Субота
06 черв., 2020
завантаження...

Літні звичаї та обряди


Літні звичаї та обряди

З настанням літа хліборобський календарно-обрядовий цикл наших предків продовжувався і наповнювався новими обрядами. Зокрема, це Зелені свята і Русалії, Купала, яблучний, медовий спаси. Завершувалось літо жнивами, по закінченні яких плели "дідову бороду", з якої потім робили Дідуха на Різдвяні свята. У літній час також парувалися та одружувалися, народжували молоді хлопці і дівчата. В цілому, літні свята в Україні були найактивнішою порою. 


Вогняна енергетика Купала

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 8

IvanaKupala- CNT 30jun11 getty b

Свято Купала припадає на день Літнього Сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця – Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця – Ярила.

Детальніше...

5096
 

Ритуальна семантика купальського вогню

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 9

Ритуальна семантика купальського вогню

Досліджуючи генетичну природу і функціональну спрямованість обрядового купальського вогню, не можна лишити поза увагою уявлень наших предків про сонце. Адже сила вогню – як благотворна, так і руйнівна, – в їхньому світогляді асоціювалася з енергією сонця, що дарувало людям тепло і світло.

Детальніше...

7716
 

Елементи купальської хореографії

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 7
kupala-tanci

Розмаїття музичних купальських мотивів, визначене С. Килимником, разом із пісенними текстами, в загальних рисах засвідчує і характер купальських хороводів, настрій і темпоритм яких відзначався мінливістю – чергування радісного збудження і прозорого смутку, повільного руху по колу й шаленого, з вигуками і стрибками, кружляння довколо вогню. Можна припускати, що темпоритм хороводів упродовж свята розвивався по висхідній – шлях повільного наростання, а чергування мотивів створювало своєрідний «ефект стримування».

Детальніше...

4972
 

Собітки (Купала) на Лемківщині

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 7
Собітки

Головним атрибутом купальського святкування на Лемківщині було палення у святкову ніч традиційного вогнища, званого "Собітка". Назва ця, мабуть, походить від назви гори в Німеччині - Собот, - де в давнину палилися традиційні вогнища у честь Перуна. Лемківські собітки теж присвячувалися Перунові - богові вогню, блискавки і грому, про що свідчать численні знаки-громовиці – на хатах, на знаряддях праці, на зброї. Не виключена можливість, що давнє лемківське село Перунка отримало назву саме від Перуна, ідол якого міг стояти на місці пізнішого християнського храму.

Детальніше...

4941
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...