Середа
14 квіт., 2021
      
завантаження...

Дізнайся походження свого прізвища

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 128

Прізвище онлайн

Аналіз походження прізвищ онлайн - це етимологічне дослідження історії творення та походження прізвища. Така наука називається антропонімікою, а також ономастикою (від грецьких слів «антропос» - «людина» і «онома» - «ім'я»). Метою досліджень є виявлення інформації, яку несе в собі прізвище. 

Прізвища - цінне джерело для відтворення історико-культурної спадщини народу, окреслення його характерних індивідуальних рис. Історія прізвищ нерозривно пов'язана з історією країни, у середовищі якої вони виникли, усталися та функціонують.

Генеалогія українців

Одне із завдань нашого сайту - дізнатися таємницю генеалогії українського народу, побудувати родове дерево. 

Генеалóгія (від дав.-гр.γενεαλογία — «родовід», «сім'я» та дав.-гр.λόγος — «наука») — це наука, що вивчає походження та родинні зв'язки осіб, родовід людини або історію родів і сімей, іншими словами - це родознавство

Вивчення генеалогії може надати чимало подробиць про життя наших пращурів:

  • їх побут, вірування, звичаї і традиції;
  • професія, чим вони займались;
  • особливості менталітету і виховання;
  • суспільний устрій тих часів;
  • історичні події.

Родове дерево

Функції генеалогії

  • Дослідницька. Отримана інформація виступає складовим елементом, необхідним для таких наук, як етнографія і ономастика. Також цей напрямок є основою для історії, літератури, краєзнавства та інших суспільних і гуманітарних наук.
  • Спадкова. Є основною функцією, яка дала початок генеалогії як науки. Її особливість полягає у встановленні факту спорідненості з попередніми поколіннями.
  • Юридична. Завдяки фактам встановлення спорідненості, дозволяє довести право успадкування і розпорядження рухомим і нерухомим майном.
  • Біографічна. Дозволяє сформувати біографію окремих особистостей роду і цілої династії сім'ї.
  • Медична. Завдяки отриманню інформації про стан здоров'я предків можна своєчасно діагностувати захворювання, що передаються у спадок, і вжити необхідних заходів для збереження здоров'я.

Архіви

Походження прізвища онлайн

На сьогодні, у базі сайту "Спадщина Предків" понад тисяча тлумачень українських прізвищ та генеалогічних досліджень. Нам вдалося зібрати велику кількість унікальної інформації - стародруків, писемних пам'яток, давніх словників, метричних книг, енциклопедій і етнолінгвістичних збірників, а також підключитись до відкритих баз даних, що дозволяє швидко та професійно оперувати інформацією. 

Вам не потрібно більше займатись вивченням сотні книг та свідоцтв, ходити по архівам чи перегортувати тисячі сторінок в інтернеті! Щоб дізнатись походження свого прізвища, долучайтесь до Facebook-групи:

УКРАЇНСЬКЕ ПРІЗВИЩЕ

Джерела для самостійного пошуку інформації:

Інтернет-ресурси, які надають генеалогічні послуги або просто допоможуть дослідити рід:

Генеалогічні ресурси України


Не забудьте поділитись статею у соцмережах та вподобати нашу сторінку:


blog comments powered by Disqus

завантаження...