнавця.

В коридорі музею представлені картини сучасних митців: Романа Гоговського, Романа Ющака, Романа Ковалика, Михайла Яремківа, Наталі Оршик та Любові Панів.

Також діє виставкова зала з постійно діючими експозиціями.

Час роботи:
ПН-ПТ — 11:00-17:00; 
СБ-НД — зачинено.

Вартість квитків:
Дорослий — 15 грн; 
Дитячий — 8 грн.
Вартість екскурсії:
Група — 30 грн.

Контакти:
Львівська область 
м. Борислав 
вул. Т. Шевченка, 75 
Тел.: +38 (03248) 5-08-06, +38 (03248) 4-29-96.


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber