Понеділок
30 січ., 2023
    

Ukrainian English Polish

Водоспад Лазний - найбільший водоспад Львівщини

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

історія України

Водоспад Лазний - гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення, 12-метровий трьохкаскадний водоспад шириною 2 метри, знаходиться у Національному природному парку "Сколівські Бескиди", на південному сході села Довге, Дрогобицького району, Львівської області. Основним його джерелом є невеликий однойменний гірський потік Лазний -  притока ріки Стрий.

vodospad-laznyi

Водоспад утворився в місці, де невеликий гірський потік Лазний (притока р.Стрий) перетинає скельний масив флішового типу. Водоспад особливо мальовничий, коли потік повноводний, а також узимку, коли каскади замерзають.

vodospad-laznyi-kascad

Водоспад малодоступний, хоча в останній час сюди приходять все більше і більше людей. Входить в ТОП10 водоспадів Українських Карпат. Через свою важкодоступність залишається зразком неймовірної недоторканої та незіпсованої людиною природи. 

vodospad-laznyi-voda
C zk7t6zy6E

За пару кілометрів від водоспада знаходиться Гора Небесної Сотні, а в народі - Коньова. Про неї ми писали тут

Як доїхати?

  1. Від села Сопіт (Львівська обл.):  їхати до села Сопіт, відразу за мостом через р. Стрий повернути праворуч в сторону села Довге (статуя Богородиці) і їхати вздовж річки (не звертати уваги на вказівники «Водоспад» в селі Сопіт, вони вказують на водоспад Сопіт). Дорога погана - ґрунтова, з камінням, обабіч - "ліс" борщівника. Ця дорога йде уздовж невдалого Карпатського моря, задуманого за радянських часів, але на щастя, на думку багатьох, не реалізованого. З цієї дороги видно лише частину конструкції, але щоб оглянути цей об’єкт, заїжджати треба з іншого боку річки. Їхати до повороту на водоспад орієнтовно 5 км. Важливо не сплутати поворот - якщо їхати із Сопота, поворот буде на роздоріжжі, зліва, не доїжджаючи близько 1 км до початку с.Довге.

    20190629 130017-1
  2. Від села Східниця (Львівська обл.): від смт.Східниця їхати до села Рибник, звідти до села Довге, на виході із села, справа буде поворот, описаний вище. 

    vodospad-laznuy-karta

Жодних табличок чи інформаційний стендів тут немає. Під'їзду автомобілем теж немає, а добирання достатньо складне і включає малоходжені стежки, однак це компенсується чистотою та красою місця. Довжина маршруту від повороту на водоспад до самого водоспаду - 1.5 км, з перепадом висот +90 м.

Координати GPS: 49.14805600, 23.34111100

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter, Telegram та Viber