Вівторок
20 жовт., 2020
      
завантаження...

Дізнайся походження свого прізвища

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 119

Прізвище онлайн

Аналіз походження прізвищ онлайн - це етимологічне дослідження історії творення та походження прізвища. Така наука називається антропонімікою, а також ономастикою (від грецьких слів «антропос» - «людина» і «онома» - «ім'я»). Метою досліджень є виявлення інформації, яку несе в собі прізвище. 

Прізвища - цінне джерело для відтворення історико-культурної спадщини народу, окреслення його характерних індивідуальних рис. Історія прізвищ нерозривно пов'язана з історією країни, у середовищі якої вони виникли, усталися та функціонують.

Генеалогія українців

Одне із завдань нашого сайту - дізнатися таємницю генеалогії українського народу, побудувати родове дерево. 

Генеалóгія (від дав.-гр.γενεαλογία — «родовід», «сім'я» та дав.-гр.λόγος — «наука») — це наука, що вивчає походження та родинні зв'язки осіб, родовід людини або історію родів і сімей, іншими словами - це родознавство

Вивчення генеалогії може надати чимало подробиць про життя наших пращурів:

 • їх побут, вірування, звичаї і традиції;
 • професія, чим вони займались;
 • особливості менталітету і виховання;
 • суспільний устрій тих часів;
 • історичні події.

Родове дерево

Функції генеалогії

 • Дослідницька. Отримана інформація виступає складовим елементом, необхідним для таких наук, як етнографія і ономастика. Також цей напрямок є основою для історії, літератури, краєзнавства та інших суспільних і гуманітарних наук.
 • Спадкова. Є основною функцією, яка дала початок генеалогії як науки. Її особливість полягає у встановленні факту спорідненості з попередніми поколіннями.
 • Юридична. Завдяки фактам встановлення спорідненості, дозволяє довести право успадкування і розпорядження рухомим і нерухомим майном.
 • Біографічна. Дозволяє сформувати біографію окремих особистостей роду і цілої династії сім'ї.
 • Медична. Завдяки отриманню інформації про стан здоров'я предків можна своєчасно діагностувати захворювання, що передаються у спадок, і вжити необхідних заходів для збереження здоров'я.

Архіви

Походження прізвища онлайн

На сьогодні, у базі сайту "Спадщина Предків" понад тисяча тлумачень українських прізвищ та генеалогічних досліджень. Нам вдалося зібрати велику кількість унікальної інформації - стародруків, писемних пам'яток, давніх словників, метричних книг, енциклопедій і етнолінгвістичних збірників, що дозволяє нам швидко та професійно оперувати інформацією. 

Вам не потрібно більше займатись вивченням сотні книг та свідоцтв, ходити по архівам чи перегортувати тисячі сторінок в інтернеті!

Походження прізвища онлайн

Щоб дізнатись походження свого прізвища, зв'яжіться з нами у Messenger на нашій сторінці Facebook. Ви отримаєте етимологічну довідку у вигляді "Диплому про походження прізвища" (фамільний диплом в форматі .pdf, .png), який ви зможете  самостійно роздрукувати і використати як сувенір чи подарунок:

Фамільний дипломФамільний диплом у давньому стилі від дослідницького центру "Спадщина Предків". 

Як відбувається дослідження? 

 1. Спочатку проводиться семантичний аналіз прізвища. Виділяється твірна (коренева) основа та суфікси, закінчення.
 2. Далі проводиться тлумачення з допомогою ономастичних, етимологічних та лінгвістичних джерел і довідників. Додатково використовуються наукові праці, словники вже з існуючими тлумаченнями топонімів, гідронімів, антропонімів, прізвищних та особих назв.
 3. Прізвище перевіряється на наявність в усіх доступних нам ЕЛЕКТРОННИХ базах, форумах, реєстрах, метриках (наприклад, козацькі, військові реєстри, хроніки міст і сіл, й т.д.).
 4. Враховується також географія поширення прізвища, вивчається топоніміка, краєзнавчі матеріали, геральдика, історичні джерела. 
Додатково у нас можна замовити:
 • Графічне оформленння родового (генеалогічного) дерева;
 • Графічне створеннях родових гербів;
 • Розробка сімейних (фамільних) веб-сайтів;
 • Реставрація старовинних родинних фото.

Література

Наші партнери

Генеалогічні ресурси України


Не забудьте поділитись статею у соцмережах та вподобати нашу сторінку:


blog comments powered by Disqus

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

завантаження...