Четвер
20 черв., 2024
     

Ukrainian English

Княжі скелі біля села Тишівниця

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 6

Княжі Скелі в селі Тишівниця

Княжі скелі — група скель, що височіють над долиною ріки Стрий. Розташовані у Сколівському районі Львівської області, у північній околиці села Тишівниця, неподалік від селища Нижнє Синьовидне.

Княжі скелі Тишівниця на мапі

Максимальна відносна висота скель — 42 м. Скелі являють собою ерозійні останці палеогенових пісковиків ямненської світи. 

Схема розташування скель в Тишівниці

Княжі Скелі - популярний об'єкт гірського туризму, альпінізму і екстремального маунтбайкінгу. Поряд, на лівому березі річки, обладнано місця для кемпінгу.

Княжі Скелі

Княжі скелі

knyazji-skeli-bereg

Виділяють три скельні останці: Княжа скеля, Ярославна і Ханська. Більша скеля - це "Княжа", трохи нижче розташовані ще дві скелі – «Ярославна» та «Ханська». Назви їх пов’язані з легендою, яка оповідає про те, що на руську землю напали татари. Війська князя та татар зійшлися в битві в урочищі Межиброди. Князь керував битвою зі скелі, що височіла над річкою серед лісу. З кожною годиною становище руського війська погіршувалося. Татари підбиралися вже до охорони князя. Особливо пильнували за дочкою князя Ярославною, яка була настільки вродливою, що в неї закохався татарський хан. Була вказівка взяти князівну в полон тільки живою. 

6hj9zNe8DAk

Найжорстокіша битва відбувалася на скелі, де був князь з дочкою. Татар насунуло стільки, що скеля розкололася на двоє. На одній стояв князь, а на другій князівна, оточена ворогами. Щоб не здатися ворогові, Ярославна скочила зі скелі в ріку, а хан, який плив до скелі через річку на коні, скам’янів від горя. Татарське військо, побачивши смерть хана, кинулося втікати, а руські воїни знищили їх до кінця. До цього часу збереглися скелі: Княжа, Ярославни та Ханська.

Тишівниця - скелі

З найвищої точки «Княжих скель» відкривається чудовий панорамний вигляд на долину річки Стрий в напрямку міста Стрий.

Як дістатися?

Автомобілем: трасою E471 від Стрия, заїхати в село Нижнє Синьовидне, доїхати до готелю "Вікінг Карпат" і за ним повернути ліворуч, проїхати 700 метрів і проїхати через міст. Зупинитися біля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці і вже звідси можна вздовж берега ріки Стрий або лісовою стежкою дістатися скель.

Електричкою:  Львів - Мукачево (6187), Львів - Лавочне (6155).

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber