П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Залишки замку в Новому Кропивнику на Львівщині

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

novy-kropyvnyk-palac-zalyshky

В селі Новий Кропивник Дрогобицького району Львівської області, на високому пагорбі над річкою Стрий, дорогою від Східниці до сіл Рибник та Майдан, стояв колись маєток (двір), австрійського пана, який управляв навколишніми землями. Складався маєток з великого красивого палацу (замку), стайні та меншої будови на високому пагорбі, над видовбаною у скелі дорогою на Рибник та Майдан, залишки якої збереглися до нині.

rsz mury-kropyvnyk

rsz ruiny-zamku-v-seli-novyi-kropyvnyk

Маєток славився великою конюшнею і був відомий завдяки торгівлі породистими кіньми. З приходом комуністів в 1939 році в маєтку розмістили сирітський дитячий будинок, після чого палац почав занепадати.

Під час Другої світової війни палац було підпалено совітськими партизанами Ковпака, під час рейду. Звісно вина за підпал була покладена на місцевих партизанів з УПА. Після війни, знищені пожежею залишки маєтку були розібрані на будівельні матеріали, та так, що від палацу не залишилося і сліду. Зараз на місці палацу пустир та городи і лише невисокі пагорби зберігають під собою фундамент споруд помістя. Уцілілі залишки - це будівля з аркоподібними проходом та підвальної кімнати поруч.

kropyvnyk-mury

ДовідкаНовий Кропивник - село в Дрогобицькому районі, Львівської області. Протяжність близько 3 км. Розташоване за 29 км на південний захід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Борислав. В селі є школа, бібліотека, клуб, сільрада, декілька магазинчиків. Село засноване в кінці XIII — на початку XIV століття. Населення займалося скотарством, полюванням, рибальством, видобуванням заліза і солі. У селі знайдені поселення раннього залізного віку.


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber